Photoshop Magazin

PM Forum » Yarışmalarımız » Foto Manipülasyon Yarışmaları

« önceki 1 2 sonraki »

Cevapla Önce yenileri göster

Engelleri Kaldır! Tasarım Yarışması Başladı!.

Silinmiş Hesap

Teşekkürler. Ben ie de sorun varmış düzeltince görebildim bilgileri . :)

zodiac1984

Arkadaşlar merhaba onur ben aranıza yeni katıldım sayılır uzun zamandır açmıyordum, yarışma için bir çalışma yaptım yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

kaos1453

Herkese Başarılar

Silinmiş Hesap

bitiş tarihi gibi bilgiler varmı peki? 

zodiac1984

3 tane aynı çalışmam var onlardan ilk yüklediğim 2 tane çalışmanın silinmesini istiyorum. yanlışlıkla 2 kere yükledim sadece en sonuncu yüklediğim çalışmamın kalmasını istiyorum nasıl yapabilirim ? çalışmaların altına yorum bölümüne yazdım silinmesini istiyorum diye. yeterli olurmu?

erkan_nehir

Merhaba. Birşey sormak istiyorum. Bu yarışmanın teması sadece engelli vatandaşlarımız mı? Yoksa her türlü alanda engelleri kaldırıp farklı olmak üzerine mi? Herkes sadece engelli vatandaşlarımıza odaklanmış durumda. Bence farklı olmak her konuda yorumlanmalı. Yoksa ben mi tam anlayamadım konuyu?

Silinmiş Hesap
oztasarim tarafından 21-12-2009 tarihinde güncellenmiştir

erkan_nehir

Merhaba. Birşey sormak istiyorum. Bu yarışmanın teması sadece engelli vatandaşlarımız mı? Yoksa her türlü alanda engelleri kaldırıp farklı olmak üzerine mi? Herkes sadece engelli vatandaşlarımıza odaklanmış durumda. Bence farklı olmak her konuda yorumlanmalı. Yoksa ben mi tam anlayamadım konuyu?

yarışmanın konusuhangi noktada bilemiyorum ancak hareketi baslatan arkadasın bir röpörtajını izledim. engellilere yönelik bir hareket.

erkan_nehir

yarışma konu açıklamasında sadece engellilere yönelik olduğuna dair bir açıklama göremedim ben...

real1blue

Bu yarışmanın sonucu ve içeriği itibari ile toplumsal özellikleri olduğundan yarışmacıların sadece 3 eser ile değil diledikleri kadar eser ile katılabilmelerini talep ediyorum.

Beni destekleyen arkadaşlar lütfen siz de fikrinizi bildirin.

İyi eserler.

erkan_nehir

Sonucu belirlemek için binlerce çalışmayı kontrol etmeye gönüllüysen olabilir.. :)))

nurix

Yarışma genel olarak güzel gidiyor, ama benim gözüme takılan bi kaç husus var;

Birincisi, bi tasarım yarışmasından çok, "en anlamlı engelli fotoğrafı" yarışmasıymış gibi hazırlanmış işlerin çokluğu.. Verilmiş sloganları alıp, netten bulduğumuz bir engelli fotoğrafının üzerine yazmak bir tasarım ortaya koymak gibi gelmiyo bana..

Bir de, bütün katılım haklarnın aynı çalışmada bir kaç ufak değişiklikle oluşturulmuş şablon işlerle kullanılmasının, hem yarışma hemde yarışmacı açısından verimsiz olacağını düşünüyorum..

Tabi herkesin kendi tercihi, kendi fikri.. Nihayetinde saygı duyuyorum, ama bunlarda benim fikirlerim.. Katılan tüm arkadaşlara başarılar..

erkan_nehir
nurix

Yarışma genel olarak güzel gidiyor, ama benim gözüme takılan bi kaç husus var;

Birincisi, bi tasarım yarışmasından çok, "en anlamlı engelli fotoğrafı" yarışmasıymış gibi hazırlanmış işlerin çokluğu.. Verilmiş sloganları alıp, netten bulduğumuz bir engelli fotoğrafının üzerine yazmak bir tasarım ortaya koymak gibi gelmiyo bana..

Bir de, bütün katılım haklarnın aynı çalışmada bir kaç ufak değişiklikle oluşturulmuş şablon işlerle kullanılmasının, hem yarışma hemde yarışmacı açısından verimsiz olacağını düşünüyorum..

Tabi herkesin kendi tercihi, kendi fikri.. Nihayetinde saygı duyuyorum, ama bunlarda benim fikirlerim.. Katılan tüm arkadaşlara başarılar..

Katılıyorum ve birkaç ilave. bazı arkadaşlar değişik isimlerle üye olarak 3 den fazla çalışma yüklemişler. Acaba bizi mi kandırıyorlar yoksa kendilerini mi?

osmansrg

Her önüne gelen bir fotoğraf koyup tasarım yaptım diye geçiniyor, 5 dakikada tasarım yapıldığını sanıyorlar sanırım..! Sıfır emek.. Photoshop Magazin'in bunun önlemini alması gerek, kalitenin yükselmesi gerek, insanlar 3-4 kullanıcı adı alıp 3 taneden bile fazla çalışma yükleyip uyanıklık yapmaya çalışıyorlar bunların önlemi alınmalı, daha profesyonel işlere imza atılmalı, Photoshop Magazin 12/13 yaş grubundaki bireylerden oluşuyor sanki, çalışmalarda böyle bi izlenim var.! burada gerekirse bas bas bağırırım, burada destek lazım.. arkadaşlar..

Silinmiş Hesap
ebyad tarafından 27-12-2009 tarihinde güncellenmiştir

merhaba ben yüklediğim tasarımı iptal nasıl edebilirim ? yardımcı olurmusunuzgülümseme

kreator

osmansrg

Her önüne gelen bir fotoğraf koyup tasarım yaptım diye geçiniyor, 5 dakikada tasarım yapıldığını sanıyorlar sanırım..! Sıfır emek.. Photoshop Magazin'in bunun önlemini alması gerek, kalitenin yükselmesi gerek, insanlar 3-4 kullanıcı adı alıp 3 taneden bile fazla çalışma yükleyip uyanıklık yapmaya çalışıyorlar bunların önlemi alınmalı, daha profesyonel işlere imza atılmalı, Photoshop Magazin 12/13 yaş grubundaki bireylerden oluşuyor sanki, çalışmalarda böyle bi izlenim var.! burada gerekirse bas bas bağırırım, burada destek lazım.. arkadaşlar..

Başka ortamlarda başka yarışmalara daha kaliteli işler mi geliyor sanıyorsun Osman? Birçok yarışmada jüri olduğumuz için söylüyorum. Hatta sana daha da beter olduğunu söyleyebilirim. Bizim farkımız tüm gönderimleri galeri halinde herkesin görebilmesi, yorum yapabilmesi. En azından eleştriler bir nebze kaliteyi yükseltebilir. Bence baştan savma yapılan işleri saygı çerçevesi içinde eleştrin. Çünkü biz tasarımı kötü diye yarışmamızdan çalışma silemeyiz. hem insan haklarına aykırı hem yarışma kurallarımızda böyle bir madde yok.  İyi günler.

osmansrg

Merhaba aşağıda linkini verdiğim çalışmamı yanlış yükledim, yeni hali şuanda yüklüdür, linkteki çalışmayı silerseniz sevinirim.

http://www.photoshopmagazin.com/yarisma/3565/calisma/19064

ercin312

osmansrg

bu çok doğru. bazı kişilerin profil bilgileri bile yok sadece uye olunup genelde olumsuz olarak yorum yazıyorlar. etik bulmuyorum.

Silinmiş Hesap

osmansrg

5 dakikada tasarım yaptığını sananları jüri farkedecektir Osman bu konuda herkes rahat olmalı bence. Ayrıca 3 4 kullanıcı oluşturup 10 tane çalışma gönderseler ne olacakki toplamda 10 tane iyi çalışma varmıki? Sıfır emeğin kazananlar listesine giremeyeceğide çok açık zaten..

photoshopdersleri

yarışmanın bitmesine de az kaldı :)

metalslug118

Ben de bu yarışmayı görüp bu vesileyle katıldım siteye. Akabinde de daha önce neden bilmiyordum diye hayıflandım kendi kendime   Fakat yazdıklarınız çok doğru. Birden fazla kullanıcı adı açıp yarışmaya katılanlar; ip tespitiyle elenebilir mesela. Yada site üyeliği önşartlı olabilir belki(örneğin üye olacak kişiden öncelikle kendine ait bir çalışma göndermesi istenerek, ps bilip bilmediği ölçülebilir - benzeri uygulamaları yapan mühendis forumları biliyorum). Son olarak en büyük itirazım; çalıntı fikirlere. Benim üyeliğimden önceki yarışmaları inceliyordum; "çalışmama dokunma" yarışmasının biricilik ödülüne layık görülen eser(!?) çalıntıymış(yine forumdan bir arkadaşın paylaşımıyla öğrendim). Nasıl üzüldüm anlatamam. O yarışmada benim de çalışmam olsaydı kahrımdan ölürdün herhalde... 

« önceki 1 2 sonraki »

Şuan Bu Başlığı Gezenler: