Photoshop Magazin

PM Forum » Atölye » Çizgi Film, Animasyon

Cevapla Önce eskileri göster

Gibi

semikz

irene

çok güzel yaa. çocukken fransız çizgi filmleri vardı. onlar gibi. çizgi filmden karikatürden anlamam yorum bu işi bilenlerin ama sıkı bi çizgi film izler olarak bayıldım. kısa ama ruhu var sanki. ölü karakterler değil. devamını bekliyoruz.

Güzel yorumun için çok teşekkürler. Beğenmiş olmana sevindim.

semikz

hero125

Filme biraz daha hız, tam extra süper olacak.

Hocam bu hangi program? Toon Boom arıyorum 1 aydır bulamadım.

Yorumun için çok teşekkürler. Filmin tamamı el çizimi. Çizimler tarayıcı ile bilgisayara aktarıldıktan sonra renklendirme Photoshop'ta, filmin montajı ise After Effects programında yapıldı.

semikz

medyaplan

Daha önceki işlerini de beğenmiştim (fairplay - ben), hatta Akbank'ın yeni reklamlarını görünce, "Ben" filmindeki teknik aklıma gelmişti... "gibi" filmini de tarz olarak beğendim, ancak illustrasyonlar fazla detaylı ve karikatür havasıyla, renk paletinde ve müzikte verilen etkiyi bozmuş gibi... daha karanlık ve saykodelik bir tarz içinde illustrayonlarınızı şekillendirirseniz uçar gidersiniz gibi geliyor... Bu etki gerçekten harika ve mizah yerine dram çok daha etkili olacaktır...

güzel haberlerinizi bekliyorum. iyi çalışmalar...

Beğenmiş olmanıza çok sevindim. Bu ilk filmimizdi ve senaryo gereği böyle bir konsept belirledik. Bahsettiğiniz tarzda ki çalışmaları bende ilgiyle takip ediyorum. Mutlaka o tarzda bir çalışma da yapacağım.

Silinmiş Hesap

çok güzel yaa. çocukken fransız çizgi filmleri vardı. onlar gibi. çizgi filmden karikatürden anlamam yorum bu işi bilenlerin ama sıkı bi çizgi film izler olarak bayıldım. kısa ama ruhu var sanki. ölü karakterler değil. devamını bekliyoruz.

hero125
hero125 tarafından 18-10-2010 tarihinde güncellenmiştir

Filme biraz daha hız, tam extra süper olacak.

Hocam bu hangi program? Toon Boom arıyorum 1 aydır bulamadım.

medyaplan

Daha önceki işlerini de beğenmiştim (fairplay - ben), hatta Akbank'ın yeni reklamlarını görünce, "Ben" filmindeki teknik aklıma gelmişti... "gibi" filmini de tarz olarak beğendim, ancak illustrasyonlar fazla detaylı ve karikatür havasıyla, renk paletinde ve müzikte verilen etkiyi bozmuş gibi... daha karanlık ve saykodelik bir tarz içinde illustrayonlarınızı şekillendirirseniz uçar gidersiniz gibi geliyor... Bu etki gerçekten harika ve mizah yerine dram çok daha etkili olacaktır...

güzel haberlerinizi bekliyorum. iyi çalışmalar...

semikz
semikz tarafından 08-10-2010 tarihinde güncellenmiştir

Çizbifilm, 2010

http://www.cizbifilm.com/gibi

Şuan Bu Başlığı Gezenler: