Photoshop Magazin

PM Forum » Atölye » 3d

Cevapla Önce yenileri göster

Bunu nasıl yaparım resimli anlatım lazım

ttyakan
ttyakan tarafından 22-06-2009 tarihinde güncellenmiştir
burdaki 3D yazıyı soruyorum http://img3.imageshack.us/img3/8871/20080314133818eewrenn.jpg

ttyakan

BURDAKİ 3D yazıyı soruyorum

vesvas
Resimli anlatım için vaktim olsa yapardım ancak şöyle özetleyebilirim Yumuşak kıvrımlı bir yazı tipi ile evvela yazını yaz. Ardından Blending Options'tan bol pixelli bir stroke yarat Yazıyı duplicate et. (Ctrl-J) Bir kaç pixel oynat. Blending Options'ta düşük opacityli bir gradient yarat Ardından görüntüyü Transform-Perspective ile son haline sok Umarım yardımcı olmuşumdur

kocc

Yada illustratoru aç yaziyi yaz ve yazi seçili iken window=> Graphic style libraries => Effect 3D tikla örneklerden begendigini seç bu kadar!!!

basit örnek ekliyorum..

kreator

Bu arada örnek verdiğin çalışma Exkobe'ye ait.    http://www.photoshopmagazin.com/exkobe/

ttyakan
ttyakan tarafından 23-06-2009 tarihinde güncellenmiştir

platnumturk

kreator

Bu arada örnek verdiğin çalışma Exkobe'ye ait.    /exkobe/

Evet, Exkobe'ye sorabilirsin daha iyi yardımcı olur o sana

exkobe
exkobe tarafından 18-08-2009 tarihinde güncellenmiştir

selam arkadaşlar. konuyu şimdi gördüm kusura bakmayın geç farkettim

koaly aslında yapımı.

ilk önce photoshopla yazıyı yazıyoruz ve renk veriyoruz.

daha sonra "blending options" tan beyaz bi stroke veriyorum.

daha sonra "outer Glow" u aşağıda ki gibi ayarlıyorum. strokenin ustune bir stroke daha atmış oluyor:)

sonra yazının bulunduğu layeri "convert to smart obje" yapıyorum. ardından "rasterize layer" yapıyorum

sonra Transform seçeneklerinden (Transform : Ctrl+T)  "distort" u seçiyoruz ve güzel bi açı veriyoruz.

açıyı verdikten sonra. CTRL+ALT tuslarına basarak yukarı oka bir defa tıklıyoruz. bu şekilde 1 piksel kadar yukarı yöne çalışmanın bir kopyasını atıyor. bunu 6 defa tekrarlayıp 6 kadar kopyasını oluşturuyorum.

en ustteki layere dokunmadan alttaki latyerleri seçip CTRL+E yapıp birleştiriyorum. (Background hariç)

oluşturduğum layerede renk veriyorum bu şekilde kabartma efekti oluşuyor:P

buşekilde yapıyorum. tabi daha kolay yöntemleride vardır:) benim aklıma gelen yöntem buydu bende böyle yaptım. aslında kolay.

eğer anlaşılmaz ise videoya çekip buraya koyabilriim.:)

geç cevap için üzgünüm konuyu görmemişim. okadar takip ediyorum konuları aslında. nasıl gözümden kaçtıysa

exkobe

bu ara Adnan Koç hocamın çalışması benimkinden daha canlı olmuş. eline sağlık hocam:) illustrator ile daha kolay mış:)

angel_shadow
angel_shadow tarafından 18-08-2009 tarihinde güncellenmiştir

kocc hocamın dediklerini uyguladım çok basitmiş ya saolun  

Şuan Bu Başlığı Gezenler: