Photoshop Magazin

PM Forum » Grafik Programları » Dreamweaver

Cevapla Önce yenileri göster

Giriş yapan üyeyi merhaba "üyem" ile karşılamak...

yahyatrup

Biliyorum burada kendi kendime yazıp cevaplıyorum ama, belki b usefer iş değişir?

DW cs4/cs5 phpmyadmin ile mysql de giriş yapan üyeyi          hoşheldin "üye_adi"      ile nasıl karşılarım, bilenlerden ufak da olsa bir ipucu rica ediyorum.

cartonado

verıtabanında ne yapacaksın bılemem ama logın sayfasında gırıs yada logın butonu ıventlendıgınde textboxdan gelen verıyı teextboxun textıne esıtleyıp kututtuktan sonra kullanıcıya mesaj fırllatırarak yapabılırsın kullanıcı adı cıkar ve senın mesajın karsısına cıkar

yahyatrup

Deniyeceğim. teşekkürler. doğru olarak yapabilirsem ayrıntılı yazarım.

yahyatrup
Dreamweaver Cs5  hiç kod kullanmadan girişi yapan üyeye ismiyle hoş geldin yazısı yazdırmak (Mysql veritabanında üyeler adlı tablo oluşturduğunuzu varsayıyorum, ve tablo içinde 1.anahtar olan no ve username, password, vs. de oluşmuş olacak, Sitenin veritabanı bağlantısınıda kurmayı unutmayın)

1.index.php  dökümanı aç

1.1.Oturum aç değişkenine MM_Username yazın.

1.2. Form oluştur, form içine şunları ekle;

1.2.1. username

1.2.2. password

1.2.3. buton

1.2. Kayıt kümesi oluştur.

Başka şekilde olurmu bilemem ama ben size yaptığım şekilde anlatıyorum;

Sadece username seçerek kayıt kümesini oluşturun ve filtre ve URL username olarak işaretleyin.

1.3.Kayıt güncelleştirme yi tıklayın.

1.3.1.username ve password ü tanımla; username 1.cil anahtar olacak.

1.3.2.güncelleştirmeden sonra yönlendireceğiniz bölümünden  anasayfa.php sayfasına  parametreyle yönlendirin.  

1.3.3. Parametre kısmını ise şöyle ayarlıyoruz. Solbölmeyi, username olarak, sağ bölmeyi de MM_Username değişkenine atıyoruz.

1.4. Oturum aç kullanıcısı ekle. Başarılı ve başarısız  durumda nereye gidecekse oraya parametresiz olarak yönlendirin.

Güncelleştirme de ortaya ! işaretine kafayı takmayın, işin sağlıklı olduğunu gösteriyor.

2.anasayfa.php

2.1. Sayfaya erişimi istediğiniz şekilde kısıtlayın.Yani isterseniz katman belirtin istemezseniz belirtmeyin.

2.2.Form oluştur, Sağ kısımdaki (Davranış panelimi oluyor ne…) MM_Username’i formun içine sürükleyip bırakın. Kaydedip denemesini yapın, para istemeyeceğim, denemesi bedava.

yahyatrup

Neden yeni konu açamıyorum???

Dreamweaver da online üyeleri nasıl gösterebiliriz?

Şuan Bu Başlığı Gezenler: