Photoshop Magazin

PM Forum » Atölye » 3d

Cevapla Önce yenileri göster

Strateji oyunlarındaki karakterler (soru)

ilteris

Merhaba.Arkadaşlar ya az önce düşündümde bu strateji oyunlarının karakterlerinin 3d programlarında açılma gibi  bi durumu varmı mesela bi tank objesinin şeklini açıp programda onu değiştirmek gibi, gerçi açık kaynak kodlu kapalı kaynak kodlu diye 2 ayrılır diye biliyodum oyunları kapalılarınkinin hiçbişeyine dokunamıyorduk, bunun hakında bilgisi olan arkadaşlar varsa beni bi bilgilendirebilirmi acaba güzel şeyler yapmayı düşünüyorumda :)bu arada umarım konuyu doğru yere açmışımdır.Bu konuyla ilgili bi bölüm aradım ama bulamadım.K.bakmayın arkadaşlar :(

ultraslan133

onların uzantıları farklıdır... açma yöntemi elbet vardır ancak bi o kadar da zahmetlidir...

ilteris

hmm evet uzantıları farklı sanırım peşini bırakıcam artık :D

ariff

bence bırakma araştır bulursun bende öyle bi hırs içindeidim buldum we kendi oyunumu yaptım ama pc format atınca gitti pro ve adınıda unuttum 

ilteris

şimdi ne kadar böyle desem de pek bırakmadım peşini doğrusu :D birkaç bilgisayar mühendisiyle konuştum dediler ki önce bu yaptıkları objeleri Cinema4d,3dsmax,maya vs. programlarda yapıp bir başka programın içinden geçirip uzantılarını deiştiriyolar ve şifreliyolarmış bunlarıda sanırım açamıyormuşuz :D ayrıyetten bu hayalin içindeyken birde oyunumuzu yapsak nekadarda güzel olur ya diye bir hayal doğdu onuda araştırdım :D sonuç olarak bir programı buldum fps creator adında program bana biraz kolaya kaçmak gibi geldi içince karakterler ve çevre dekorasyonu için gerekli şeyler var isterseniz bi Google dan bakın çok iyi bilgilendiremedim ben. şimdilik buraya kadar geldim ama birazdaha kafa yormayı düşünüyorm sonunda bi oyun çıkar belki :D

Şuan Bu Başlığı Gezenler: