Photoshop Magazin

PM Forum » Duyduk Duymadık Demeyin » Fikrim Geldi

Cevapla Önce yenileri göster

Ne Olacak Bu Sitenin Hali.. ?

kadirkara
kadirkara tarafından 27-01-2014 tarihinde güncellenmiştir

Öncelikle herkese merhaba.Uzun zamandır Photoshop Mağazin sitesine üyeyim, bu sitenin benim için ayrı bir önemi var çünkü hemen hemen sektöre girmeden önce çalışmalarımı hep burada yayınlardım, o zaman buralar hep tarla tabi yayınlayacak başka bir site yok adam akıllı.. (:

Yayınladığım çalışmalarıma sektörde uzmanlaşmış gişiler profil duvarıma o kadar güzel yorumlar yapıyorlardı ki beni bu alanda daha iyi olmam için hırslandırıyorlardı..

Halen aklımdan çıkmıyor o üyeler.. grfik, zorro, hakkan, phoneix, emaile, gizem600, goblin, sernur, goncacicek, svmtgb ve niceleri, öldünüz mü kaldınız mı ne alemlerdesiniz, sektör mü değiştirdiniz ne oluyor hiç bir fikrim yok, tek bildiğim photoshopmagazin.com sitesi terk edildiği..

Eski zamanlara bakıyorum da bu site gerçekten de çok güncel bir siteydi ve tasarımcılar burada zaman geçirmeyi çok seviyordu, en azından bana göre öyleydi, peki ne oldu? Ne değişti de bu site bu hale geldi? Eskiler nerede?

Bu konu hakkında bilgisi olan var mı? Site gerçekten ölmüş, hiç bir bölüm aktif değil, photoshop magazin kapandı mı?

kocc

Ne zaman Photoshopmagazin.com yeni görüntüsüne kavustu üyeler teker teker burasini terk etti ,,, neden diye haala bende akil erdiremedim acaba bu yeni kilif çok mu kötü ve itici oldu tüm neden re-design mi anlamadim gitti. Ben her iki günde bi hâala canlanir belki diyerek kontrol ediyorum ama maâlesef ne gelen var nede giden sokaklar bombos. Acaba forumler fazlalandi birçok burasina benzerleri çikinca herkez oralarda daha iyi bir ortam'mi buldu... olabilirmi diyede düsünüyorum... 

kadirkara
kadirkara tarafından 29-01-2014 tarihinde güncellenmiştir

kocc

Ne zaman Photoshopmagazin.com yeni görüntüsüne kavustu üyeler teker teker burasini terk etti ,,, neden diye haala bende akil erdiremedim acaba bu yeni kilif çok mu kötü ve itici oldu tüm neden re-design mi anlamadim gitti. Ben her iki günde bi hâala canlanir belki diyerek kontrol ediyorum ama maâlesef ne gelen var nede giden sokaklar bombos. Acaba forumler fazlalandi birçok burasina benzerleri çikinca herkez oralarda daha iyi bir ortam'mi buldu... olabilirmi diyede düsünüyorum... 

Evet, yeni tasarıma geçilmesiyle üye aktifliğinde hızla düşüş yaşandı ve photoshop mağazin bunun için hiç bir önlem almadı, hal böyle olunca sitenin aktifliği ortandan kayboldu çünkü kemik tayfa dediğimiz üyeler siteden kayboldu.

Sizinde dediğiniz gibi bence herşey site tasarımı ile başladı, değiştiği günü bende hatırlıyorum ve o gün kendi kendime de sormuştum acaba bu yeni tasarıma üyeler olarak hazırmıyız diye, neticeyi görüyoruz ki hazır değilmişiz.Yazık oldu gerçekten, çok iyi bir siteydi burası.

Bende siz gibi arada girer vakarım belki dönmüşlerdir diye ama nafile.. :/

heakmeat

Selam dostlarım, Sanırım bende en son siteye 2 sene önce göz atmıştım.. Evet güzel dostluklar vardı paylaşım vardı, ama görüyorumki hala unutulmamış.. Bu kopmaların site tasarımıyla inanın hiçbir ilgisi yok, çoğu evlendi barklandı çoluk çocuk sahibi oldu, meşguliyetler arttı, facebooklar dahada ilgi çekmeye başladı. Dahada önemlisi kafa adamlar yok olunca tayfalar dağıldı..

kocc

O zaman yeni nesil nerde hepsimi bozuldu face'çi oldular . Bizde face , twit, insta.... kullaniyoruz ama buralari unutmadik yinede göz atiyoruz . bir kaç saniye ugrasinlar o kadarmi zor....

webliya

Merhaba Hikmet Bey, Merhaba Adnan,

Sizleri görmek güzel sitede 

Ben biraz konuyu aydınlatayım. Aslında site de üzülecek bir durum yok. Şöyle ki; sitede sizin gibi değerli dostların çalışmalarını hergün binlerce genç meslektaşımız görüntülüyor. Belki de sizlerin portfolyolarınızdaki çalışmalarınızdan esinlenerek güzel işlere imza atıyorlar. Sitedeki ziyaret oranı yüksek olduğu için ÜZÜLECEK BİR DURUM YOK diye cümle kuruyorum.

Ancak şuan ki durum yani siz sitemizin müvadimleri nerede neden eski muhabbetler sohbetler yok ? Vs. vs. bunun açıklamasını da kısaca açıklamaya çalışayım.

Öyle yada böyle bir site açıp kendi haline bırakarak bu işler yürümüyor. Gerçekten ciddi bir çalışma ve mesai gerektiriyor.

2008 Ekim ayında dergi sahibi olarak 2 kalp krizi geçirince ve stresten uzaklaşma adına derginin baskısına son verip derginin sitesini de kendi kaderine bırakınca otomatikman ahali azalıyor.

Neden azalıyor ahali? Dergi personeli ne yapıyor du artalanda?

Dergi sahibi olarak kendim den başlayayım.  Dergi sahibi olarak işimi gücümü bırakıp global markaları tek tek ziyaret ederek yarışmalarımız için ödül topluyordum. Yarışmalar ödülsüz olunca baklavasız bayram tadında oluyor. Yarışmalara ne zaman son verdik. Sitedeki muhabbet o zaman azaldı. Yalnış anlaşılmasın kimse menfaat için burada değildi. Ama yarışmalar ve yarışma süreçleri kısa aralıklarla sürekli sitede gözümüzün önünde olmasını sağlıyordu. Hepimiz için bir Fun tadında güzel bir durum idi.

Derginin baskısına son verip personelde dağılınca bu yarışmaları yapmak yarışmalara harcanacak efor mesainin ne kadar çok olduğunu fark ettim. Sitemiz kendi başına ilerleyip gidiyor. Ama en azından bir çok genç (bize göre genç) arkadaşlarımız sitenin altına üstüne getirip yüklenen çalışmaları izliyorlar. Bu bile benim mutlu olmama yetiyor.

Tabiki gönlümden geçen bu değildi. Sektör adına ciddi mücadele verdim. Gönlüm son derece rahat. Sektör çalışanlarının kaynayması ve birleşmesi adına çok çalıştım. Sektörün dernekleri vb. geçinen kurum görüntülü içi boş oluşumlardan fazlasını yaptım. Dostlar bir araya gelmek adına harbiye de yaptırdığım salonu da bilirler. Ancak sağlık durumları bozulunca herşey yarım kaldı :)

Şuan büyük bir inşaat  şirketin pazarlama müdürü olarak çalışıyorum. Dergi dönemindeki stresin onda biri bile yok :) Ayrıca 2010 yılında birinci oğlum 2014 yılında da ikinci oğlum dünyaya geldi. Daha uzun yaşamak için ciddi sebeblerim var. O yüzden dergi ve sektör stresinden uzak durmaya çalışıyorum. Ama siteyi de tüm masraflarına rağmen online tutmaya özen gösteriyorum. 

Bu ülkede hangi dergi 1500 adet grafik tablet dağıttı? Hangi büyük dergi grubu dergi aboneliğiyle printer dağıttı 

Yatak odası takımı bile hediye ettik :) Başımız dik alnımız açık evvelallah. Gelen hoşgeldin der başımızın üstüne koyarız. Gidene de kızmayız. Kusurlarımız var ise de affola.

Ancak sitenin zaten giderlerini bir şekilde karşılıyorum. Yani sürekli online'nız. Bir takım gönüllü arkadaşlar çıkarda biz sektör adına görev almak isteriz derler ise admin yapar sitemizi emanet ederiz. Kaldı ki facebook grubumuz falan tamamen gönüllü çalışan arkadaşlarımızın yönetiminde.

Saygılar selamlar.

alperaga

Evet, güzel dostluklarımız vardı burada, bir ara toparlanır gibi olduk ama olmadı sonra, bu platform sayesinde mesleki anlamda çok şey kazandım, ara ara girip ne var ne yok bakıp çıkıyorum ama eski arkadaşları pek göremeyince ıssız geliyor burası.

musabben

Mesleği bu site ile öğrendik.Yarışmalar ile kendimizi motive ettik ve geliştirdik. hala en dandik portfolyom bu sitede sergilenmekte.Buradanda gelişimimizi iyice anlayabiliyoruz.

Aslında Kadir'in anlattıklarından "ne güzeldi,tekrar canlandırabilirmiyiz sice?" anladım ben. Ama Ali hocam sitem gibi anladı sanırım.

Aslında sadece forum kültürünü tanımayan gençlerin artan sayısından dolayı ilgi alaka ve dialoglar kesildi gibime geliyor. Yoksa diğer türlü Ali abimizin dediği gibi birileri çıkıp yeni trendlere göre etkinlik-yarışma-sunum-sohbet ortamı sağlasa sayı katlanarak artabilir.Mesela artık bence basılı dergiye bile gerek yok :) iPad dergiciliği varken. Hemde iNdesign ile yapılabiliyorken.

Ama bu işleri yapabilecek enerji ve şevk e sahip insanların olmasıyla mümkün olabilecek şeyler tabiki.

Aslında ölmeden cami - çeşme yaptıracam demek ile aynı şey bu photoshopmagazin projesi.

Çünkü paylaşımda bulunup yardım edip içerik üreten insanlar ölse dahi konu başlıkları duruyor ve yardımcı olmaya devam ediyor.Bu olaya böyle bakılsa önemi görülebilir.Çünkü kendimden biliyorum.3-4 yıllık okul gibiydi burası benim için.

Ben ortaya çıkacak enerji saçacak ekibe yardım etmek için herzaman varım.İnanın bana yaşlanınca domates yetiştirmek yerine burada insan yetiştirmek daha kutsal ve daha eğlenceli. :)

Benim bu olaya bakış açım size komik gelebilir ama samimi duygularım bu şekilde.

Teşekkür ederim. Konunun gündemden düşmemesi dileğiyle..

kadirkara

webliya

Merhaba Hikmet Bey, Merhaba Adnan,

Sizleri görmek güzel sitede 

Ben biraz konuyu aydınlatayım. Aslında site de üzülecek bir durum yok. Şöyle ki; sitede sizin gibi değerli dostların çalışmalarını hergün binlerce genç meslektaşımız görüntülüyor. Belki de sizlerin portfolyolarınızdaki çalışmalarınızdan esinlenerek güzel işlere imza atıyorlar. Sitedeki ziyaret oranı yüksek olduğu için ÜZÜLECEK BİR DURUM YOK diye cümle kuruyorum.

Ancak şuan ki durum yani siz sitemizin müvadimleri nerede neden eski muhabbetler sohbetler yok ? Vs. vs. bunun açıklamasını da kısaca açıklamaya çalışayım.

Öyle yada böyle bir site açıp kendi haline bırakarak bu işler yürümüyor. Gerçekten ciddi bir çalışma ve mesai gerektiriyor.

2008 Ekim ayında dergi sahibi olarak 2 kalp krizi geçirince ve stresten uzaklaşma adına derginin baskısına son verip derginin sitesini de kendi kaderine bırakınca otomatikman ahali azalıyor.

Neden azalıyor ahali? Dergi personeli ne yapıyor du artalanda?

Dergi sahibi olarak kendim den başlayayım.  Dergi sahibi olarak işimi gücümü bırakıp global markaları tek tek ziyaret ederek yarışmalarımız için ödül topluyordum. Yarışmalar ödülsüz olunca baklavasız bayram tadında oluyor. Yarışmalara ne zaman son verdik. Sitedeki muhabbet o zaman azaldı. Yalnış anlaşılmasın kimse menfaat için burada değildi. Ama yarışmalar ve yarışma süreçleri kısa aralıklarla sürekli sitede gözümüzün önünde olmasını sağlıyordu. Hepimiz için bir Fun tadında güzel bir durum idi.

Derginin baskısına son verip personelde dağılınca bu yarışmaları yapmak yarışmalara harcanacak efor mesainin ne kadar çok olduğunu fark ettim. Sitemiz kendi başına ilerleyip gidiyor. Ama en azından bir çok genç (bize göre genç) arkadaşlarımız sitenin altına üstüne getirip yüklenen çalışmaları izliyorlar. Bu bile benim mutlu olmama yetiyor.

Tabiki gönlümden geçen bu değildi. Sektör adına ciddi mücadele verdim. Gönlüm son derece rahat. Sektör çalışanlarının kaynayması ve birleşmesi adına çok çalıştım. Sektörün dernekleri vb. geçinen kurum görüntülü içi boş oluşumlardan fazlasını yaptım. Dostlar bir araya gelmek adına harbiye de yaptırdığım salonu da bilirler. Ancak sağlık durumları bozulunca herşey yarım kaldı :)

Şuan büyük bir inşaat  şirketin pazarlama müdürü olarak çalışıyorum. Dergi dönemindeki stresin onda biri bile yok :) Ayrıca 2010 yılında birinci oğlum 2014 yılında da ikinci oğlum dünyaya geldi. Daha uzun yaşamak için ciddi sebeblerim var. O yüzden dergi ve sektör stresinden uzak durmaya çalışıyorum. Ama siteyi de tüm masraflarına rağmen online tutmaya özen gösteriyorum. 

Bu ülkede hangi dergi 1500 adet grafik tablet dağıttı? Hangi büyük dergi grubu dergi aboneliğiyle printer dağıttı 

Yatak odası takımı bile hediye ettik :) Başımız dik alnımız açık evvelallah. Gelen hoşgeldin der başımızın üstüne koyarız. Gidene de kızmayız. Kusurlarımız var ise de affola.

Ancak sitenin zaten giderlerini bir şekilde karşılıyorum. Yani sürekli online'nız. Bir takım gönüllü arkadaşlar çıkarda biz sektör adına görev almak isteriz derler ise admin yapar sitemizi emanet ederiz. Kaldı ki facebook grubumuz falan tamamen gönüllü çalışan arkadaşlarımızın yönetiminde.

Saygılar selamlar.

Öncelikle merhaba, siz şuan zaten siteyi kendi imkanlarınız ile online tutarak bir fedakarlık yapıyorsunuz, en azından şuan eski tayfaya ulaşacağım platform aktif, henüz herşeyi kaybetmedik. (:Ayrıca geçirdiğiniz rahatsızlık adına üzüldüm, büyük geçmiş olsun, dünyaya gelen çocuklarınızı da Allah analı babalı büyütsün.Yazınızı okurken daha son cümlenize gelmeden benim de aklımda son cümlede sarf ettiğiniz konu canlanı verdi, bu ekip bu siteye emek vermiş kişilerin katkılarıyla tekrar canlanamaz mı? Bunu bizler gönüllü olarak yapabiliriz diye düşünüyorum ama 1-2 kişinin yapabileceği bir iş değil mi maalesef..Benim bu siteye bu kadar çok titrememin nedeni Photoshop Magazin'in bende ayrı bir yere sahip olmasıdır, tüm forumlar bir tarafa Photoshop Magazin bir tarafa..7 yıl öncesine baktığımda bu site çok aktif ve durmadan büyüyen bir platformdu, ister istemez bu duruma geldi, şuan bu siteyi tekrar ayağa kaldırmak için baştan aşaya bir yenilik yapmak gerekiyor, çünkü 7 yıl öncesinin trendleri ile günümüzün trendleri aynı değil.. Sitede aktif bir şekilde görülen bir sosyal medya iconu bile yok, o derece geride kalmış bir site oldu burası maalesef.. Keşke ekip kurulup çalışmalara tekrar balanılsa da photoshop magazin dergilerimizi tekrar almaya başlasak bayilerden.. Kısmet diyelim, eğer bir hareketlenme olursa, ocakta yemek pişirilmeye karar verilirse yemeğe tuzumun olması için gerekli hassasiyeti göstereceğimi bilmenizi isterim.

kadirkara

musabben

Mesleği bu site ile öğrendik.Yarışmalar ile kendimizi motive ettik ve geliştirdik. hala en dandik portfolyom bu sitede sergilenmekte.Buradanda gelişimimizi iyice anlayabiliyoruz.

Aslında Kadir'in anlattıklarından "ne güzeldi,tekrar canlandırabilirmiyiz sice?" anladım ben. Ama Ali hocam sitem gibi anladı sanırım.

Aslında sadece forum kültürünü tanımayan gençlerin artan sayısından dolayı ilgi alaka ve dialoglar kesildi gibime geliyor. Yoksa diğer türlü Ali abimizin dediği gibi birileri çıkıp yeni trendlere göre etkinlik-yarışma-sunum-sohbet ortamı sağlasa sayı katlanarak artabilir.Mesela artık bence basılı dergiye bile gerek yok :) iPad dergiciliği varken. Hemde iNdesign ile yapılabiliyorken.

Ama bu işleri yapabilecek enerji ve şevk e sahip insanların olmasıyla mümkün olabilecek şeyler tabiki.

Aslında ölmeden cami - çeşme yaptıracam demek ile aynı şey bu photoshopmagazin projesi.

Çünkü paylaşımda bulunup yardım edip içerik üreten insanlar ölse dahi konu başlıkları duruyor ve yardımcı olmaya devam ediyor.Bu olaya böyle bakılsa önemi görülebilir.Çünkü kendimden biliyorum.3-4 yıllık okul gibiydi burası benim için.

Ben ortaya çıkacak enerji saçacak ekibe yardım etmek için herzaman varım.İnanın bana yaşlanınca domates yetiştirmek yerine burada insan yetiştirmek daha kutsal ve daha eğlenceli. :)

Benim bu olaya bakış açım size komik gelebilir ama samimi duygularım bu şekilde.

Teşekkür ederim. Konunun gündemden düşmemesi dileğiyle..

Çok güzel konulara değinmişsin, bende aynı senin gibiyim, Photoshop Magazin benim için bir okul gibiydi, aradan 7 yıl geçti, neydim ne oldum, Photoshop Magazin'e ilk girdiğimde sadece Grafik Tasarım ile uğraşıyordum, şuan ise 5 farklı dalda profesyonel olarak hizmet veriyorum, Grafik, Web, Fotoğraf, Video, 3D.. 7 yılda kendi mi epeyce geliştirdiğimi varsayıyorum ama henüz hazır değilim hissediyorum.O güzel yıllarda, ptoshop magazini ptoshop magazin yapan kişiler eminimki onca yılda kendilerini epeyce yükseltmişlerdir benim gibi, artık doğrulmanın vakti geldi diye düşünüyorum.. Üstelik o zamanlar bu kadar hit gören bir site bir dergi eminim ki günümüzün araçları ile eskisinden çok daha hızlı ve sağlam büyüyecektir, yeter ki bu işi yapabilecek bir ekip kurulsun.. Ama photoshop magazini biraz daha açmak, genişletmek lazım diye düşünüyorum, şuan photoshop magazin birse bizim üstüne 10 yenilik daha koymamız lazım, ses getirmek lazım.. Bende kendi reklam ajansımı açma işine giriştim, çalışmalarımı sürdürüyorum, şayet bu işlerim olmasa ve üzerinde çalıştığım 2 büyük proje olmasa dalardım bu işe ve eminim ki eskisinden çok daha iyi yerlere getirirdim photoshop magazini.. (:

Silinmiş Hesap

ah o eskiler serzenişiymiş. ben daha yeniyim. 

Şuan Bu Başlığı Gezenler: