Photoshop Magazin

PM Forum » Atölye » Çizgi Film, Animasyon

« önceki 1 2 sonraki »

Cevapla Önce yenileri göster

Ben | Rotoscope

semikz
merhaba

rotoscope tekniğiyle hazırlamış olduğum çalışmayı aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz. rotoscope ile ilgili bilgi vermek gerekirse video üzerinden çizim yaparak animasyon oluşturma tekniği diyebiliriz kısaca.

çalışma 150 kare çizimden oluşuyor. çizimleri tablet kullanarak photoshop ile yaptım. yaklaşık 30 saatlik bir zaman diliminde tamamladığım rotoscope çalışmam geçen haftaki ödev konumuzdu.

caner_m
Smileizleyelim bakalım bende ilk kez rotoscope çalışması görmüş olucam

mesutanar
güzel bir çalışma olmuş arkadaşım, tebrikler...

areteas
güzel olmuş tebrikler 

semikz

beğendiğinize sevindim çok teşekkürler

caner_m
süper Clap

sonbahar
harika olmuş :)) emeğine sağlık

semikz
teşekkür ederim =)

ozdeniz
süper ya
en çok yüzdeki seni gidi seniiii hınzırrr bakışı çok hoş olmuş Clap

caner_m
ozdeniz süper ya
en çok yüzdeki seni gidi seniiii hınzırrr bakışı çok hoş olmuş Clap

LOLLOL

Silinmiş Hesap
ellerine sağlık çok güzel olmuş. Nasıl yaptığına dair biraz bilgi verirmisin?

caner_m
çizimleri ps ile hazırlamış üstte yazıyo ondan sonrada video haline getirmiş galiba 150 kareden oluşuyomuş

semikz
güzel yorumlar için herkese ayrı ayrı teşekürler

çizimler ister elde ister tablet kullanarak pc de yapılabilir. elde yapmak için kağıdı monitör üzerine koyarak çalışmak gerekir. tabletim olduğundan tabletle çalışmak daha mantıklı geldi. 150 kare ayrı ayrı çizimdir yani herhangi bir photoshop efekti ile resim veya video bu hale getirilmemiştir. her kare bir layera denk geldiğinden çizim kısmı bittikten sonra herbir layerı ayrı ayrı resim dosyası olarak kaydettim.  sonrasında sadece resimleri arka arkaya ilerletip video haline getirebilecek bir programa ihtiyacım oldu. bu gibi kısa ve fazla detay içermeyen işler içinde monkey jam veya windows movie maker gibi programlar yeterli. bende çalışmamı bu programlarla tamamladım.

caner_m
bilgi içinde saol

Silinmiş Hesap
semikz
güzel yorumlar için herkese ayrı ayrı teşekürler

çizimler ister elde ister tablet kullanarak pc de yapılabilir. elde yapmak için kağıdı monitör üzerine koyarak çalışmak gerekir. tabletim olduğundan tabletle çalışmak daha mantıklı geldi. 150 kare ayrı ayrı çizimdir yani herhangi bir photoshop efekti ile resim veya video bu hale getirilmemiştir. her kare bir layera denk geldiğinden çizim kısmı bittikten sonra herbir layerı ayrı ayrı resim dosyası olarak kaydettim.  sonrasında sadece resimleri arka arkaya ilerletip video haline getirebilecek bir programa ihtiyacım oldu. bu gibi kısa ve fazla detay içermeyen işler içinde monkey jam veya windows movie maker gibi programlar yeterli. bende çalışmamı bu programlarla tamamladım.

Bilgi için teşekkür ederim... Ne kadar emek harcadığın belli oluyor...
TebriklerClap

caner_m

tam olarak 1 dakika felan bu 5 dakikalığını yapmaya kalksan 1 ayını alır Big%20smile

grimaldilines
hiç fena değıl gayet güzel ve esprili dlmuş emeğıne sağlık ne okuyosun bu arada?

_psychedelic_

caner_m
grimaldilines hiç fena değıl gayet güzel ve esprili dlmuş emeğıne sağlık ne okuyosun bu arada? 

eet hangi bölüm okuyosun acaba

semikz

dumlupınar üniversitesi gsf çizgi film animasyon bölümünde okuyorum. bu ve diğer başlıktaki fair play adlı çalışamda çizgi filme giriş dersi için hazırladığım ödevlerim.

« önceki 1 2 sonraki »

Şuan Bu Başlığı Gezenler: