Photoshop Magazin

PM Forum » Seri ilanlar » Alınık

Cevapla Önce yenileri göster

Mac notebook alacam, hangisi?

turanyum
Slm. Uygun fitaylı bir adet mac notebook almakistiyorum, acil önerisi olan birileri var mı? Sizce 15'' SuperDrive1.67GHz PowerBook nasıl?

Silinmiş Hesap
www.formnet.com.tr

turanyum
yaa millet bakıo ama öneride bulunan yok. neyse..bir de şeyi sorcam.. mac aldım diyelim - inşallah - peki diğer pc.lerleiletişimi ağ bağlantısı falan kolay oluyor mu sorunsuz? ayrıca benokuyorum şuan bilgisayar öğretim teknolojileri eğitimi bölümünde vefakültedeki projeler için mac.i kullanabilir miyim sorunsuz? nebileyim, java, web, programcılıkla ilgili diller falan filan.. bu gibişeylerde sorun yaşarmıyım acaba.. tamam büyük çoğunluk grafik vemultimedya ile uğraşacam işim gereği ama okulum gereği de diğerlerinidüşünmem gerek ve mac.i de çok istiyorum.. ne dersiniz???

Silinmiş Hesap
Web'e ağırlık vereceksen tabiki pc.. Sorunu dosya formatlarında yaşarsın..

turanyum
web.e ağırlık vermeyeceğim, grafik ileuğraşacağım ama dediğim gibi öğrenciyim ve bilgisayar derslerimiz var.sadece sorun yaşar mıyım diye soruyorum...

Silinmiş Hesap
Bana kalırsa yaşarsın.. Ha ilerisi için alacak biri olsan anlarım herseyin ac üzerine kurulu olur tamam. Ama öğrenciysen çok zorluk çekersin.. uyumsuzluğu tam anlamıyla yaşarsın.. Ama şu core duo'lar çıktı hem windows hem MacOs tiger işletim sisteme sahip. öyle bişey alırsan orası ayrı. Ama yinede sana tavsiyem pc al derim. En azından uyumsuzluklarla karşılaşman.. Yinede sana kalmış tabiki..

Silinmiş Hesap
Bu arada yukarıda uygun fiyat demişsin. Pardon ona dikkat etmediydim.. O zaman coreduo'yu hiç düşünme el yakıyor fiyatı..  En iyisi sen bitane pc al. Ekran kartı paylaşımlı olmayan iyi bi pc ama..

turanyum
uygun fiyat dediğim 3 milyar civarı yani. aslındaşuan pc.m var ve bana hayli hayli yetiyor. ama bayadır istediğim şeyise bir mac. bu arada mac.i pc.min yanına almayacağım, mac alırsam pc.mgidecek:( kararsız kaldım ii mi!..

turanyum
yoxa ben de isterdim yani 17'' bi tane macPro :)

Silinmiş Hesap
Pc'den şaşmaaaa..... şimdi kesin mac'çiler atlar mac daha iyi diye ama öğrenciyim diyorsun, yrn bigün sağdan soldan bişey edinmen gerekecek ve karsına hep pc'lere adapte yazılımlar çıkacak. Sende mac olduğunda sende sıkıntı çekeceksin. başta bunları düşün.. benimde gönlümde mac mini core duo var ama istemekle olmuyor..

turanyum
valla şöyle bir huyum vardır - huyum kurusun -kim nereye çekerse o yöne giderim, kararım hemen değişir. şimdi biriçıkacak mac al falan diyecek, ben onun peşindeyim falan.. ama şöylebirşey de duymuştum, yani pc.de olduğu gibi mac.de de virtual pc diyebirşey varmış sanırım. bu sayede sanal windows kullanabiliyormuşumfalan - ben de pek anlamam - ama bu doğrumu? ben de - bakar mısın-  inatla mac olsun diye diretiyorum haaa... :)

Silinmiş Hesap
İşte core duo olan maclerde o dediğin sistem var. hem windows olarak hemde MacOs tiger olarak oturum açabiliyorsun. Sanal olarakta değil, Pc'de neyse aynen öyle...

turanyum
ee coreDuo.lar da maşallah yani fiyat bakımından.ama benim dediğim şey bir program sanırım - virtual drive - ve böylecewindown kullanabiliyorsun. bu bakımdan bilgin var mı onu meraketmiştim. ben en iyisi biraz düşüneyim iyice, ona göre bir kararveririm artık.. teşekkürler yorumların ve tavsiyelerin için..

Silinmiş Hesap
Dediğin virtual drivedan haberim yok açıkçası.. Önemli değil, azda olsa yardımcı olabildiysem ne mutlu..

Şuan Bu Başlığı Gezenler: