Photoshop Magazin

PM Forum » Grafik Programları » Video ve ses işleme programları

« önceki 1 2 sonraki »

Cevapla Önce yenileri göster

adobe premiere

digitallart
photoshop ile senkronize çalışabilen(layerlarını, opacity değerlerini bile algılayabilen,saymakla bitmez yani) adobe premiere programı ile ilgilenen arkadaşlar varsa, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.Bu program
temelde video işlemeye yönelik gibi görünse de, post prodüksiyonda çalışmak isteyen arkadaşlar için çok şey kazandıracaktır.zira photoshop her sektörde, bize yardımcı oluyor.

Silinmiş Hesap
Bi ara ilgileniyordum aslında güzel program ama kafa patlatmak gerek biraz tabanı eski bi program ama oldukça başarılı bir program..

gokhan_ince
makinayı acayip kasıyor.. elimde güzel bir bilgisayar olmadığı için uğraşamadım her zaman bilgisayar donup durdu.. celeron 1.7 256 mb ram 32 mb ekran kartı. eh ne yapalım idare edicez...:(   ama güzel bir programa benziyor....  

senol_1600
Unhappy  manyak program yaa adama kafayı yedirtir 

Silinmiş Hesap
kesinlikle öyle kafayı yedirtmeden kastın sanırsam gerçek anlamda... Ayrıca biraz yeni teknolojiye adapte olamadı sanırım. Her video uzantsını desteklemiyor...

kocc
Premiere ben 3 sene icinde photoshop kadar ogrendim yani anliyacagin premiere artik benim icin cocuk oyuncagi ,, anliyamadigim bu program aslinda photoshop calisma tarzi ile design edilmis yani photoshop'tan anlayan icin hic yabanci gelmez menuleri ve calisma sistemi cunki sonucta o da adob niye zorlandiniz anlamadim??
Evet sisteminiz biraz guclu olmasi lazim ona katiliyorum aksi halde bilgisayar iyice kasiliyor.
Birde bende Premiere pro 2.0 var ve her tur filmi aciyor (divx,xvid,mpg,vcd,dvd,....) simdiye kadar hicbir filme hayir demedi bence codecle ilgili birsey sanirim.
kocc2006-11-07 00:50:03

Silinmiş Hesap
Premiere güzel fakat mpeg4 desteklemiyordu sanırsam. Bende suanda 6.0versiyonu var ve Photoshopun 5.5 versiyonun arayüzünden farksız. Eskiduruyor hersey.. Gerçi işimi görüyor sorun olmuyor ama yinede arayüzü çok zayıf kalmış..

duchrengen
Sony vegas pro 6.0 daha tatlı geçişler filtreler tamamen profesyonel. Önizlenmeyi monitör üzerinden değil harici monitör ile yapma imkanı. En güzelide High Definition çıkış alabilmek. Ayrıyetten Ulead video studio da tavsiyem olur.

kocc
Birde FINAL CUT PRO var ama ne yazikki sadece MAC ile calisiyor, bununla genelde hollywood'te Profesiyoneller filmeleri kesip biciyor .
WIN versiyonu yok maalesef ama belki cikar kimbilir.

lamergrafiker
kocc Birde FINAL CUT PRO var ama ne yazikki sadece MAC ile calisiyor, bununla genelde hollywood'te Profesiyoneller filmeleri kesip biciyor .
WIN versiyonu yok maalesef ama belki cikar kimbilir.

Tam 2 sene önce Ugraşıp Clip yapmıştım Kıza yollamak için FinalCutPro da :) Yolladımda :) daha sonra mac kullanmayı bırakınca oylece kalmıştı.bayagı bir ugraşmıtım 13 dakkalık bir film için. ( 1 Hafta)
Bence Mac i Ürettigi Progrmalar Hep Faydalı ve Profesyonelce .Çok akıllıca Programlar yapıyor. Helal Olsun Derim. Şu macromedia denen şeyi satmasalardı çok iyi olacaktı.tam bir deprem var bu sırlar mac dünyasında Karmaşa.

lamergrafiker2006-12-06 00:11:45

muratdemir
iki gün evvel anons edildi finalcut pro asla bir pc de calismayacak ama bazi uyaniklar universal versiyonunu hackleyip pc ye uyarlamışlar bile

goz
arkadaşlar premier veya görüntü işleme ile ilgilenen varsa yardım edin lütfen........

muratdemir
goz arkadaşlar premier veya görüntü işleme ile ilgilenen varsa yardım edin lütfen........ 

yardim edelim edelim de ne istedigini belirtsen daha kolay yardim alirsin

cenkkorbo

10 yıla yakındır video montaj ile uğraşıyorum bunun son 5 yılı profesyonel olarak geçti..bugüne kadar kullandığım en iyi program Final Cut Proydu. ama Adobe After Effects gelişti Final cut proyu şimdilik yakaldı... ama tabiki final cut pro herzaman en iyisi... zatne Adobe de ara yüzünü final Cut Prodan çaldı desek doğru olur... Premiere kullanmayı daha doğrusu iyi kullanmayı bilen adam final Cutın başına oturdumu 1 saatte programı çözebilir die düşünüyorum...yardım isteyen arkadaşlar olursa seve seve yardım edebilirim...

muratdemir
cenkkorbo

10 yıla yakındır video montaj ile uğraşıyorum bunun son 5 yılı profesyonel olarak geçti..bugüne kadar kullandığım en iyi program Final Cut Proydu. ama Adobe After Effects gelişti Final cut proyu şimdilik yakaldı... ama tabiki final cut pro herzaman en iyisi... zatne Adobe de ara yüzünü final Cut Prodan çaldı desek doğru olur... Premiere kullanmayı daha doğrusu iyi kullanmayı bilen adam final Cutın başına oturdumu 1 saatte programı çözebilir die düşünüyorum...yardım isteyen arkadaşlar olursa seve seve yardım edebilirim...

aslinda final cut pro premierre den caldi arayuzu ve pek cok teknolojiyi, hatta bir ara adobe ile apple kanli bicakli oldular cunku apple adobe nin premierre muhendislerini caldi finalcut pro yu gelistirmek icin

cenkkorbo
ya murat yapma Premiere daha 6 larda sürünürken Final Cut Premierenin şuanki arayüzü ile Final Cut Pro yu hemen arkasındanda ikiyi çıkardı...önemli olan mühendisleri çalmak değil.önemli olan bir şeyi piyasaya sürerken önce davranmak bunu nasıl yaptığın değil...Sonuçta bu teknolojiyi piyasaya ilk süren yine apple oldu ve premiere peşinden pinekledi.. artı premiere hala iyi bir program değil Export çıkışını hala bozuk veriyor montajı yapıyoruz sonrada after effects den çıkış alıyoz neden premierenin çıkışı kötü beklede bekle.Program Render motorunu düzeltmeden ki düzeltmemekte çok ısrarlılar hala bir adım geride...

kocc
cenkkorbo ya murat yapma Premiere daha 6 larda sürünürken Final Cut Premierenin şuanki arayüzü ile Final Cut Pro yu hemen arkasındanda ikiyi çıkardı...önemli olan mühendisleri çalmak değil.önemli olan bir şeyi piyasaya sürerken önce davranmak bunu nasıl yaptığın değil...Sonuçta bu teknolojiyi piyasaya ilk süren yine apple oldu ve premiere peşinden pinekledi.. artı premiere hala iyi bir program değil Export çıkışını hala bozuk veriyor montajı yapıyoruz sonrada after effects den çıkış alıyoz neden premierenin çıkışı kötü beklede bekle.Program Render motorunu düzeltmeden ki düzeltmemekte çok ısrarlılar hala bir adım geride... 

Nasil yani export çikisi bozuk veriyor anlamadim yillardir (pc) premiere pro kullaniyorum simdiye kadar hiçbirzaman sorun olmadi üstelik ondan daha hizli render yapan görmedim,,, bence ekran karti ve codeclerle ilgilidir sanirim çünki yine söylüyorum ben premiersiz yapamam digerlerinide denedim ama sonuç ya çok bekletiyor yada kalitesiz oluyor....???!!

nayman
Premier diğer bait capture programından bozma basit video editleme programlarına göre sanki basitmiş gibi görünsede oldukça zor bir program... özellikle pro1ve 2 oldukça bilgisayarı kastırıyo... kym nin sitesinden bulduğum eğitim videoları dışında cdrom data ekibinin ve diğer adobe ile ilgili sitlerde basit editlmeleme yönemleri anlatılıyo... pek çok önemli efectin 3d programlarda üzerinde oynanarak yapıldığını tahmin ettiğimiz bazı efectlerdışındaki efeckleleri teknikleri ve yarı profesyonel dersler anlatan türkçe kaynak bulmak imkansız gibi... bu yüzden premier varken edius dur cutpro dur diyip zaman kaybetmek yerine premier üzerine yoğunlaşıp bildiklerimizi paylaşalım lütfen arkadaşlar....

sonkare
adobe premiere  için en uygun bilgisayar özeliklerini belirtirseniz sevinrim saygılar sonkare

kocc
Premiere için ekran karti çok önemli benim seçimim ATI'dir ve en az 256mb ram içeren hepsi iyi ,, ardindan DDR2 ram en az 2048mb olsa fena olmaz tabii bunun yanida sabitdisk'te 500Gb iyi olur daha yüksek olsa daha çok rahat edersin.
islemcinin hizi fazla rol oynamaz ama yinede hizli olsa fena olmaz en az AM2 Athlon 64 X2 4000+ (amd) ve intel olarakta intel core duo 2x1600.

Bu yazdiklarim her isletim sistemine geçerlidir (mac,win,linux,..).
kocc2007-11-12 00:00:41

« önceki 1 2 sonraki »

Şuan Bu Başlığı Gezenler: