Photoshop Magazin

PM Forum » Photoshop » Yardım bekliyorum

Cevapla Önce yenileri göster

Lütfen Yardım Edin Lütfen ACİL

hellboy940

Merhaba arkadaşlar Adobe PhotoShop Cs5 kullanıyorum bugün bi hatayla karşılaştım ve devamı beni çok şaşırttı.Hata şu

"Could not complete your request because the scratch disks are full."

Buraya kadar herşey tamam ama anlamadığım şu Photoshop D üzerine kurulu ama C diski full , hadi buda tamam C 'den bikaç dosya sildim kullanmaya devam ettim ve beni en çok şaşırtan noktaya geldim

C diskinde 11gb küsür boş alan var Photoshop'u kullanmaya devam ediyorum 0'dan Transparant bi sayfa açtım ve Place ile 1-2 resim ekledim resimleri göz zevkime göre sağa sola kaydırıyorum 1. resmin boyutunu felan ayarladım aynı aynı sayfadaki diğer resme geçtim ki bide baktım C diskinden 400Mb gitti diğer resme geçtim bi okadar daha alan gitti en sonunda yine

"Could not complete your request because the scratch disks are full."

hatasını verdi eee ben 2 resim oynattım tamamda bu 400-500mb lar nerden geldi bi yardım arkadaşlar acil

colour
colour tarafından 26-06-2013 tarihinde güncellenmiştir

1.adım : Photoshopu çalıştırırken ctrl + alt + shift aynı anda basılırsa program başlamadan önce açılan karşınız bir pencere açılır YES tuşuna basarsanız Photoshop'a reset atılır ve programa yeni kurulmuş gibi olur

2 adım. Edit>Preferences>General. oradan Plug Ins& Scratch Disk Kısmına gel, Scratch kısımlarına C,D,E (harddisk kaça bölmüşseniz) diye sürücü yerlerini göster bunları secili hale getirin

Örneğin; C sürücünüzü 10gb yapıp programlara ayırdınız D sürücünüzü 30gb yapıp depo olarak kullanıyorsunuz 10 gb alan zaten az oldugu için (Yer olmadığında) D sürücüsünü işaretlemeniz ve birinci sıraya getirmeniz gerekli , çalışmalarınızı daha hızlı sürdürmenizi sağlar..

3. adım Bilgisayarda acık olan programları kapatın , bilgisayarın Başlat > çalıştır kısmına gelin ve %temp% yazın enter basın acılan bölümde bulunanları silin

4.adım program acıkken Edit > Purge > (Undo-Clipboard-Histories-All) Bunların yaptığı iş ise prog.belleğini boşaltmak (1 adımı yapmışsanız bunu yapmanıza gerek yok)

Şuan Bu Başlığı Gezenler: