Photoshop Magazin

PM Forum » Yarışmalarımız » Logo Yarışmaları

Cevapla Önce yenileri göster

Logo nasıl yapılır

nrcnft

Arkadaşlar bu logoları elde mi çiziyorsunuz yoksa pc üzerinden bir programmı kullanıyorsunuz. Eğer pc üzerinden ise hangi program kullanıyorsunuz yardımcı olabilirmisiniz. Bende yapmak istiyorum. Birde photoşop yapmak için ne kullanıyorsunuz. Ben cs5 hakkında araştırma yaptım bu forumlar içinde herkez kullanıyor ama ben bir türlü bulup indiremedim indirdiklerimden de bişey çıkmadı

creaziz

nrcnft

Arkadaşlar bu logoları elde mi çiziyorsunuz yoksa pc üzerinden bir programmı kullanıyorsunuz. Eğer pc üzerinden ise hangiprogram kullanıyorsunuz yardımcı olabilirmisiniz. Bende yapmak istiyorum. Birde photoşop yapmak için ne kullanıyorsunuz.Ben cs5 hakkında araştırma yaptım bu forumlar içinde herkez kullanıyor ama ben bir türlü bulup indiremedim indirdiklerimdende bişey çıkmadı

Yazdıklarınızın neresinden tutsam elimde kalır, inanın yardımcı olmak isterim ancak yaklaşımınız o kadar yanlış ve kusurlu ki; sadece bakış açınızı değiştirerek yeniden başlamanızı tavsiye edebilirim.

nrcnft

logo yapmak istiyorum ve istediğim herşeyi hayalimde olan herşeyi güzelce aktarabileceğim bir program arıyorum. tamam photoshop meselesini silelim yaklaşım bu hayalimdekileri yansıtabileceğim kapsamlı bir logo yapabileceğim program arıyorum

nrcnft

creaziz anlaman için sana anlayacağın şekilde ilk okul çocuğuna yazarmış gibi yazdım daha da anlamadıysan ilkokul temel eğitimini en baştan al. Anlamanda sorun var. Nersinden tutsam elimde kalır demişsiniz korkmayın elinizde bişey kalmaz ayrıca sie birşey tut diyen yok herşeyi tutmaya bu kadar meraklı olma.

kocc

Hazir logo programi ariyorsan yanlis yerdesin Amatörlerin yeri burasi degil, yok ustalarin kullandigini istersen herkesin kullandigi baskadir Gerçek tasarimci birine kalemde versen logo yapar , Paint'de versen yapar, Ps de versen yine yapar istersen dünyanin en pahali programini ve en ucuzunu ver yine yapar demek istedigim LOGO'yu yapan program degil insandir !!!!  Keramet programda degil tasarimcidadir.....

Illa bilmek istiyorum dersen ben illustrator kullaniyorum ,özel logo programi degil ama genel ilüstrasyonlar içindir benim içinde LOGO'da ilüstasyondur .

sofor35

nurix
cehalet cesaret veriyo demek ki cidden, üsluba bak. biz bu insanlarla aynı havayı mı soluyoruz :(

eki

Yanlış Olan Ne Anlamadım Adam Nasıl Yapılır Bilmiyor Sormuş. Sizin Bence Götünüz Fazla Karkmış. 

14494
14494 tarafından 16-05-2012 tarihinde güncellenmiştir

Kimin neresi "kaRkmış" bilmem ama yazdıklarınıza dikkat etmelisiniz. Birinden yardım isteyip onu aşağılamak nasıl bir mantık anlayamadım. Kurduğunuz cümleler, kullandığınız tabirler ne kadar seviyeli olduğunuzu çok hoş göstermiş.

Birisi demiş "çocuğun anlayacağı şekilde yazdım anlamadıysan napıyım" (ki yazdığını zaten ilk okul çocuğu bile daha düzgün yazar), başka birisi kendini Photoshop un efendisi ilan etmiş (ne kadar bilirsen bil bildiğin karşındakinin anladığı kadardır, boşuna dememişler), tamam doğru olabilir ama bu kimseyi küçük görme hakkını tanımaz.

Bunlar yetmezmiş gibi kullanılar tabirlere bakın "Hazir logo programi ariyorsan yanlis yerdesin Amatörlerin yeri burasi degil" burası amatörlerin de yeri onlarda gelsinler ki bizden yeni şeyler öğrenebilsinler, "birşey tut diyen yok herşeyi tutmaya bu kadar meraklı olma" sizde cümleleri arka tarafınızla okumaktan vazgeçmelisiniz, "Sizin Bence G.....z Fazla Karkmış" bence sizin seviyeniz çok aşağıda, o yüzden diğerlerinin anca orasını görüp havada sanmanız normal.

İyi akşamlar.

kocc

Haklisin "14494" amatör kelimsini kullanmamam gerekirdi ama son günlerde hazir logo programlari mevcut anlayanda anlamayanda böyle bir programla templatelerden önceden hazirlanmis logolardan seçip adini ve birazda rengini degisirerek mükemmel logo yaptiklarini sananlar var , sonrada "len sizin yaptiginzda is mi iki çizgi yaparak milleti kandiriyorsunuz" diyenler veya  "ne tasarimcisi be al bu logo programini iki dakikada logo yap manyakmisin tasarimciya para veriyorsun.." . Bunlar kursagimdayken bu soruyu görünce yukardaki aptal cevap çikti benden bu yüzden herkesten özür dilerim.

Saglicakla kalin..

14494

O konuda sonuna kadar haklısınız, onlara bakarak yeni logo yapmaya çalışmaları gerek aslında. Hem o logoları yapanlar belli oluyor kolayca, herkes ezberlemiştir muhtemen zaten. Ama onları alıp en azından renk dışında şeyleride değiştirmeye çalışsalar sorun olmaz bence, yaptıkça kendileri de öğrenirler. 

Ayrıca logoyu çizmek gerçekten iki çizik atmak olabilir ama önemli olan o iki çizgiyi nasıl atacağını bulmak. Sonuçta amaç tasarım, çizim değil. Kimsenin kimseyi kandırdığı yok. Logo yaptırmaya gelenin düş gücü yeterli değil ki başkalarına ihtiyaç duyuyor. Yapan da sadece üç beş pixel satmış olmuyor doğal olarak, karşıdakinin yerine düşünmüş sayılıyor, ki bu gerçekten değerli.

creaziz
creaziz tarafından 20-05-2012 tarihinde güncellenmiştir

creaziz

nrcnft

Arkadaşlar bu logoları elde mi çiziyorsunuz yoksa pc üzerinden bir programmı kullanıyorsunuz. Eğer pc üzerinden ise hangiprogram kullanıyorsunuz yardımcı olabilirmisiniz. Bende yapmak istiyorum. Birde photoşop yapmak için ne kullanıyorsunuz.Ben cs5 hakkında araştırma yaptım bu forumlar içinde herkez kullanıyor ama ben bir türlü bulup indiremedim indirdiklerimdende bişey çıkmadı

Yazdıklarınızın neresinden tutsam elimde kalır, inanın yardımcı olmak isterim ancak yaklaşımınız o kadar yanlış ve kusurlu ki; sadece bakış açınızı değiştirerek yeniden başlamanızı tavsiye edebilirim.

Arkadaşlar bu logoları elde mi çiziyorsunuz yoksa pc üzerinden bir programmı kullanıyorsunuz. Eğer pc üzerinden ise hangiprogram kullanıyorsunuz yardımcı olabilirmisiniz.
Cevap: Ben şahsen elle çiziyorum başlangıçta eskiz yapıyorum kağıt üzerinde, sonrasında bilgisayarda çizerken vektörel çizim programları kullanıyorum. CorelDraw gibi.

Birde photoşop yapmak için ne kullanıyorsunuz.
Cevap: " Photoshop programın adı, "photoşop" yapılmaz.

Ben cs5 hakkında araştırma yaptım bu forumlar içinde herkez kullanıyor ama ben bir türlü bulup indiremedim indirdiklerimdende bişey çıkmadı. Cevap: Bahsettiğiniz program parayla satılıyor, ayrıca deneme sürümlerini programın kendi sitesinden indirebilirsiniz. Yani yasal olarak edinmediğiniz program hakkında programın ülkemizdeki forumunda bu şekilde bahsetmeniz son derece yanlış.

Sonuç: Yasal olmayan yollardan program elde etmek ve Photoşop yapmak isteyen birinin yazdıklarının "elle tutulur bir tarafı, hala yok" benim için.

Meslek etiği olmayan insanların ağız dolusu boş laflarına karnım tok.Saygıda kusur etmedim ancak saygısızlık gördüğüm aşikar.

creaziz

eki

Yanlış Olan Ne Anlamadım Adam Nasıl Yapılır Bilmiyor Sormuş. Sizin Bence Götünüz Fazla Karkmış. 

Yanlış olan neyi, nasıl elde etmek istediği ve bunu isterken kullandığı üslup.

14494

Siz zaten haklısınız, ama bu tip sorunlarla ilgilenen birilerinin olması gerekmez mi? En azından konu kaldırılsın veya bazı mesajlar silinsin. 

bobo

Logo nedir ne değildir kısa bir tarif okumak için buraya bir göz atın.

sonra işin teknik tarafı gelir isterelle ister bir bilgisayar programı ile logonuzu gerçekleştirebilirsiniz.

en yaygın ve tercih edilen yöntem vectorel çizimlerdir ki bu iş için başlıca programlar corelDraw  , Freehand, İllustrator gelir Photoshop ile de yapmak mümkün üstelik diğer vector programlarında yapamayacağınızefektleri verebilirsiniz.

Şahsen photoshop u logo çalışmamı web için optimize edip ölçeklendirmek için kullanıyorum. 

burdan program öğretmek çok zor en iyi yolu youtube de video anlatımları takip etmek ayrıca web de aratıldığı takdirde bir çok tutorial sitesi mevcut.

kolay gelsin

Şuan Bu Başlığı Gezenler: