Photoshop Magazin

PM Forum » Grafik Programları » Video ve ses işleme programları

Cevapla Önce yenileri göster

Slayt yapmak için program?

baranserdar

ARkadaşlar hazırladığım bir ödevi slayt tarzında sunmak istiyorum,daha doğrusu slaytta değil video gibi bişey,siyah zemin üzerinde derinlik hissinide kullanarak sunum olacak bazı kesimlerinde fotoğraflar olacak sonunda video olacak yazılar gelip gidecek çeşitli efektlerle vs.bunun için önerebileceğinizz bir program varmı kullanımı kolay yada olsun,eğer kendim yapamassam yapabilecek birilerini arıcam hangi programla yapıldığını bilirsem aradığım kişiyi bulmam kolaylaşır.vereceğiniz bilgiler için teşekkür ederim

kocc
Bu is için degisik programlar var mesela çok profesyonelce olmayacaksa ve bilgisayardan slayt göstereceksen o zaman hem basit hemide iyi is çikaran POWERPOINT (microsoft OFFICE ). Eger biraz site tarzi ve biraz daha profesyonele gideceksen FLASH iyidir ama biraz zordur.. Yada amatör video olacaksa üstelik kullanimi kolay istiyorsan POWER DIRECTOR isini görür.. Tam profesyonel video yapacaksan After Effects yada Premiere bu is için mükemmeldir sadece bildiginiz gibi profesyonel olunca ögrenmeside biraz zordur.. Dahada zorlari ve hollywood'un kullandikalri var ama bence buralara girmeyelim.. Basarilar..

baranserdar

teşşekür ederim,poweroint elimin altında onu son çare olarak görüyorum,power directoru kullandıysanız biraz daha ayrıntılı bilgi verebilirmisiniz,flash çok iyi bilmesem de biraz kullanıyorum hazırlamaya onda başladım ama uğraştırıcak gibi duruyor.After effects,premiere hiç kullanmadım onları öğrenmek vakit alır.bilgiler için saolun

quar

Evet Microsoft Office PowerPoint en bilindik güzel programlardandır herhalde bunun dışında Windows Movie Maker var bu prog.değişik eğlenceleri sunumlar yapılabilinir,yine en bilindik prog.biri Picasa da video tarzı slayt gibi sunumlar yapılabiliniyor,Sony Vegas var bu prog. işini görebilir deneme eski bir sürümle bile güzel işler çıkabilir...Ps CS3 de de benim bildiğim slayt tarzı birşeyler yapılabiliniyor...İşini görürler umarım.Kolay gelsin...

baranserdar

Power directoru kullanmaya başladım,kullanması kolay web sitesinde de ekstra araçları mevcut,işime yaradı teşekkür ederim...

baranserdar

herşey güzel gidiyordu,lakin yetmemeye başladı programda derinlik kullanılmıyor ayrıcajpeg nesne kabul etmiyor,önerebileceğiniz başka bir program varmı?

kocc
Zaten amatör için demistim power direcor'u ve bu nedenlede basit isler içindir , ama görüyorumki sen biraz daha pro verziyonunun özelliklerini istemektesin yine yukarida belirtigim gibi prof. verziyon olarak ben premiere'den baskasini tanimam ama ögrenmesi zordur bunada katlanmak zorundasin... Tabii Quar arkadasinda söyledigi Sony Vegas var ve bu seviyede yine digerleride var onlarida altta siraliyacagilm ama bunlarin hepsi hersey yapabilmeleriyle beraber ögrenmesi her biri kendine göre kolay ve zor yanlari var tabii özellikleride .. önerme degilde piyasada bu bulunur diyebilirim çünkü her kullanicinin baska baska istekleri var senin kullanma yönteminle benimkisi asla ayni olamaz benim çok tercih ettigim belkide seni tatmin edemez bu yüzden sen isteklerinle tatmin edeni aramalasin herbirini test etmelisin ancak bu sekil bulabilirsin, kaldiki bitirmek istedigin proje var onun bitmesi uzayacak , senin bulma ve ögrenme asaman ne kadar sürer o sana kalmis birsey artik çaresine bakarsin.__ Bu siraladigim video/film montaj programlaridir hepsini light ve pro verziyonlari var demo'larini indirip deniyebilirsin. Final cut Pro (mac) (hollywood'un tercihi) -- Avid DS (hollywood'un tercihi) -- Cinegy Extreme -- Sony Vegas -- Magix movie -- Pinnacle studio -- Ulead media studio -- Corel Video studio -- Adobe premiere pro (benim tercihim) - -- Basarilar..

Silinmiş Hesap

Sony Vegas çok kaliteli bir program ama daha çok slayt yerine amatör kurgu programı. Gerçi adı amatör kullanımı oldukça profesyonellik isteyen bir program kki bu aşamada senin işine yaramaz. Benim tavsiyem oldukça basit ama bir o kadar gosterişli ve prof görünümlü video slayt hazırlamak için Wondershare Photo Story Platinum. Programı kurduktan sonra hediyesi olan 50-60 tane effectide tek tıkklama ile indirebiliyorsun. Program için yardımcı olurum..

baranserdar

yardımlarınız için teşekkür ederim,Wondershare Photo Story Platinum baktım power director tadında gibi geldi yanılıyorsam lütfen düzeltin,diğer programları ise araştırıyorum,bunları ararken birde görsellere ihtiyacım olacak genetik,dna,çaprazlama ile ilgili video ve resim anlamında...

bulabileceğim birkaç site önerirseniz sevinirim...(ödevimi araştırırken bir kaç tane rastladım,kaliteli ve yüksek çözünürlüklü fotoğraflar altında 3000$ gibi ifadeler yer alıyodu:) )

mgokmen
mgokmen tarafından 05-04-2009 tarihinde güncellenmiştir

SwishMAx 'ı kesinlikle tavsiye ederim pardon  :))))

Şuan Bu Başlığı Gezenler: