Photoshop Magazin

PM Forum » Atölye » Çizgi Film, Animasyon

Cevapla Önce yenileri göster

bir akıl verin bana

ngn57

mrb arkadaslar

ben lise son da okuyorum bu sene sıvana girecem zaten meslek lisesi bilgisayar bölümünde okuyorum ordan dolayı çizgi film animasyon  3b ve 2b modellemeye ilgim var eğer kısmet olursa tabi belli değil çizgi film animasyon okuyabilirim ama kendimi bu alanda geliştirmeye  en basitten nasıl baslayabilirim kademe kademe biri fikir verebilirmi

kocc

kaleme hakim olma (kursun kalemle basla)

insan anatomisi  ve etrafta olan nesneleri perspectif algilama

gölgelerle çalisma

renklerin açik ve koyu ile kombinasyonu

kendine ressam tarzini kesfetmek

Photoshop'a hakim olmak

animasyonun nasil elde edildigini kursun kalemle veya tablet'le yaprak yaprak çizip anlamak (2d)

Toonboom gibi programla çalisip temel bilgilere sahip olmak (2d) (gerekirse çizgi filmini frame by frame pauze yaparak tek tek incelemek)

Bir 3D programa karar verip sadece onunla temek bilgileri gelistirdikten sonra 3D animasyonu anlamak .

3D'de modelleme , efektleri anlamak ( yer çekimi , yüzgar , ates..) , doku , isiklandirma , render  ve animasyon..

--------------------------

Bastan sona büyük bir görevin var kolay degil bunlarin hepsini 4 à 5 yil ile üstesinden gelemessin çok yillara ihtiyacin var ona göre!!! 

Birde tecrübemle söylüyorum yukardaki anlattiklarimi okul sana ögretemez senin kabiliyetin ve azmin'in seni egitir.

Basarilar...

ngn57
ngn57 tarafından 20-12-2009 tarihinde güncellenmiştir

cok tesekkürler bu bilgiler için

biraz kapalı bir anlatım olmus maddeleri  lütfen acıklarmısınız acaba

angel_shadow

evet haklısınız BİLGİ'nin B sini öğretirler İLGİ senin elinde.! paylaşım için saolun..

Şuan Bu Başlığı Gezenler: