Photoshop Magazin

PM Forum » Photoshop » photoshop örnekler

Cevapla Önce yenileri göster

photoshop ile akışkan boya efekt

Silinmiş Hesap

http://ahmetbroge.deviantart.com

goncacicek

e ne bi açıklama ne bir tutorial ne bir bilgi paylaşımı...

ben yaptım oldu mu demişsin, birileri yapıyor ve oluyor mu demişsin ne demişsin?

ya da yarın öbür gün bi yerde böyle bi iş görürsünüz buna ne deniyo diye araştırmayın, akışkan boya efekt diyoruz mu diyosun? gerçekten kime ne faydası var şu an bu başlığın anlayamıyorum:)

ya da ben çok uzak kaldım forumdan, artık böyle de bir format mı var? portfolyoya yükler gibi öylece hiç bir şey demeden görsel mi yüklüyoruz konu açıp açıp? 

musabben

bencce güzel çalışmalarına ayıp etmissin.yaptığın işten daha zevkli olan tek şey sunumdur ama seninkinden bişi anlayamadık.  :) benm çalışmalarım diyiversen omamı .. türkçe bilmiyosan o ayrı

heakmeat

Katılıyorum.

nurix

portfolyonda bunlar var, forumda ayrı ayrı başlıklar açıp bir iki çalışma paylaşmak niye..

heakmeat

Arkadaş yüklemiş gitmiş sanırım. :) Ozaman merak edenler için, bu arkadaşın çalışmasını kısa ve basit bir şekilde anlatalım.. 

1) Öncelikle bu çalışmaya uygun bir resim seçin,

2) Bu bir splash brush efecti olduğu için öncelikle *.abr uzantılı bu fırçanın mevcut olması gerekmektedir.

Bunu temin ettikten sonra, fırçanızı seçin. 

3) Yeni bir layer oluşturun.

4) Oluşturduğunuz layer seçili iken, fırçanızı konuşturun.:)

5) Şekilde görüldüğü gibi veya nasıl uygulamak isterseniz.

6) fırçanın bulunduğu layer'a çift tıklayın ve Şekildeki gibi, Bevel ayarlarını yapın.

7) daha sonra imajın bulunduğu layer'a gelin.

8) StampTool'u seçin

9) ve imajın bulunduğu layerda iken stampTool ile zeminden aldığınız dokuyu, fırçanın altından fazla olmamak üzere içeri doğru uygulayın. 

10) Bu uygulamayı isterseniz görselin her tarafına uygulayabilirsiniz.. Özenmeden yaptığım bu çalışma umarım size faydalı olmuştur..

Sevgiler..

axi

güzel bir ders olmuş hikmet bey  elinize sağlık :)) yalnız üyeyi kaçırmışsınız :)))

salih_er

Eline sağlık kaptan, eminim şu an bunu yapmayı deneyenler vardır :)

poinamaia

Elinize sağlık. Henüz pek gezme fırsatım olmadı mazur görün, bu şekilde 'ders'lerin olduğu bir başlık mevcut mu? resimli anlatımlar vs.. Yeni bir grafik tasarım öğrencisi ve photoshop a yeni başlayan biri olarak tutorial arıyorum ve bulamıyorum :)

alperaga

Forumu biraz karıştırırsanız çok var ayrıca google a photoshop dersleri yada photoshop tutorial yazarsanız birçok çalışmanın yapım aşamalarını anlatan dersler mevcuttur.

webliya

Üyenin talebiyle kaydı silindi. Yapılan yorumlardan rahatsız olmuş. İlgilenen arkadaşlar için açıklama yapmak istedim.

heakmeat

axi

güzel bir ders olmuş hikmet bey  elinize sağlık :)) yalnız üyeyi kaçırmışsınız :)))

Üye neden gittiki anladım ben..??

heakmeat

salih_er

Eline sağlık kaptan, eminim şu an bunu yapmayı deneyenler vardır :)

İnşallah Salihim..

heakmeat

poinamaia

Elinize sağlık. Henüz pek gezme fırsatım olmadı mazur görün, bu şekilde 'ders'lerin olduğu bir başlık mevcut mu? resimli anlatımlar vs.. Yeni bir grafik tasarım öğrencisi ve photoshop a yeni başlayan biri olarak tutorial arıyorum ve bulamıyorum :)

Merhaba arkadaşım, öncelikle hoşgeldin. Bu tür çalışmaları geniş ayrıntılarıyla PhotoshopMagazin Dergimizde mevcuttur, Daha önce yayınlanmış dergilerdeki tutoriallerin bazılarınıda /forum/baslik/6392  bu başlık altından takip edebilirsiniz.

axi

heakmeat

axi

neden acaba :)))  

goncacicek
goncacicek tarafından 09-05-2011 tarihinde güncellenmiştir

axi

heakmeat

axi

Suçluluk duymamı bekleyen yok di mi arkadaşlar:):):)

küsmesin diye soru da mı sormayalımsevgiyle gülümseme

axi

goncacicek

axi

heakmeat

axi

küsmesin diye soru da mı sormayalım

az buçuk sızlar belki demiştim ama  benim geri dönüşüm böyle olur diyosun yani

hackhull

goncacicek

axi

heakmeat

axi

goncacicek

axi

heakmeat

axi

Soru sorarken böğrüne böğrüne hançeri vurmuşsun

Şuan Bu Başlığı Gezenler: