Photoshop Magazin

PM Forum » Photoshop » Başlangıç Photoshop Dersleri

Cevapla Önce yenileri göster

Şu suluboyamsı efekt...

puncover

Merhabalar. Öncellikle hiç photoshop kullanmayı bilmediğimi söylemeliyim :). Arada karalıyorum 2-3 senedir. Corel Painter'da; daha basit ve daha hoş geldi diyebilirim.

Asıl konumuza gelirsek şu suluboyamsı boyama nasıl yapılıyor photoshopta anlamış değilim. İnternettem araştırdım, brush filan indirdim, kurdum lakin yapamadım. Sanırım sorun bende :)

Örnek olarak gösterebileceğim çalışmalar şunlardır

http://taros.deviantart.com/gallery/#/d2lo49i

http://huseyinozkan.deviantart.com/gallery/#/d2dqoxi

Yardımcı olan olmayan herkese teşekkürler, iyi forumlar

nevbahar

filter/filter gallery orada seçenekler var dene ayarlarla oynayarak tutturabılırsınn : )

puncover

hmmmm çok teşekkürler, deneyip bi geri dönüş yaparım :)

puncover

hmmmm çok teşekkürler, deneyip bi geri dönüş yaparım :)

nurix

hiç bir hazır efektle yapamassın gösterdiğin örnekleri.. çok iyi çalışılmış illütrasyonlar her ikiside.. beni aşar ama bu konuda çok başarılı isimler var sitede onlar yardımcı olabilir belki..

nevbahar
nurix

hiç bir hazır efektle yapamassın gösterdiğin örnekleri.. çok iyi çalışılmış illütrasyonlar her ikiside.. beni aşar ama bu konuda çok başarılı isimler var sitede onlar yardımcı olabilir belki..

evet  doğruu katılıyorum hazır efektle  aynısı olmaz ama bu tip bi efekt vermek istersede filtreler yeter ben onu demek ıstemsıtım :D

puncover

Efekt ? hiç bilmiyorum şu photoshopu kullanmayı :). Seçerim fırçayı boyarım kendimce. Corel Painterda fırçalar daha basit. Watercolor diye fırça var lakin üstteki çalışmalardakine benzemiyor. Evet Photoshop Magazinde usta isimlerin olduğunu biliyorum, dergiden takip edebildiğim kadarıyla ve sitedeki portflyoları inceleyebildiğim kadarıyla... Umarım onlardan birinin canı sıkılır, şu konuyu görürler  ve tekniğini özet şekilde anlatmaya çalışabilir. Sonuçta yılların birikimi, çokta hazırcı olmamak gerek :).  Bu arada @nevbahar daha deneyemedim söylediğin yöntemi. Vize haftasıdır.. :)

serkan6

hocam   sulu  boya,kaligrafi,pastel  ,guaj  ve  benzeri  geleneksel  teknikleri  benimde  gördüğüm   ve  kullandığım kadarıyla corel painter  uygulamaları   daha iyi, belki  benimde  photoshopa ve   fırçalarına hakimiyetim le  ilgilidir.ama  yapılan  iş  resimsel  yanı  ağır  basıyor  ve  geleneksel  boyama  tekniklerinden  geliyorsan c.painter  derim .

heakmeat

puncover

Efekt ? hiç bilmiyorum şu photoshopu kullanmayı :). Seçerim fırçayı boyarım kendimce. Corel Painterda fırçalar daha basit. Watercolor diye fırça var lakin üstteki çalışmalardakine benzemiyor. Evet Photoshop Magazinde usta isimlerin olduğunu biliyorum, dergiden takip edebildiğim kadarıyla ve sitedeki portflyoları inceleyebildiğim kadarıyla... Umarım onlardan birinin canı sıkılır, şu konuyu görürler  ve tekniğini özet şekilde anlatmaya çalışabilir. Sonuçta yılların birikimi, çokta hazırcı olmamak gerek :).  Bu arada @nevbahar daha deneyemedim söylediğin yöntemi. Vize haftasıdır.. :)

Puncover, bu tabletle yapılmış bir çalışma boyama konusunda sıkıntı yok, fakat öncelikle örnekteki çalışmaya benzer bir eskiz hazırlaki bizde o çalışmanın üzerinde anlatımı gerçekleştirelim..

kocc

Photoshop'da yapilabilinir ama tavsiye etmem çünkü zaten adi üstünde PHOTOshop yani fotograflarla çalişma halbuki Painter özellikle firça ve boya işleri için tasarlanmiştir bazen bende firçalarla çalişmalar yapmak istedigimde Painter'le yapiyorum zaten adindanda belli PAINTter boyama anlaminda. Bu nedenle sen Painter'le devam et ama manüplasyon yapacaksan'da photoshop'tan şaşma....

syrkyz

Photoshop filtrelerle olacak çalışmalar değil bunlar.eskiz +tablet lazım eh birazda yetenek.

Tabletle Yapılmış bu illustrasyonlar.bence Çok iyiler.

nurix
nevbahar
nurix

evet  doğruu katılıyorum hazır efektle  aynısı olmaz ama bu tip bi efekt vermek istersede filtreler yeter ben onu demek ıstemsıtım :D

Size istinaden değildi yazdıklarım.. Size katılıyorum evet efektlerle benzer etki yaratılabilir ama verilen örnekler efekt uygulamarı değil, onu kastettim..

puncover

Yorumlarınız için çok teşekkürler :) . Sanırım hepinizle aynı fikirdeyim. Zaten bu sorumla çok hazırcılığa kaçmış gibi oldum. Belki birşeyleri ben keşvedemiyor muşum diye düşündüm :P . Ancak yetenek tabi. Çok çalışmak lazım. Ve @heakmeat evet sanırım herşey eskizlerle başlıyor. Neyse yolda yavaş yavaş ilerlemek gerek :) . Yorumlar için tekrardan teşekkürler

Silinmiş Hesap

Bu eklediğim çalışmalar benim Photoshopta sırf fitre uygulamalarıyla yaptığım çalışmalar. Aksiyon yaptım tek tıklamayla yapabiliyorum bunları :) Hepsi tek tip :) Daha sonra oynamalar yapılarak renk ve doku farklılaştırılabilir tabii..

Sizin verdiğiniz örneklerde önce el çizimi yapılmış ve boyama uygulanmış. Bana pek de suluboya görüntüsü vermediler gerçi ama " photoshop water color tool presets" veya "photoshop water color brushes" yazıp arama yaparak sulu boya havasında boyayabileceğiniz brushlar bulabilirsiniz..

Bir de şu yöntem var: http://10steps.sg/photoshop/creating-an-abstract-watercolor-wallpaper/

Siz bu yöntemi fotoyu threshold falan yapmazsınız da el çiziminizin üstünde uygulayabilirsiniz mesela..

Şuan Bu Başlığı Gezenler: