Photoshop Magazin

PM Forum » Atölye » Print

« önceki 1 2 sonraki »

Cevapla Önce yenileri göster

pantone

fanzin

pantone numaralarıyla alakalalı bir program varmış ben bilmiyorum size soruyorum acaba gerçekten var mı- varsa nasıl bişiy hiçbir bilgim yok..         grafiker bi arkadaşım bana sorup duruyor...bende bilmiyorum

bilen var mı? 

muratdemir
neymis bu program ne yaparmis biraz daha aydinlatsan ortaligi buluruz belki

falez
    arkadaslar gercekten bu pantone benimde kafama cok takiliyor.peki pantone katologu fiyati hakkinda bilgisi olan varmi?ne kadardir acaba?bu sorunu cözmemiz gerekiyor.

fanzin
inanın fazlasını bilmiyorum
arkadaşım bana pantone
buldun mu deyip duruyor
açıkçası bende merak ediyorum
işin garibi benimde grafiker olmam
utanıyorumCry

grafikerinc
Pantone kataloğu dışında bir bilgim yok valla benimde

deris
benim bildiğim; pantone katologları çok pahalı oluyor. matbaaların elinde birer tane olur. adamlar gelir bastıracakları işin pantone numarasını verir ordan bastırır.

Silinmiş Hesap
En son 350 ytl'ye bulduydum ki o da en ucuz olanıydı..

fanzin
bana söyleyen arkadaşın dediği
katalog değil bilgisayarda bi
programmış galiba

nadir
http://www.gfxworld.org/software/pantone30.html

bu şekilde bir program mevcut ancak sonuçta ekran üzerindeki pantone renkleri yine kartela üzerindeki renklerin aynısını gösteremeyecektir malesef.

Silinmiş Hesap
Evet Nadir haklı. Cmyk kodlar olarak doğru ama sonuç itibariyle ekranda doğal olarak rgb / s-rgb olarak tanımlanıyor renkler..

dogfather
peki o renkleri siz basıp kartela gibi yapsanız olmazmı ?

Silinmiş Hesap
Olur olmasınada Hakan, astar yüzünü geçer ve kimse uğraşmaz bunun için.. 350 ytlyi ver al daha iyi bence.. Tabi birde bulmak lazım. Parada bitmiyor iş. 

batikdizayn
Arkadaslar ben bi pantone kataloğu yaptım gören herkes kac yıl uğrastın diye soruyo

ama çok basit Corel Draw 12'de otamatik olusturuyo üstelik cmyk değerlerinide yazıyo öğrenmek isteyen olursa yardımcı olurum

nadir
batikdizayn Arkadaslar ben bi pantone kataloğu yaptım gören herkes kac yıl uğrastın diye soruyo

ama çok basit Corel Draw 12'de otamatik olusturuyo üstelik cmyk değerlerinide yazıyo öğrenmek isteyen olursa yardımcı olurum

Ekran üzerinden mi bakıyorsun o katoloğa? Eğer öyle ise ekranda doğru renkleri gördüğüne nasıl emin olacaksın?

batikdizayn
nadir
batikdizayn Arkadaslar ben bi pantone kataloğu yaptım gören herkes kac yıl uğrastın diye soruyo

Ekran üzerinden mi bakıyorsun o katoloğa? Eğer öyle ise ekranda doğru renkleri gördüğüne nasıl emin olacaksın?

Nadir evet ekran üzerinde bakıyorum... fakat benim yaptığım katalog suanda calıstığım yerin (Renk Ayrılı Sutudyosunda calısıyorum) kataloğu 4 renki makinede basıldı ctp alınarak basıldı ayrıca yani müsterilerime %98 garanti verebiliyorum yani tanesi 350 ytl denen katalog bende enfazla 20 ytl oldu maliyeti ankarada olan bi kac arkadasa temin edebilirim isterlerse tabi ?

nadir
Ankaradayım ben. Görüşelim bi ara Wink msn ekle istersen: [email protected]

Silinmiş Hesap
batikdizayn  Nadir gibi banada uyar. Hatta CorelDRAW'da hangi menü altından yapıyoruz. eğer bizimle paylaşırsan sevinirim..
Şimdiden teşekkür ederim.. :)doğukan2006-12-09 04:03:19

batikdizayn

Arkadaslar Resimli bi anlatım hazırladım bu konuyla ilgili resimler hem sayfahızını yavaslatacağından hemde sayfa düzenini bozabileceğinden
Pdf olarak hazırladım..... Link vermez zorunda kaldım server upload ını bilmediğim icin Herkese kolay gelsin

Silinmiş Hesap
Saol batikdizayn.. Pdf olarak hazırlamış olduğun linke baktım. CorelDRAW'ın Visual Basic menüsünü kullanıyordum fakat sadece takvim ve ajanda yaparken kullanıyordum. Tıpkıı buu linkteki gibi.
http://www.photoshopmagazin.com/forum/forum_posts.asp?TID=1035

Paylaşımın için tekrardan saol batikdizayn..

thatherus2222
bende istediğin bir katolog var sanırım. cmyk ve pantone renklerin oranlarını veriyor.. istersen msnden bana ulaş sana göndereyim...
[email protected]

« önceki 1 2 sonraki »

Şuan Bu Başlığı Gezenler: