Photoshop Magazin

PM Forum » Photoshop » Yardım bekliyorum

Cevapla Önce yenileri göster

Web Tasarımı

ceronimo
ceronimo tarafından 11-02-2013 tarihinde güncellenmiştir

Merhaba Ben Gürani.

Ankara'da yaşıyorum ve Grafik Tasarımı mezunuyum ama şuan çok alakasız bir işteyim ve Grafik tasarımda uzun süredir aktif değilim.

Bu siteye uzun zamandır üyeyim.

Sizlerden ricam web tasarımı için kurs önerir misiniz? Kurs mu faydalı olur, kendi çabalarımla mı ilerleyeyim.

Html yi bitirdim frontpage'e başladım ama o da program neredeyse tedavülden kalkmış ve bulamıyorum. Bu yüzden teklemeye başladım. Sizce nasıl devam etmeliyim.

Web konusunu sıfırdan en baştan aldım ve iyice öğrenmek istiyorum. Bu alanda ileriye yönelik ciddi planlarım ve düşüncelerim var.

Tüm eleştiri ve düşüncelerinizi bekliyorum.

Şimdiden teşekkürederim.

kadirkara
kadirkara tarafından 27-02-2013 tarihinde güncellenmiştir

Herşeyi dört dörtlük yapamazsın, en azından her alanda.. Sana tavsiyem HTML'i öğrenmişsin zaten hemen devamında CSS öğren.. CSS kolay bir dildir mantıken çok basit, sadece site yaparken bazı yerlerde dene yanıl yapabiliyorsun o uğraştırır biraz ama çözersin emin ol. HTML/CSS öğrendiğin zaman istediğin siteyi kimsenin yardımı olmadan tek başına görünüm olarak kodlayabilirsin.İlerde eğer ben programlamada yapacağım dersen, mail formu, ziyaretçi defteri, üyelik, yönetim paneli vs. PHP öğrenmeye başlarsın tabi MySql'de öğrenmen gerekli, bu 4 dili öğrenince sırtın yere gelmez, ama çok iyi öğrenmen gerek yap denilecek yerşeyi tek başına halletmen gerek aksi taktirde başlangıç düzeyi bilgi hiç bir işine yaramaz sadece beyninde gereksiz bir yer kaplar.

Sana bir önerim HTML/CSS'i öğrenmen yeterli PHP ve MySql'e hiç bulaşma çünkü gerçekten zor, altyapı gerekli ve bolca zaman ayırlan lazım.

Ben işe HTML/CSS ile başladım bunun nedeni de bir tasarım yapıyordum kodlamacıya veriyordum kendi bildiğini okuyordu benim verdiğim tasarım bambaşka bir tasarıma bürünüyordu, bende görünüm tamamen benim yaptığım gibi olmasını istediğimden HTML/CSS öğrenmeye karar verdim, tasarımı yapıp görünüm olarak kodlmayı da bitirince programcıya veriyorum kendisi PHP ve MySql'i içerisine giydiriyor. (:

Şuan Bu Başlığı Gezenler: