Photoshop Magazin

PM Forum » Yarışmalarımız » Foto Manipülasyon Yarışmaları

Cevapla Önce yenileri göster

neden hep manipülasyon?

exkobe
selam. yarışmalar cok guzel ama hep manipülasyon yarışmaları... afiş, karikatür, vb.. tür yarışma neden olmuyorda hep manipülasyon oluyor? ben sevmiyorum manipülasyon işini.. benim gibi sevmeyen arkdaşlarda vardır elbet... Clown

tarik
Sanıyorum manipüle herkesin iyi yada kötü yapabileceği bir şey olarak düşünüldüğü için olabilir. Hatta son zamanlarda ödülsüz olarakda yapılıp sadece eğitim gelişim amaçlı olanlarıda başladı.

Tabi bu diğer alanlarda yapılsa güzel olur sana katılıyorum. Mesela bir konu belirlenip afiş yarışması yapılsa katılmak isterdim.
Evet evet bunu kesin yapalım bir anda afiş falan yapasım geldi Thumbs%20Up

Silinmiş Hesap
ben de ewrene hak veriyorum..
bende sevmiyorum manipulasyon:)
ama tasarım olsa ne bilim karikatür fln ama arada bi.
mesela 2 yarışma birden oluo bazen biri manipulasyon olsa diğeri tasarım, karikatür vb..

açılan başlığı destekliyorum:)

exkobe
zeynep nur dediğin gibi 2  yarışma birden oldugunda onuda farkli bi yönde yapılsa keşke... bi konu belirlese o konu hakkında karikatur ıllustrasyon afiş birsürü şey var birde öyle yarışma olsa keşke...

bi açıklama gelir değilmi yöneticilerden?

lyrise
ben de farklı tür yarışmaların da olması gerektiği taraftarıyım 

Silinmiş Hesap
manipulasyonun olmasının amacı manipulasyon yaparken photoshopun çok fazla aracını kullanılması.. yani manipulasyonda profesyonel olan bir insan photoshopun çok fazla tekniğinde bilgi sahibi olması anlamına geliyor..
Çok fazla araç kullanmadan bi afiş, el ilanı, logo yada kartviziti başarılı bir şekilde yapabilirsiniz ama çok fazla araç kullanmadan manipulasyon başarılı olmaz..

PM in iyi bir seçim yaptığını düşünüyorum.. En azından ödüllü bir yarışma olacaksa..

Ödülsüzleri zaten yapılıyor forumda..

alperaga

scz ye katılıyorum ayrıca bir tasarımcı herşeyi yapabilmeli manüplasyon sevmemek diye bir durum olamaz tasarımcı manüplasyon sevmiyorsa mesleğini sevmiyordur çünki az yada çok bi yerlerde manüplasyon karşınıza çıkacaktır

concon
bende son zamanlardaki yarışma konularından nefret diyorum..

exkobe
alperağa

scz ye katılıyorum ayrıca bir tasarımcı herşeyi yapabilmeli manüplasyon sevmemek diye bir durum olamaz tasarımcı manüplasyon sevmiyorsa mesleğini sevmiyordur çünki az yada çok bi yerlerde manüplasyon karşınıza çıkacaktır

çok saçma... ben mesleğimi seviyorum, manipüleyi sevmiyorum. ee şimdi nolcak sen ole diyorsun meslegini sevmio ozman diyosun. alla alla ben seviyorum şimdi nolcak? hadi bakalımBig%20smile manipüle yapabiliyorum ama butun yarışmaların manipüle olması hoşuma gitmiyor...  manipuleyi de sevmiyorum :)

Silinmiş Hesap
ehehe .) o zaman seni modlarımıza yönlendirelim .)
belki onnar fikrini benimser ve ödülsüz karikatür ya da ödülsüz 'reklam' afişi tarzında bişeyler düzenlenir..

tasarım konusuna gelincede,evet tasarımcı herseyi yapmalı-dır ama herseyi sevmek zorunda deildir..benimde tasarım alanında sevmedigim bi dolu şey war..ama gerektiginde yapmak zorunda kalıyorum..ve de yapıorm..
bence manipülasyonla - grafik tasarımcılıgını eşleştirmek cokta dogru bi mantık deil..

Silinmiş Hesap

Tekrar aynı şeyleri yazmiim ben

Bkz. Gönderim Zamanı: Dün Saat 17:49

edit: Hadi bu başlık altında ödülsüz maç bileti tasarımı yarışması yapalım.. Hatta ödüllü olsun birinci olana benden bi ülker çikolatalı gofret.. Gerçi sormadım Maçbileti tasarımı yapmayı seviyormusunuz diye mazur görün(:
scz2008-06-30 18:08:25

Silinmiş Hesap
cok komik-miş..

aluu
Arada sırada bile olsa farklı bir yarışma yapılması taraftarıyım bende... örneğin fotoğraf yarışması

ishakdede

manipülasyon, doğru ve güzel işler çıktığında , becerinin en iyi ve muhteşem sergilenebildiği bir yöntemdir bence. ben seviyorum.. kötüsü çok kötü oluyor evet ama amaç zamanla öğrenmek, ve arkadaşa katılıyorum manipülasyon birçok aracı çok iyi kullanmayı gerektiriyor, içinde bir konu ve kompozisyon barındırıyor. başka çalışmalara yer verilmeli ama manipulasyon konulu bir yarışma daima olmalı diyorum ben..herkese iyi çalışmalar

kocc
Herhalde böyle ; PS dünya gözünde manüplasyon programidir ve genellikle bu iş için kullanilir bu sitenin adi zaten Photoshop(magazin) böylece neden manüplasyon tercih ediliyor gayet dogal yaklaşim. Birde yukarda sayilan diger yarişmalarda katilim düşük sayida olacak düşüncesidir , mesela herkes karikatür çizemez , afiş olayi yine öyle bu nedenle maniplasyon gibi kes yapiştir birazda clone tool oldu bitti maşallah kurtarmaz , o işler gerçekten kabiliyet ve zaman alan işlerdir herkes zevkle yapmaz daha dogrusu yapamaz... Başarilar..

centii

Kategoriler Halinde Her Türden Konulu Yarışmalar Yapılsa, Bence Herkes İçin Makbuldur..

navyjade

Evren ne desen haklısın benim sevmediğim iş yok özellikle manipulasyonu çok severim ama biraz fazla oldu artık alternatif yarışmalar yapılsa güzel olur, site artık manipulasyona doydu bence.Bide ipini koparan manipulasyon yarışmasına katılıyor belki çizim veya illustrasyon yarışması yapılırsa çok daha zevkli ve rekabetli bir yarışma olur.

Silinmiş Hesap

ıpını koparanmı?.. bu bıraz agır bır kelıme arkadasım!. kendı adıma degıl genel anlamda rahatsız oldum. soylenmemesıgereken bır soz. neyse ıpını koparanlardan bırıde benım:) manıpulasyonu cok sevıyorum dahada sıklasması umuduyla devam etmesını ıstıyorum pm bence guzel bır secım yapmıs suana kadar yapılmıs manıpuleler amator ruhla yapılmıs calısmalar.. baska emsallerıne gore tenık ve sanatsal anlamda cok gerıdeyız sadece ps ıcın.

bence pm manıpule konularını daha karısık bır temayla yaratabılırler en azından teknık anlamdan artı beynıde zorlayıcı konular mesela..

SAYGILAR

navyjade

Emrah yanlış anlamışsın beni ben o anlamda söylemek istemedim, kelimenin ağar olduğunu biliyorum ancak biliyosun internette Troll diye bilinen kullanıcılar  var ve o tarz katılımcılar yarışmalarda artmaya başladı ben onlar için için söylemek istedim ,konu ile alakasız çalışmalar koyup yarışmalarla ve katılımcılarla dalga geçenler çok arttı bence.

Yarışmalar tabiki herkese açık herkes katılabilir, yarışmalar cidden başarıları fikirler çalışmalar oluyor ben daha çok yarışmaları takip etmeyi seviyorum  ama sırf dalga geçmek için katılanlara sinir oluyorum açıkcası..o yüzden ipini koparan deyimini kullandım..Normal konu ile alakalı çalışmalar yapan bir şeyler öğrenmek isteyen veya bildiklerini göstermek isteyen insanlar için söylemedim onu, söylememde asla!

webliya

Çok isabetli güzel bir topik olmuş. Manipülasyon bir başlangıçtı. Ayrıca en güzel egzersiz yöntemlerinden biriydi. Çünkü manipülasyon hem grafik programlarının kullanımı ile ilgili bir egzersiz oluyor. Ayrıca beynimizi de sıkı şekilde çalışmaya iten bir egzersiz olarak düşündüğümüzden manipülasyaona ağırlık veriyoruz.

Ama "Çalışmama Dokunma!" yarışmasından ortaya çıkacak olan "simge" yi kullanarak çalışmama dokunma projesinin, dergi reklam sayfasını, afişini vb. öğelerini yarışma sayfamızda yarışarak tasarlayacağız.

Şuan Bu Başlığı Gezenler: