Photoshop Magazin

PM Forum » Yarışmalarımız » Logo Yarışmaları

Cevapla Önce yenileri göster

Sanal Logo Yarışmas

srsly
srsly tarafından 15-04-2012 tarihinde güncellenmiştir

İyi akşamlar arkadaşlar. gülümseme Öncelikle söylemeliyim ki çok başarılı bir site, öğreneceği tonla şey var, çok güzel. gülümsemeAma şu anda hiçbir şey yapamıyorum ve acil olarak bir logoya ihtiyacım var.

Hareketli olup olmamadı önemli değil açıkçası, temayla ilgili yaratıcı ve görsel yönden zengin şeyler çok güzel olur. sevgiyle gülümseme

Logo tamamen bir oyunda bir karakterin sayfası için kullanılacaktır, yani herhangi bir site, blog banneri vb olmayacaktır.

Yine de güvenmeniz açısından logonun üstüne isminizi yazabilirsiniz, hiç sorun değil. :gülümseme

Ödül açıkçası ne verebilirim bilmiyorum ama sanırım 20 tl kontör şeklinde bir ödeme yapabilirim.

Teşekkür ederim. 

Silinmiş Hesap

verdiğiniz örnekler logo değil banner

ayrıca bunlar kalitesinde iş yapacak bir arkadaş, "başının gözünün sadakası" olarak yapacak olsa bile yapmaz artık söyliim :))  20 tl ödül bundan da caydırıyor yani..bilmem anlatabiliyor muyum:)

aslında ben bu sitenin bir yetkilisi fln olsam direk silerim bu tür konuları...çok itici, can sıkıcı bence bu şekilde dile getirilmiş istekler..

srsly

gulumse

verdiğiniz örnekler logo değil banner

ayrıca bunlar kalitesinde iş yapacak bir arkadaş, "başının gözünün sadakası" olarak yapacak olsa bile yapmaz artık söyliim :))  20 tl ödül bundan da caydırıyor yani..bilmem anlatabiliyor muyum:)

aslında ben bu sitenin bir yetkilisi fln olsam direk silerim bu tür konuları...çok itici, can sıkıcı bence bu şekilde dile getirilmiş istekler..

Sevgili gülümse,

Mesajı dikkatli okuyabilen herhangi birinin de anlayabileceği gibi sanal bir oyun için logo istediğimi, banner olarak kişisel sitede, blogumda vb. kullanmayacağımı belirtmiştim.

Banner yarışmaları başlığını göremediğim gibi, bu bölümdeki diğer yarışmalara bakacak olursan istediğim ebatlarda, benzer çalışmalar istendiğini de görebilirsin diye umuyorum. Eğer varsa ki daha doğru bir yer banner yarışması için, yönlendirerek, sadece cevap vermiş olmak için mesaj yazmamış olabilirdin mesela değil mi?

İkincisi bunlar kalitesinde iş yapabilmek açıkçası çok zor değil. Dediğim gibi, verdiğim örneklerin hepsi oyunda, oyun oynayan kişiler tarafından yapıldı. Yani benim gibi farklı çalışmalar, yaratıcı fikirler görmeyi beklyen başkaları da gelip forumlara başvurmadı. Dolayısıyla kaliteden daha önemli olanın, işi yapabilecek yaratıcı fikre sahip olak, yetenekli olmal olduğunu düşünüyorum.

Kaldı ki bu bannerları yapan arkadaşlar da başının gözünün sadakası üzerine yapmıyor tabii ki, ama kisme kalkıp da para vermiyor. Şöyle anlatayım sana oyun parası denen bir olay var, 1m oyun parası şu an için 50 kr olarak alınabilir bunu baz alarak bu çalışmaların en pahalısı gerçek paraya aktarıldığında 3 tl'ye denk gelir. Aynı oyunda banner konusuna hakim arkadaşlara, gerçek para ödüllü bir yarışma başlattığımı (ki açıkçası sitedeki yarışma formatını böyle zannedip, uymak zorunluluğu duyduğumdan), daha değişik şeyler görmek adına bu foruma yazdığımı söyleyince ödül koymamı bile saçma buldular, çünkü dediğim gibi ticari bir amaç gütmüyorum, eğlencesine oynadığım bir oyunda görselliğe önem verdiğim için istiyorum.

Normalde ödül koyma taraftarı bile değildim, hali hazırda üyesi olduğum 2 photoshop forumu daha var ve oralarda da elimden geldiğinde insanlara yardımcı olmaya çalşıyorum photoshop kullanamadığım halde bilirsin belki photoscape, picassa ve makeupp kullanarak. Ama çeşitlilikti, farklılktı istediğim. Bilmem anlatabiliyor muyum?

Ki yine sana bu bölüm altındaki diğer yarışmalara göz atmanı sonra fikir yürütmeni tavsiye ederim. Ödül/istenen çalışma kriterine dikkat et lütfen, o zaman ne demek istediğimi anlayabilirsin umarım.

En azından kendi adıma 3 yılda gideyim şuna bir cevap yazayım mantığıyla oluşturulmuş mesajlarla alakası olmayan, elimden geleni yapmaya çalıştığım, köstek değil destek olma amacıyla mesajlar atıyorum forumlara.

Ha sen bu zihniyetle ne olabilirsin bilemem ama en azından ben seni yönlendireyim, şikayetin ya da isteğin varsa moderasyondan yeri burası değil, açıkçası kullandığın kelimeler, yazım tarzın ve düşüncelerinle forumdan üye kaçırmakta üstüne tanınmayacağı kesin, belki ileride banlama komitesi başkanı yaparlar seni, ceza vermeden kaçırırsın insanları manasız cümlelerinle.

İyi geceler, derin düşünceler dilerim.

Görüşmemek dileğiyle.

Silinmiş Hesap

Örnekleri neden kaldırdınız?

Bunlar kalitesinde derken yetenek ve yaratıcılığı dışarda bıraktığım sonucuna niye varıyorsunuz? sözüm tabiki bunları kapsıyor..onlar çıkarılınca ne kalıyor ki geriye?

Birilerinin o örnekler gibi beğenilecek standartlarda yapabiliyor olması onların basit olduğunu göstermez, yapan kişilerin yetenekli ve yaratıcı olduğunu gösterir..ya da biryerlerden çalıyor olduklarını da gösterebilir, bakmak lazım:))

yaratıcılık, yetenek kelimelerini ayrık tutarak konuşuyorsunuz da peki bunların değerini niye bilmiyorsunuz? Bişeyler üzerinde düşünülmeden ağızlarda sakız yapılınca değeri de düşüyor işte böyle..

Şuan Bu Başlığı Gezenler: