Photoshop Magazin

PM Forum » Duyduk Duymadık Demeyin » Görmeyen Kalmasın

Cevapla Önce yenileri göster

İstanbul Nedir? Ne Değildir? Benim Gözümden ..

mustafahazirci
mustafahazirci tarafından 09-03-2012 tarihinde güncellenmiştir

İstanbul başta olmalı şehir yaşamını dışa vurmaya başlarsak…

Çünkü içinde o kadar çok olayı, aşkları, sorumlulukları, ayrılıkları ve intiharları barındırıyor ki bu koca şehir, tatmasını bilene lezzetli gelir başlarda. Daha sonra acısını fark edince wasabi bile daha tatlı gelir damağımıza…

Her yolu ayrı bir maceraya çıkartır insanı. Gülmeyi Gülhane‘de öğrenir kimisi, acıyı bir sahil şeridinde martılara simit fırlatarak yaşar bazıları ise…

Önemli olan yaşamak ise bir şehirde, mutlaka yaşanmalı İstanbul her şeyiyle… Çünkü Sultanahmet‘inde tarih kokusu çekersin ciğerlerine, ne kadar çeşitli insan ile karşılaşırsın Taksim’in göbeğinde. Bir de Galata Köprüsü‘nün üzerinde olta sallayanların görürsün sabahın soğukluğuna inat edercesine…

Demiştim dimi her sokağı ayrı bir keyif verir yaşamasını bile diye, İstanbul varlığı dert yokluğu ise apayrı bir acı yaşatır insana. Bunu kısa süreliğine bile olsa Eskişehir’de okumaya başladığımda yaşadım. Sahilin verdiği o rahatlığı, dertleri sigara dumanı gibi dağıtan, ayrılığı en iyi anlayıp, en iyi dinleyen bir yanı olduğunu sonraları fark ettim. Kavuşmamız pek zor olmadı…

Şimdilerde kimse koparamıyor beni bu şehirden. Öylesine özlem dolu, öylesine sitemkârdır ki gidenlere karşı İstanbul… Affetmez geri de kalanları, yakar ayrılığın tüm acı çekişleriyle. Farkına varmadan uğraşır hayatınızın her evresiyle.

Kapalı çarşı’ya girip kaybolanların komikliği bile serpilmiştir mimari yapılarına. Her semtin kendine ait bir meydanı vardır. Milli maçlardan toplanmak için kurulmuşçasına… Hayatı İstanbul’da yaşamak bambaşka…

Bir de şehrin göbeğindeyseniz de değmeyin keyfinize. Sirkeci tren garı kadar yakınsanız hayata, bir adım sonra atabiliyorsanız kendinizi sahile ve Anadolu yakasına geçecek kadar kokluyorsanız vapurları, işte o zaman İstanbul güzeldir her karaktere.

Karanlık sokakları da vardır tabi bunların aksine. Ürkütücü, sessiz ve sokak lambalarının bile titreyerek yandığı. Sokak çocuklarının kol gezdiği, onların bile kendinden bir haber yaşadığı şehirdir İstanbul… Bir ekmek parası için diye başlar cümleler. Aslında amaç içini ısıtmak için alınan tinerdir oysa. Suçlular kravatlı beyler midir? Yoksa her umursamaz insanın yüzündeki suçluluk ifadesi mi?

İşte bunca şeye rağmen yaşanması gereken bir şehirdir İstanbul

http://www.photoshopmagazin.com/uploaded_files/c87ff296e8_2a17868b9412651f189d547948a2f.jpg

Silinmiş Hesap
cheap tiffany bracelettiffany bracelet hearttiffany and co braceletstiffany ringstiffany rings engagement.It has brought not all years for CDs to take the over the location once exclusively held just by cassettes.Video and additionally music cassettes get dinosaurs before our quite eyes.Eventually, our children may even view these people like we which is used to view vinyl records and 8-tracks! But where do you find Disc replication along with packaging services? Any considerable city valued at it's salt will have all these duplication products and services.It is furthermore very easy to find companies via the web that do such type of business, and for that matter, specialize in it.The environment of Disc duplication is uncovered with many choices for corporations and consumers.Just for companies which usually simply need many Dvds or Dvds replicated, the good news is thriving market for replication towers that don't need a PC that should be operated

Şuan Bu Başlığı Gezenler: