Photoshop Magazin

PM Forum » Grafik Programları » Masaüstü yayıncılık Programları

Cevapla Önce yenileri göster

kurulmakta olan şirketime kendimce logo tasarladım yardım lazım...

dodi343
dodi343 tarafından 14-01-2011 tarihinde güncellenmiştir

http://www.photoshopmagazin.com/uploaded_files/6c1e1d859c_1f89633c3b90719b16a0d15ce4b66.jpgselam,

2 gün önce bir şirket kurmaya karar verdik ve ortaklarla oturup isim düşünürken bu arda 4 ortaklı bir şirket olduğumuzdan 4 kişi kendi aramızda 8 - 10 isim üzerinde eleştiriler yapıyorduk ki arada bir ortak biz 4 kişiyiz dimi dedive devamında kare as diyebir yorum yaptı ve yine devamında 4 ün latincesinin lası çıkmadan ben ve birdiğer ortak quattro yu aynı anda söylediğimiz anda şirketin de isminioy birliği ile belirlemişolduk.1. sbep tabiki bir kişin anlatmak veya söylemekistediğini diğerlerinin hemen anlaması ve telafuz etmesi etken oldu.  uzun lafın kısası aynıa kşam ben sıfır tasarımbilgimle nette logoyapma programı araştırdımve aaa logo diye basit ama az daolsa benim taleplerime cevap veren birprogram buldumve işe koyuldum.  çokkısa birsürede daha önce belirlediğimiz şirket renlerine uygun ( siyah ve kırmızı ) birlogo yaptımkendimcen hatta birkaçtane ama birisiüzerinde yğunlaştık. ama ne yazıkki aaa logo da elle çizim gibi bir seçenek yok yada ben göremedim,fakat logomuzda el ile birçizim yapmam gerekmekte. fotoshop kullanmasını veya benzer profesyonel programlarıkullanmasını bilmediğim için sizlerden yadım ve fikir istiyorum. elbette yardım konusu hadilogoyu siz tamamlayın değil....sadece daha basit kullanacağım bir fotoshop programı önermenizi ve istersenizelbette logom ile ilgili fikirlerinizi paylaşmanızı bekliyorum. bu arada benim takıldığım yer quattro yazısının önündeki q harfinin asıl 4 rakkamına da benzemesi ve uattro yazısının altından düz devam edip, sonundaki lOGİSTİCS yazısının birhareket ile cizgiye doğru birrüzgar gölgesiile dokunması...  loguyu yükleyebilirsem yorumlarınızı yardımlarınızı beklerim.

gani

Değerli arkadaşım sizin çok hoşunuza giden bir çizim olmuş ancak bu logoyu her türlü yüzeyde ve ölçüde kullanacağınızı göz önünde tutarsak örnek bir kartvizit'te logoyu küçültecek olursak en basiti sağ alt taraftaki lOGİSTİCS yazısı okunmayacak kadar küçüldüğünü görürsünüz. İkinci olarak el yazı karakterlerinde hatların istikrarsız olarak incelip kalınlaştığı içinde yine burdada logonuzu küçülttüğünüzde yazıdaki ince hatlar kaybolacak veya belirgin olmayacaktır ve göz istem dışı olarak el yazısının tüm kenarlarını taradığı için gözü yoruyor düşüncesine sahibim. Üçüncü olarak 4 rakamını Q'ya benzetmişsiniz burdada hatlar o kadar kalın ki gözü yoruyor. saygılarımla.

carambula

O programla ben de bir ara logo yapmaya çalıştım ama güzel bir şey çıkaramadım. Sadece hazır şekilleri bayağı ilham veriyorlar.

Logo yapmak istiyorsan sana freehandi öneririm photoshoptan daha basittir hem de logo yapmak için daha elverişlidir.

Silinmiş Hesap

bu program cok keyıflıdır ama cok saglıklı degıldır logo ıcın kanımca:)

Şuan Bu Başlığı Gezenler: