Photoshop Magazin

PM Forum » Atölye » Print

Cevapla Önce yenileri göster

Hp Designjet 4000PS Plotter renk sorunu

colour

İşletim sistemi : Windows XP 32 bit

Program : Adobe Photoshop CS4 ve ACDSee Pro 3

Yazıcı türü : Hp Designjet 4000PS Plotter + HP orijinal mürekkep + HP High Gloss Photo Paper

Sorun: çıktılarımız koyu renkte ve açık mavi (Turkuaz) bir sis tabakası gibi resmin üstü kaplı cmyk+rgb formatlarında cıktı aldık sorun değişmedi; ekran kalibrasyon şüphelendik ama sadece siyah rengi bastığımızda da (renk kodu girilerek yapıldı) tam siyah alamadık mavi (Turkuaz) bir sis tabaksı gibi üstü kaplıydı , yazıcıya renk kalibrasyon yaptırdığımızda renk tonlarının doğru olduğu siyahın tam siyah olduğu diğer renklerinde doğru olduğu görülüyor ayrıca Photoshop Print bölümünden gerekli kağıt türü ve renk ayarlamasını yapıyorum yazıcının ayarlarıda yapıyorum ama sonuç aynı

Bu konu bilginiz yada önerebileceginiz bişey varmı

erkan_nehir

Benzer bir sorun ben de yaşamıştım fakat turkuaz dediğin renk ben de kırmızıydı. Daha doğrusu pembeye yakın. Her türlü şeyi denememe rağmen olmadı. Tuhaf ama bilgisayara format atınca düzeldi. Servisine sordum. Onlar da virüs kaynaklı bir hata olabileceğini söylediler.

colour

erkan bey ; öncelikle ilginiz için çok teşekkür

konuya gelince üç farklı bilgisayardan da  yolladık sonuç degişmedi , virüs olayına gelince virüs programları kuru  iki farklı prog. kurulu

erkan_nehir

Virüs bilgisayardan printer a da bulaşabiliyor. Sadece bilgisayardaki virüs değil yani. Yani bana söylenen buydu be printerin beyni de formatlandı.

Şuan Bu Başlığı Gezenler: