Photoshop Magazin

PM Forum » Atölye » Karikatür

« önceki 1 2 sonraki »

Cevapla Önce yenileri göster

karikatür çizmek istiyorum, yardım :)

gsrn

elde çiziyorum, fakat pc de sade çizgilerle çzip,  boyayıp yazılarını yazmak istiyorum, hatta ilerletip hergün ya da her hafta bi yere çizmek te istiyorum, bunun için aynı standartta aynı programla aynı çzigilerle yapmam gerekiyor, nerden başlasam?

delizm
çizgilerin sağlamsa her şekilde yapsanda kabul görür merak etme-ps de hafif bazı yerlerine tek renk bile atsan iyi olur -bu arada yeni başamış biri olarak bir yere çizmek için daha çok erken değilmi-?

gsrn
delizm, daha elde var 0 , bi yere çizmek için erken tabiyki :)
bende bi de maymun iştahlılık var, her olaya saldırıp geliştiremedenbırakıyorum, bi standarta oturtup 50 kadar karikatür çıkarsam çok iyiolacak.

karikatür çizen arkadaşlar program seçimi vs, ya da yardımcı olabilecekşeyler yazarsa sevinirim, bende gelişmeleri, çalışmalarımı burdapaylaşırım.

bymusa
flashla çizebilirsin. tarama ucuna yakın bir çizim kalemi var flashın. renkledirmeyide vektörel olarak yapabilirsin. yada kagıt ve tarama ucuyla çizip tarayıp photoshopta renklendire bilirsin. tercihine kalmış.  bence en iyisi kaşıt-kalem. profesyonellerde tarama ucu ve kağtı kullanıp bilgisayarda renklendiriyor.

medyaplan
Tablet+PS sana yeter... Ama ilk etapta tablet ile çizim yapmak çok zor gelebilir, bir de ps deki fırca ayarları canını sıkabilir alısıncaya kadar. Alıştıktan sonra vazgeçemezsin... Bu arada kagıt kalem çizdiklerini scan edip renklendirmek tabi ki mumkun ama uzun vadede cok zaman kaybettirecektir sana.. Bir kac calismanı bizimle paylaşırsan yorumlamaya fikir paylaşmaya çalısırız.. Kolay gelsin.

medyaplan
Tabi bir konu daha var.. Çizgisel anlatımların agır bastıgı dil bagımsız calismalar mı istedigin, yoksa genel sahne uzerinde diyaloglarla mizah şeklinde mi?

gsrn
elde çizip pc de renklendirmek için tarayıcım yok, mousla da olacak gibi değil, tablette yok, takıldık yine :) gerekli araç gerecimi temin edip bi kaç çalışma ekledikten sonra fikirleriniz yine alırım, yazdıklarınız doğru  teşekkür ederim, şimdi zorunlu mola :)

medyaplan

peki o zamana kadar bos durma bari kagıda yap calismalarını...

gsrn
 geri, döndüm, :)

bugün wacom a6 tablet aldım, (ufak mufak idare eder:)). ağır diye
uğraşmadan sildiğim illustratorü yeniden yükledim, ilk denememi yaptım.
 başta yazı problem oldu, hangi fontu seçsem sırıttı,
neyse bakın bakalım umut varmı?

edit: kurtlar :)

gsrn2006-09-30 07:47:27

medyaplan
super eline saglık...devam ...

medyaplan
kurtlar biraz sperm gibi olmuş ama tarzını begendim ben..

gsrn
 teşekkürler medyaplan, bu şekilde basit çizgi ve boyamayla devam edicem, zamanla tam olarak oturucaktır herhalde, kurtları da değiştirdim. :)

gsrn2006-09-30 14:34:49

gsrn
denemeye devam ediyorum :) Ps, illustrator, flash, corel, freehand hepsini denedim, çizerken corel ve flash rahat, boyarken hepsi zor geldi. alttaki birinciye göre daha vasat illustratorde yaptım ama brushlarıyla başım belada :)

medyaplan
:)..çiz çiz paylaş ki yorum yapalım

gsrn

yavaş yavaş çoğalıyor,  tam 3 tane oldu :D

nagi_20
gsrn bu ekmeginden süpriz oyuncak çıkan süüüppppeeerrrr olmuş seni ClapClapClapClapClap

axi
LOL süpriz ekmek çokk güzel
 Clap( bende bir gün süpriz kurabiye almıştım Dead)

Silinmiş Hesap
Bi keresinde tansaştan bi paket fıstık ve bira alıp sahilde keyif yapalım dedik fıstakların 2/3 ünü yedikten sonra içimizden biri bi tanesinin içini açmıştı.. Aaa süpriiiz... Sonra içini açtığımız 10 fıstıktan 8 i süprizli çıkınca gecemiz berbat olmnuştu.. :P:P:P

gsrn
başlığım görevini tamamladı arkadaşlar, :)
belki benim gibi arananlara yardımcı olur diye yazmak istiyorum, belli bi seriyi bi yerde yayınlatmak için aynı teknik ve aynı programla devam edicem, şöyle yapıcam,, kağıt üzerinde karar vericem, flash, ps + tablet desteğiyle çizicem, hep aynı yazı fontunu, benzer renkleri, benzer karakterleri kullanıcam.
artık çizimlerim bi yerde yayınlandığında haber veririm :P

*** herkese teşekkürler *****

Silinmiş Hesap
güzel bende beğendim gsm.
harika süpriz oldu :)

« önceki 1 2 sonraki »

Şuan Bu Başlığı Gezenler: