Photoshop Magazin

PM Forum » Yarının Ustaları » Öğrenciyim ben

Cevapla Önce yenileri göster

nereden nereye? 5 yıl önce PMagazin

musabben
musabben tarafından 24-05-2012 tarihinde güncellenmiştir

Hayırlı geceler öncelikle,

• Galiba 5 yıl önce üye olmuştum bu siteye.Aslında ozamanlar grafik tasarım adına çok daha güçlü ve güncel bir platformdu PM.

Bende grafik tasarım nedir ilk burada öğrendim.5 yıl önce yetenek sınavlarına hazırlanmaya başladım.Araştırmalarımı PM Forumdaki üyelerimle başladım.

/forum/baslik/2400

• Sonra logo nedir öğrendim.İlk logomu tasarladım ve yarışmalara katılmaya böle başladım.

/forum/baslik/1799 bunlarda ilk tasarladığım logolar 2007'de.Bilerek silmedim bu logoyu :) /musabben/portfolyo/12467 öleki gradient verememiştim ve google görselden bir güneş indirip direk kullanmışım

• ve bi ara çok ateşli yarışma dönemlerimiz vardı.Photoshopta gradient bile veremezken bu yarışmalara katıla katıla öğrenmişim meğersem.

/yarisma/3189/calismalar/?p=7

bunun gibi yaklaşık 20 yarışmaya katıldım galiba :) hikmet abimiz sayesindede manipüleyi az çok kaptık.

• Sonra buradaki üyeliklerimiz çok tatlı ballıydı ozamanlar.Öleki kariaktür çizmeyi öğrenmeye başaladığım zamanlardı ve durmadan PM için espri bulup çizmeye başlamıştım :) 

/forum/baslik/4371  ve http://www.photoshopmagazin.com/musabben/portfolyo/16574

• Bu arada tabi ben 2008 de Konya Selçuk GSF Grafik tasarımı kazanmıştım ve 2 hafta sonra da mezun oluyorum inş bakalım.

Bu zaman tünelimden bahsetmek istedim,bugün forumda birinin logo nasıl yapılır başlığını gördükten sonra kendimi hatırladım oyüzden paylaşmak istedim.Son oluşturduğum portfolyomada bakmanızı isterim ben değil siz değerlendirin beni. :) Bu hikayede grafik tasarımı yeni öğrenenlere belkim bi bilgilendirme olur inş

• www.musabben.com

PM'den kopmaya başladığım süreç içerisindede bu portfolyoyu oluşturdum.Artık Freelance UI Designer olarak çalışmaktayım.

Photshop magazine çok teşekkürler. Vefasızlık yapmamalıyım :)

musabben

ilk üye olduğumda grafikle alakamın olmadığı avatarımdan(profil resminden) belli. ozamnlar bi beşiktaşımız vardı okadar :) 

musabben

canlı yaratık kalmamış 5 yıl sonra bu topraklar da vay anasını :)

14494

Evet ne yazık ki eskisi kadar aktif bir forum değiller. Ben 2008 de üye olmuştum buraya, yarışmalara falan katıldım. O hesabımın bütün bilgilerini unutunca yenisini açmaya karar verdim ama pek umduğum gibi değill. Belki yazın farklı olur, bekliyorum artık bir umutla.

webliya

:)

Yakında hızlanıyoruz. Bir toparlanma sürecinin sinyalini veriyorum. Takip etmeye devam edin Dergi ekibi yeni yapılanmada kaldi ki siteye yansıması da paralel olacak.

Tüm eski dostlara saygılar sevgiler....

kocc

Ya eskiden hakikaten çok güzeldi burdaki ortam    Keske yine olsa o günler... bazen tartismalar kavgalar bile olurdu ,, ya yeterki olsun kavga gürültüye bile raziyim.............

quar
quar tarafından 28-05-2012 tarihinde güncellenmiştir

Bende amatörce ilginen biri olarak buraya ilk geldiğimde çok canlır bir ortam vardı.İlk yorumumu 03 Mart 2008 de almışım bayadır burdayım o kadar olmuş vay be ben de inanamadım şimdi..Yeni öğrenen biri olarak PM in çok faydası oldu bana.Dergiye abone olmuştum,dergilerin çok getirisi olmuştu..Zamanla burası çok tuhaflaştı.Soğudu..Soru sorduğum kişiler ' ben bilmem ' moduna girdi.Değişti gitti.

karakalemustadi

insan gerçekten özlüyor vay be baya olmuş gerçekten 25 ekim 2007güzel insanlar vardı hatta bir ara bir tane de ortağım vardı kendi kendisini bana ortak etmişti  güzel de olmuştu unutulmuyor aksine yastık altına atılıyor hepsi..:)

heakmeat

:) Musabben kardeşim linklerini doyasıya ve zevkle izledim hatta yazılanları bile tek tek okudum. anılarımı tekrar canlandırdığın için sana öok teşekkürediyorum..:) Sende biliyorsunki o eski güzel anılarla birlikte o güzel insanlarda isterlerse tekrar bir araya gelebilirler.. Fakat o günden bu yana çok zaman geçti.. :) Fakat üzülme dostum aslında onlar yine burdalar sadece uzaktan izlemeyi tercih ediyorlar. Benim açımdan değişen hiç birşey yok olmayacakta. Benim için değişen tekşey istediğimde dostlarımla birarada olamayışım.. Gurbetteyim ve ekmeğimin mücadelesini artık soğuk bir ülkede veriyorum.. Kısacası benim için değişen tekşey bu.. Tekrar bir araya gelmek zor olmasa gerek. Fakat kimseyle sorunum olmamasına rağmen bu insanları sadece 3 gün bir araya toplayabildim. Ve sonra hepsi tekrar dağıldılar.. Onlarada hak vermemekde olmaz..Çünkü bir çoğu evlendi ve çocuk cocuğa karıştı.. Maziye ait bize düşen tekşey yine eski linklere bakmak ve anıları tazelemek olacaktır.. :) sevgili dostum adımı uzun bir aradan sonra tekrar zikretmen beni çok duygulandırdı ve 2 satır yazmak istedim. Bu yazıyı okuyan tüm eski dostlarıma o güzel anılar için tekrar teşekkür ediyor ve tekrar bir arada olmayı umuyorum.. Sevgi ve sagılarımla.. 

webliya

Saygılar bizden Hikmet Bey, Türkiyeden sevgiler hürmetler.

heakmeat
heakmeat tarafından 10-06-2012 tarihinde güncellenmiştir

webliya

Saygılar bizden Hikmet Bey, Türkiyeden sevgiler hürmetler.

Hocam :) Moskovadan kucak dolusu selamlar.. :) Bu ayın sonunda kısmetse geliyorum.. 10 günlük bir tatile ihtiyacım var. geldiğimde çayını içmeye gelicem. Belki benimle birlikte gelmek isteyen bir kaç pm dostuyla birlikte  rahatsız ederiz seni..:) Saygılar.. :)

omersenol

sanki bi ara yoklama gibi bişi olmuştu o zaman vay be baya takip eden varmış aslında ama sesleri çıkmıyomuş demiştim

salih_er

İzleniyorsunuz :)

nurix
webliya

:)

Yakında hızlanıyoruz. Bir toparlanma sürecinin sinyalini veriyorum. Takip etmeye devam edin Dergi ekibi yeni yapılanmada kaldi ki siteye yansıması da paralel olacak.

Tüm eski dostlara saygılar sevgiler....

inşallah..

Şuan Bu Başlığı Gezenler: