Photoshop Magazin

PM Forum » Atölye » Karikatür

« önceki 1 2 sonraki »

Cevapla Önce eskileri göster

karikatür çizmek istiyorum, yardım :)

eczane

bir araştır bence yazısız karikatür nedir? nasıl yapılır? eskizlerden çiz sonra onu dijitale aktarmaya çalış.. ama önce iyi araştır şu tür sitelerde bişeyler çıkıyor onlarda fikir al derim ;)al mesela ben sana bir çeşit karikatürü araştırıverdimhttp://www.megaplatform.org/threads/yaz%C4%B1s%C4%B1z-karikat%C3%BCr-nedir.199/

grimaldilines

gsrn
gsrn başlığım görevini tamamladı arkadaşlar, :)
belki benimgibi arananlara yardımcı olur diye yazmak istiyorum, belli bi seriyi biyerde yayınlatmak için aynı teknik ve aynı programla devam edicem,şöyle yapıcam,, kağıt üzerinde karar vericem, flash, ps + tabletdesteğiyle çizicem, hep aynı yazı fontunu, benzer renkleri, benzerkarakterleri kullanıcam.

*** herkese teşekkürler *****

Smile
gsrn2006-12-19 04:10:19

crescent
çok güzelll...
ellerine sağlık ...Clap

gsrn
teşekkürler pervane Biggsrn2006-11-29 02:17:11

Silinmiş Hesap
güzel bende beğendim gsm.
harika süpriz oldu :)

gsrn
başlığım görevini tamamladı arkadaşlar, :)
belki benim gibi arananlara yardımcı olur diye yazmak istiyorum, belli bi seriyi bi yerde yayınlatmak için aynı teknik ve aynı programla devam edicem, şöyle yapıcam,, kağıt üzerinde karar vericem, flash, ps + tablet desteğiyle çizicem, hep aynı yazı fontunu, benzer renkleri, benzer karakterleri kullanıcam.
artık çizimlerim bi yerde yayınlandığında haber veririm :P

Silinmiş Hesap
Bi keresinde tansaştan bi paket fıstık ve bira alıp sahilde keyif yapalım dedik fıstakların 2/3 ünü yedikten sonra içimizden biri bi tanesinin içini açmıştı.. Aaa süpriiiz... Sonra içini açtığımız 10 fıstıktan 8 i süprizli çıkınca gecemiz berbat olmnuştu.. :P:P:P

axi
LOL süpriz ekmek çokk güzel
 Clap( bende bir gün süpriz kurabiye almıştım Dead)

nagi_20
gsrn bu ekmeginden süpriz oyuncak çıkan süüüppppeeerrrr olmuş seni ClapClapClapClapClap

gsrn

yavaş yavaş çoğalıyor,  tam 3 tane oldu :D

medyaplan
:)..çiz çiz paylaş ki yorum yapalım

gsrn
denemeye devam ediyorum :) Ps, illustrator, flash, corel, freehand hepsini denedim, çizerken corel ve flash rahat, boyarken hepsi zor geldi. alttaki birinciye göre daha vasat illustratorde yaptım ama brushlarıyla başım belada :)

gsrn
 teşekkürler medyaplan, bu şekilde basit çizgi ve boyamayla devam edicem, zamanla tam olarak oturucaktır herhalde, kurtları da değiştirdim. :)

gsrn2006-09-30 14:34:49

medyaplan
kurtlar biraz sperm gibi olmuş ama tarzını begendim ben..

medyaplan
super eline saglık...devam ...

gsrn
 geri, döndüm, :)

bugün wacom a6 tablet aldım, (ufak mufak idare eder:)). ağır diye
uğraşmadan sildiğim illustratorü yeniden yükledim, ilk denememi yaptım.
 başta yazı problem oldu, hangi fontu seçsem sırıttı,
neyse bakın bakalım umut varmı?

edit: kurtlar :)

gsrn2006-09-30 07:47:27

medyaplan

peki o zamana kadar bos durma bari kagıda yap calismalarını...

gsrn
elde çizip pc de renklendirmek için tarayıcım yok, mousla da olacak gibi değil, tablette yok, takıldık yine :) gerekli araç gerecimi temin edip bi kaç çalışma ekledikten sonra fikirleriniz yine alırım, yazdıklarınız doğru  teşekkür ederim, şimdi zorunlu mola :)

medyaplan
Tabi bir konu daha var.. Çizgisel anlatımların agır bastıgı dil bagımsız calismalar mı istedigin, yoksa genel sahne uzerinde diyaloglarla mizah şeklinde mi?

« önceki 1 2 sonraki »

Şuan Bu Başlığı Gezenler: