Photoshop Magazin

PM Forum » Grafik Programları » Video ve ses işleme programları

Cevapla Önce yenileri göster

Sitede video nasıl yayınlanır ?

yorgunmenekse
Merhaba arkadaşlar,

http://www.photoshopmagazin.com/sources/sourceDetail.asp?ID=164&sourceID=198
adresindeki gibi videolarımı nasıl yayınlayabilirim ??

Aslında adminlere sordum ama herkesin faydalanması için genel ortamda cevaplanmasını tercih ettiler. Ayrıca genel olarak üyelerin katkısıyla da dah verimli olacağını düşündüler o yüzden bu ortamda soruyorum. Herkese teşekkürler.

muratdemir
flash movie yaparak istedigin siteye yuklersin ayni youtube deki gibi olur sanirim oradaki bir siteye yuklenmis ve aktif linki bu sayfaya yollanmis ve sayfa da bu linki flash kullanarak calistiriyor
    muratdemir2007-03-07 13:39:39

cedeff
yorgunmenekse Merhaba arkadaşlar,

http://www.photoshopmagazin.com/sources/sourceDetail.asp?ID=164&sourceID=198
adresindeki gibi videolarımı nasıl yayınlayabilirim ??

Aslında adminlere sordum ama herkesin faydalanması için genel ortamda cevaplanmasını tercih ettiler. Ayrıca genel olarak üyelerin katkısıyla da dah verimli olacağını düşündüler o yüzden bu ortamda soruyorum. Herkese teşekkürler.

Videolar bölümüne yapacağınız yüklemeler zip ya da rar formatında olmalıdır. Oradaki adımları takip ederek yükleme yapabilirsiniz.

muratdemir
<object width= 425 height= 350 ><param name= movie value= http://www.youtube.com/v/GdQTHadneLs ></param><param name= wmode value= transparent ></param><embed src= http://www.youtube.com/v/GdQTHadneLs type= application/x-shockwave-flash wmode= transparent width= 425 height= 350 ></embed></object>

muratdemir
bu durumda yukaridaki gibi bir kod olusacaktir bunu yayinlarsin yeter

muratdemir

muratdemir2007-03-07 13:44:32

yorgunmenekse
Yani youtube ye kendi videomu yükleyip sonra burayamı yükleyeceğim Murat Bey ?

Öyle anladım. Ben kendim site oluştursam nasıl yaparım şeklindeki halini sormak istemiştim. yalnış ifade etmişim sanırım pardon.

muratdemir
simdi sevgili menekse bir videoyu youtube veya benzeri bir siteye yukleyebilirsen o videonun sayfasinda sag taraftaki bir hucrede embed yazili bir alanda o movienin bir internet sayfasinda gosterilebilmesi icin gerekli kod yazilidir butun yapman gereken o kodu kopyalayip kendi yaptigin sitene yerlestirmek
    muratdemir2007-03-07 14:03:13

muratdemir
ama bu isi kendi sitemden yapmak istiyorum diyorsan flashmoovie olarak hazirlar sonra flash olarak yukleyebilirsin ya da hizli bir server de streaming video olarak hazirlayarak linklersin genellikle butun browserler bir video link ile karsilasinca o videoyu download ederek gosterirler ama bu yavas bir yontem olur en iyisi flash olarak yuklemek

yorgunmenekse
hımm flash movie dediğimiz özel bir format sanırım. Peki bu formatı flash programımı oluşturuyor ? Bendeki videolar avi şeklinde. Aile içi çekilmiş bir takım videolar falan. sadece aile fertlerine verilecek bir adreste izleteceğim.

muratdemir
simdi avi filmi flash icine import ederek aliyorsun sonra export flashmovie ile export ediyorsun ve isin bitiyor sonra onu flash bir site tasarimi gibi kullaniyorsun yani ozel bir format degil ama sadece birileri izleyecek ise siteye zip olarak koy download etsinler oynatsinlar daha kolay olur

cedeff
Arkadaşlar,
Sizler paylaşım alanına youtube'daki gibi video yükleyemiyorsunuz, bunu sadece admin tarafı yapabiliyor. Siz videolarınızı  herhangi bir dosya yükleme mantığında, rar ya da zip  formatında yüklüyorsunuz.

muratdemir
tamam da sevgili adminim arkadas yolladigi linkteki gibi bir seyi kendi sitesinde yapmak istiyor siz isin sonuna yetistiniz galiba

yorgunmenekse
Teşekkür ederim Murat Bey. Olaya başlayınca sizin biraz daha başınızı ağrıtacağım gibi görünüyor. Embarrassed

muratdemir
aslinda ben web islerinde uzman degilim ama biraz video calismisligim var yardimci olabilirim herhalde, benim yetersiz kaldigim yerlerde de web ci arkadaslarin bilgisine basvururuz

Silinmiş Hesap
 File Seçeneğinden

>>>>>>>>>> Import > Import Video yu seçiyoruz.

sonra

>>>>>>>>>> Browse butounu ile videomuzu seçiyoruz.

sonra

>>>>>>>>>> Progressive download from a web server seçeneğini seçip Next butonunu tıklıyoruz.

sonra

>>>>>>>>>>  Gelen dialogdan istediğimiz ayarları yapıyoruz. (kırpma, boyut, ses vs vs...)

sonra

>>>>>>>>>>  Player arayüzünü seçiyoruz.

sonra

>>>>>>>>>> Next deyip, sonra Finish butonunu tıklıyoruz ki Video'yu dönüştürsün. Ve en son olarak File > Publish 'i tıklayak çalışmayı kaydediyoruz.

Kolay Gelsin.
gravideo2007-09-18 21:31:53

darkangel
Video'yu flv ye çevirmen gerekiyorLOL

badfede

bir ses kayıt cihazı ile kaydedilmiş olan bir müzik parçasını ,kendim ud ile icra ettiğim bir eseri face'de veya diğer bir sitede nasıl yayımlarım?

osky

Videoyu izleteceğiniz uzantı avi sanırım. Size birkaç seçenek önereceğim. Eğer amacınız sadece karşı tarafa videoyu izletmek ise bir web hostinginizde var ise video uzantısını değiştirin ve bir html kodunun içerisine embed kodu yerleştirerek bu videoyu izletin tavsiyem 1 kereliğine mahsus ise bu işlem videoyu parçalamanızı öneririm. İkinci seçenek ise bu video 1 veya birden pazla olacaksa eğer gösteeceğin videonun uzantısı ne olursa olsun php olarak konuşuyorum bunu embed param name ve value değişkenlerini kullanarak izletebilirsin. Bu adresten inceleyebilirsin.

http://help.adobe.com/tr_TR/as3/dev/WS5b3ccc516d4fbf351e63e3d118a9b90204-7d47.html

En Kısa Çözüm: Aile yakını demiştin uzaktan izlemelerini sağlayabilirmiyim demiştin. Bunun için en kısa yöntem videoyu rarla hotfile ile paylaş derim J

Şuan Bu Başlığı Gezenler: