Photoshop Magazin

PM Forum » Photoshop » Brush

Cevapla Önce yenileri göster

yardım lütfen

flyens

Herkese merhaba.

Photoshopta brush ile çizim yapmak istiyorum. fakat çizgiler pixel pixel görünüyor. İllüstrator deki gibi keskin çizgileri nasıl elde edebileceğimi bulamadım bir türlü. farklı bir brush seçmek gerekiyorsa o brush ı da bulamadım. 

yardım edebilecek varsa çok sevineceğim.

saygılar

carambula
carambula tarafından 05-03-2011 tarihinde güncellenmiştir

Photoshop illustrator gibi vektör çizim programı değil. Ama pen tolla çizeceğin çizimler ve yazılar vektör tabanlıdır. Photoshopta gerekli boyutta çizim yaparak bu sorunun üstesinden gelebilirsin. İllustratordaki gibi çizdikten sonra uzatarak-kısaltarak istediğin boyuta getirme şansın yok. Photoshop bitmap tabanlı olduğu için yapabileceğin çok fazla bir şey yok bu konuda.

flyens

çok teşekkür ederim yardım için. o zaman çizgileri illustratorde yapıp photoshopta boyamam gerek sanırım

carambula
carambula tarafından 05-03-2011 tarihinde güncellenmiştir

Çizgileri photoshopta da yapabilirsin. İllustratördeki araçların çoğu photoshopta da var. Tam olarak nasıl bir şey yapmak istediğini açıklarsan belki daha fazla yardımcı olabiliriz.

flyens

illüstrasyonları photoshopta çizmek istiyorum. dış hat çizgileri pixel pixel görünsün istemiyorum. 

http://www.youtube.com/watch?v=cvyKoHHkJ6Q

bu videodaki gibi çizgilerin çıkmasını istiyorum. acaba wacom dan mı kaynaklanıyor çizgilerin güzelliği

carambula
carambula tarafından 06-03-2011 tarihinde güncellenmiştir

Pen toolla filan işin yok senin. :) Vektör çizimi yapmak zorunda değilsin yani.

Yukarıda da dediğim gibi photoshopta çizimler gerekli boyutta yapılır, ne eksik ne fazla. Pikseller resimi zoomlamadıkça ortaya çıkmazlar. %100 size de çizimin gerçek boyutunu net bir şekilde görebilirsin. Örneğin 250X250 piksel bir çalışma alanında çizdiğin nesneler çok küçük kalacaktır zomladığın zaman da pikseller ortaya çıkacaktır. En baştan açtığın çalışmanın boyutunu büyük tutarsan çizgilerde netlik sorunu yaşamazsın.

Bunun dışında fırça ayarları yüzünden piksel piksel görüntü de ortaya çıkabilir. Çizgilerin daha keskin ya da yumuşak olmasını hardness değerleriyle oynayatak yapabilirsin.

flyens

çok teşekkürler. dediğini yaptım. daha iyi oldu şimdi

Şuan Bu Başlığı Gezenler: