Photoshop Magazin

PM Forum » Yarışmalarımız » Logo Yarışmaları

« önceki 1 2 3 sonraki »

Cevapla Önce yenileri göster

Ödülsüz Logo Yarışması

emaile

Merhaba Arkadaşlar, Ödülsüz logo yarışmasını özleyen var mı ? Tekrar başlasın diyenler mause kaldırsın.

heakmeat

Helal sana erkan... Bende varım bu sefer.. :)

emaile

İsteklileri görelim. Hemen başlatırız.

varol

Hayali bir şirket için falan mı olacak?

( Arkadaşlar affınıza sığınarak bir şey soracam. Logo Photoshop programında mı yapılıyor. Bazı sitelerde logo için photoshop programının doğru program olmadığını savunuyorlar. Bir de logo, logotype ve amblem ilişkisinde sizce günün getirdiği en makbul olanı hangisi?)

heakmeat

Sağol varol, iyi bir konuya değindin, ben duymadım ama bunu birkaç kişi daha söyledi, şunu açıkça belirteyimki piyasada sadece logo yapmaya yarayan programlarla photoshopu mukayese etmek zaten yanlış, belki şunu demiş olabilirler vectörel tabanlı bir programla, örneğin illustratör ile yapmak gerekli demiş olabilirlerki, böylede bir şart yok zaten.. Sonuçta logo tasarımı göreceli bir kavramdır.. Netice olarak tavsiyem şudur, logo çalışmalarında adobe firmasının ürettiği programlar dışında başka hiçbir programı denemeyin. Olmaz demiyorum ama emeğiniz ve vaktiniz sizin için önemli olmalı..  Logo için photoshopun doğru olmadığını savunanların ise image kurallarını bilmediğini düşünüyorum.. 

emaile

varol

Hayali bir şirket için falan mı olacak?

( Arkadaşlar affınıza sığınarak bir şey soracam. Logo Photoshop programında mı yapılıyor. Bazı sitelerde logo için photoshop programının doğru program olmadığını savunuyorlar. Bir de logo, logotype ve amblem ilişkisinde sizce günün getirdiği en makbul olanı hangisi?)

Evet varol hayali bir şirket belirlenip. Ona logo çalışılıyor. Sonra yapılan logolar oylamaya sunuluyor. Oylama için de juri bütün katılanlar oluyor. Birinci seçilen logonun sahibi yeni hayali şirket ismini belirliyor.

varol

Ben çok düzenli online olamasamda sizin gibi konunun uzmanı olmasamda ilgiyle takip edeceğim. Peki aralarda üstteki gibi sorularım olabilir mi?

emaile

varol

Ben çok düzenli online olamasamda sizin gibi konunun uzmanı olmasamda ilgiyle takip edeceğim. Peki aralarda üstteki gibi sorularım olabilir mi?

Her zaman sorularınıza cevap bulabileceğiniz bir ortam burası.

varol

emaile

varol

Her zaman sorularınıza cevap bulabileceğiniz bir ortam burası. 

Harika bir şeyleri yaparken bizim gibi aradan kenardan dereden bir ton adamın gelişimini sağlamış olursunuz. Bizde duacınız oluruz :) Neyse ben sesiz sessiz izleme moduna geçeyim :)

Takiptesiniz...

axi
axi tarafından 28-04-2011 tarihinde güncellenmiştir

logolar pixel tabanlı yada vektörel tabanlı prog. yapılabilirler  bunda bir sorun yoktur yada illa vektör olacak diye bir kaide de yoktur asıl olan logonun kullanım yeridir ve ileride kullanıla bileceği yerlerdir. atıyorum  net ortamında kullanılacak bir logonun yapıldığı program önemli değildir ancak baskı formatında olacaksa ve çok büyük alanlarda kullanılacaksa vektör tabanlı olması işinizi kolaylaştıracaktır belli boyutlarda ps yavaş çalışması dosyanın ağırlaşması muhtemel sebeplerdendir ayrıca  bazı zamanlarda logonun folyo kesimleri vs gerektiğinde yine vektör olması gerekmektedir kesim mak vektör tabanlı çalışır ( bir çoğu pixel tabanlı çalışan varsa bana haber verilmemiş demektir :) kendi adıma konuşayım ben logo tasarımlarımı her zaman vektör bazlı prog. yaparım bu benim kendi tercihimdir

emaile
emaile tarafından 28-04-2011 tarihinde güncellenmiştir

axi

logolar pixel tabanlı yada vektörel tabanlı prog. yapılabilirler  bunda bir sorun yoktur yada illa vektör olacak diye bir kaide de yoktur asıl olan logonun kullanım yeridir ve ileride kullanıla bileceği yerlerdir. atıyorum  net ortamında kullanılacak bir logonun yapıldığı program önemli değildir ancak baskı formatında olacaksa ve çok büyük alanlarda kullanılacaksa vektör tabanlı olması işinizi kolaylaştıracaktır belli boyutlarda ps yavaş çalışması dosyanın ağırlaşması muhtemel sebeplerdendir ayrıca  bazı zamanlarda logonun folyo kesimleri vs gerektiğinde yine vektör olması gerekmektedir kesim mak vektör tabanlı çalışır ( bir çoğu pixel tabanlı çalışan varsa bana haber verilmemiş demektir :) kendi adıma konuşayım ben logo tasarımlarımı her zaman vektör bazlı prog. yaparım bu benim kendi tercihimdir

Benim de tercihim vektörel tabanlı olması.

emaile

Bu  arada nerde bu millet. Yarışmaya katılacaklar mause kaldırsın dedim ama sadece 2 tane fare geçti burdan. diğer fareler nirde.

nurix
nurix tarafından 28-04-2011 tarihinde güncellenmiştir

ben çoğunluğa uyarım hocam ;)

''logo tasarımı vektörel mi pixel tabanlı mı pro.da''  konusunda da axi nin açıklaması olayı çok net özetlemiş.. +1

musabben

bende öyle..çnkü yıllarca logo çizmekten 4 yıl önceki şeyim yok ama katılırım tabiki :)

Silinmiş Hesap

Ben de katılmak isterim :)

skocaefe

bende katılırım....

Silinmiş Hesap

Benim dijital kalemim de varım diyor :)

mustafa_levent

Bende ünüferste mezunuyum benide alın aranıza

kbrnr

özledik başlasın artık!

mack

Başlasın.Biraz da Konuyu Saptırmışınız :D