Photoshop Magazin

PM Forum » Atölye » 3d

Cevapla Önce yenileri göster

3d max - photoshop sorunum var ( uvw & unwrap )

okami
evet...öncelikle iyi çalışmalar diliyorum...her ne kadar 3 boyutlu programları konu alan forum sitelerinde konu açıp bilgi almaya çalıştımsada uvw ve unwrap hakkında bir bilgi edinemedim...evet,sorunum şudur ki...3ds max de hazırlamış olduğum modelin unwrap açılımını photoshopta map lediğim zaman ve bu map i doku olarak kullandığım zaman çözünürlüğü düşük görünüyor...değişik şekillerde bu sorunu gidermeye,çalıştım...gerek hazırlayacağım mapin dpi seviyesini yüksek tutarak gerekse 3ds max teki modelin poligon sayısını yüksek tutarak...pek bir işe yaradığını söyliyemem...bu konu hakkında 3ds maxi ve photoshop u iyi kullanan arkadaşlardan yada bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum...cevaplarsanız memnun olurum...kolay gelsin...saygılarımla

Silinmiş Hesap

normalde Dpi 1000 civarında yükseltiğinde sorunun kalakacağını biliyorum. Aynı şeyle bende karşılaşmıştım. sadece Dpi yükselterek sorunu çözdüm.

exkobe

kaplamayı ilk attığında ön izlemde çözünürlük düşük görünüyor ama render sonrası düzgün görünmesi gerekli. en az 300 dpi olarak çalışmanı tavsiye ederim. birde render motoru ne acaba? sorun render motorundan kaynaklanıyorda olabilir.

birde bir ön izleme görüntüsü eklermisiniz?

okami
okami tarafından 13-09-2009 tarihinde güncellenmiştir
birileri üstte yazmış olduğum alıntı cevap diyaloğunu düzeltirse sevinirim saygılarımla...

okami
kaplamayı ilk attığında ön izlemde çözünürlük düşük görünüyor ama render sonrası düzgün görünmesi gerekli. en az 300 dpi olarak çalışmanı tavsiye ederim. birde render motoru ne acaba? sorun render motorundan kaynaklanıyorda olabilir. . birde bir ön izleme görüntüsü eklermisiniz? . şu an askerlik mükellefiyeti altındayım,ön izleme gönderemem...önceden maxwell kullanıyordum şimdi vray kullanmaya çalışıyorum...evet,benim makinede 16bit lik max kurulu bundan kaynaklanıyor da olabirmi acaba

exkobe

maxin 16 biti varmıymış :S ben 32 bit ve 64 bit var diye biliyordum. 32 bit max2009 kurup dene birde.

okami
yaa 32 bittir o zaman...hatırlamıyorum şu an...eve gidince denerim...yardımın için teşekkürler exkobe...sağol

Şuan Bu Başlığı Gezenler: