Photoshop Magazin

PM Forum » Grafik Programları » Video ve ses işleme programları

Cevapla Önce yenileri göster

Videodan Marka Silmek

mettini

Ne başlık yazacam bilemedim valla. Sabit bir makine videosu var elimde. Ve makinenin tam ortasında markası var. Bunu silmek için neler yapmalıyım arkadaşlar. Eğer bakmak isteyen olursa videoyuda linke yükledim.

VIDEO

kocc

Bunu Video Editing software ile halledebilirsin örnegin Adobe Premiere veya Adobe After Effects . Tabiki baska birsürü program var ama Adobe benim tercihim.

Birde soru eksik geldi bana video'da bulunan marka kaldırılıp yine video olarak mı kalacak yoksa video'dan bir kare çıkartılıp onun marksı'mı montaj olacak eger video olarak kalacaksa yine yukarda verdigim programlarla halledeceksin , kare alacaksan video player ile mesela VLC player ile snapshot yapıp kare çıkardıktan sonra PS'le montaj uygulayacaksın.

Silinmiş Hesap
filmini indirip baktım. durağan bi video. photoshopta halledersin. biraz titiz çalırsan sorunun hallolur. videoyu at photoshopa  sonra aç animation panelini. videonun üstüne de bi katman aç. videodan makinenin dokusunu taşı bu üst katmana yada aşka logo koyacaksan onu. üstüne blending options dan gradient overlay uygula ama bu özelliğin kendi özelliği multiply olmalı. sonra animations panelinden bu üst katmanın style özelliğinin yanındaki saate tıkla. böylece zaman çizginde bi keyframe olacak. keyframeler animasyonun gidişatını değiştiren noktalardır. kırılma anı gibi düşün. biz logoyu gerçekçi olarak kaldırabilmemiz için sadece onu oradan temizlemek değil yrıca üzerine o alana düşen gölgeyi vermemiz lazım. yada ona gözü rahatsız etmeycek gerçekliğini kybetmeyecek en yakını. bunun için animasyon panelinde zaman çizgisinde ilerle. videonun kışına göre blending optionsdan gradientın zelliklerini değiştir. koyuluğunu açıklığını yerini  falan. zaten sen değiştirdikçe o otomatik olarak keyframe ekler ve iki keyframe arasını kendisi otomatik doldurur.sadece animasyonun sonun doğru videoda bi kırılma var bi yerde montajlanmış. kareler kaymış gibi duruyo. bunun için position özelliğinin yanındaki sate tıkla. o noktada bi önceki ve bi sonraki karede keyframe oluştur.ikinci keyframede bu üst katmandaki öğeyi olması  gereken yere taşı. sonra bi de filmin daha da sonlarına doğru bi zoom var onun için biraz daha uğraşman gerekcek. bence zoomlama kısmını kes çünkü oradaki amaç senin kaldırmak isteediğin logoya zoom. ama loo kalkınca gereksiz oalcak. ama kalsın dersen onu daha sonra anlatırım. sana tavsiyem video işine bulaşmadan önce photoshopu biraz daha öğren sonra da after effectse gir yavaştan. çünkü şunu after effectsde on kere bitirirdin.    

mettini
mettini tarafından 04-11-2010 tarihinde güncellenmiştir

busan.com.tr

Bahsi geçen video bu sitede arakdaşlar :) 02:30-02:50 snleri arasında. Montajladığım ilk video bu. Premieri bu derece biliyorum yani. Siteyide ben yaptım :). Irene senin dediğin yöntemi denicem şimdi. Ama after effect ile "motion tracking" ile kolay yapıldığını öğrendim. Onuda araştırcam. Bu video sayesinde onada bi girş yapmış oluruz :)

Silinmiş Hesap

bişi dicem ama senin videonun çok motion tracklik bi olayı yok. kullanda kullanmayı bilmiyorum dersen kullanmadan da yaparsın. ama after effects de yapman şu açıdan iyi. son kısımda zoom falan var. photoshopta boyutla oynaman animasyonun bi parçası olmuyo. yani. büyüttüysen baştan sona büyük. belli biyere kadar gelip sonra büyütemiyosun. ama şu var kullandığın bilgisayar fena durumda değilse sana dediğimde üst katmanı en üstte menüden 3d menüsü altında new postcard from layer var. ona tıkla katmanın 3d olacak. sonra 3d object pan tool ile zoom yapabilirsin. ama ekran kartın iyi değilse elinde patlar. benim önceki pcm pentium du 1,5 gb  ram 256mb ekran kartı kasıyodu 3d kullanamıyordum cs4de. şu an 4çekirdek 3.0 iişlemci ve 2 gb ram 1gb ekran kartı ile süper çalışıyo. ekran kartı özellikle çok öenmli. eğer donanımsal sorunun yoksa photoshopta yap derim çünkü baktım videoya. tripot la falan çekilmiş heralde hiçbi titreme hareket yok. sadece sona doğru biyerde saçma bi montaj var. o da filmi firma verdiyse hiç sorun olmaz. sen çektiysen kes at. çünkü ordan sonrasında bişi yok. zoom falan. ki öncekinde dediğim gibi. logoya zoom yapmışlar. logo kalkınca bi anlmaı yok:)

mettini
mettini tarafından 06-01-2011 tarihinde güncellenmiştir

Merhaba arkadaşlar ;)Bu tarz video işlemleri için 2 tane süper program buldum. Linklerden bu programlarla neler yapılabilindiğine bi bakın derim.

1. Mocha Pro2. Mokey

Lİnk1
Link2
Link3 - Programların Resmi Sitesi

Şuan Bu Başlığı Gezenler: