Photoshop Magazin

PM Forum » Atölye » Dijital Grafik

« önceki 1 2 sonraki »

Cevapla Önce yenileri göster

Logo Denemem

4494

Arkadaşlar bu logoyu "İstanbul Universal" firması için yaptım. Görüşlerinizi bekliyorum. Lütfen yorum yapın, benim için önemli yorumlarınız.

sadeceokan

Bence çok hoş olmamış arkaplana mavi yerine daha açık bir renk düşünsen daha iyi olurdu. Başarılar...

4494

Yorumun için teşekkür ederim. Fakat Universal evrensen demek olduğu için koyu bir renk tercih etmiştim. Sonuçta uzay siyah gözükür. Siyah ta fazla koyu durduğu için bu rengi seçtim.  Ama arka plan rengi ni değiştiririm güzel olmadı diyosanız.

sadeceokan

Arkaplanı Yeşil ve ya Giri yapsan daha etkiyeyici olur bence

4494

Tamam, teşekkürler yorumunuz için.

4494
Peki arka plan dışında bir problem var mı sizce.

sadeceokan

Bence sorun yok diger kısım gayet güzel. Sorun olan renk uyumsuzlugu...

erkan_nehir

bence logo formatında bir çalışma değil.

timonna

bence logonun biçimi başarılı fakat logodaki o glow, arkaplandaki yıldızlar logonun film karesinden kesilmiş halini sunmuşsun gibi gösteriyor. Düşüncen böyle değildi sanırım bence bu çalışmayı 2 farklı renkte tekrar yapmalısın. arkaplanı beyaza yakın, birde zıttını deneyerek görürsen renklerde hangisini seçeceğine daha kolay karar vermiş olursun 

iyi çalışmalar

erkan_nehir

sorun renk veya zemin değil. bir logo en başta farklı zemin ve ortamlarda kullanılacağı için vektörel olmalı.

serkont

ilk önce emeğine sağlık fakat benim fikrim logo olarak değil ama sakız ambalajı olarak düşünülebilir. Vektörel ve daha sade bir renk olması taraftarıyım logoyu boğma,baskı sonrasınıda düşün i u ve eksen fikri klasik ama onun üzerine yapılan bir çok logo var onları incele bak sonuç daha şık ve çarpıcı olacaktır. Birde istanbuluniversal amblemsiz daha şık birşey olabilir.

erkan_nehir
erkan_nehir tarafından 13-12-2009 tarihinde güncellenmiştir

Gibi....

/uploaded_files/3f0113303ad7635506d3a3ae6d2ae_3bf0cecd8e.jpg

by_poi

olmamış.

kocc

logo'ya benzeyen birsey degil bu , sanki efect'ler denenmis ordan bir örnek gibi!!  

bence yukardaki erkan arkadasin yaptigi gibi yada ekledigim örnek gibi birseyler dûsünsen diyorum!!::

4494

Yorumlarınız için teşekkür ederim hepinize. Bende bir logonun vektörel olması gerektiğini anlattım fakat firma sahibi kabul etmedi. Bir de sizin dediğiniz gibi yapıp sunarım belki fikri değişir... Bu arada yolladığınız çalışmalar gerçekte ilginç. Aslında "i" yerine minare kullanabiliriz. Gerçi o zaman universal kelimesi boşta kalır. Onun içinde minarenin üstüne yıldız koyarız ("i"nin noktası olsun diye). Onu benim logodaki gibi yapabiliriz.

4494
4494 tarafından 14-12-2009 tarihinde güncellenmiştir

Ama laiklerin hoşuna gitmez minare onuda geçelim. 

Peki bu "serkont" arkadaşımızın dediği gibi "i" ve "u" üzerine yapılmış logoları bulabileceğim bir yer var mı?

Silinmiş Hesap

Logo formatında bir çalışma olmadığına inanıyorum.Outer glow uygulamanız da uygunsuz diye düşünüyorum.Başarılar.. 

erkan_nehir

4494

Ama laiklerin hoşuna gitmez minare onuda geçelim. 

Peki bu "serkont" arkadaşımızın dediği gibi "i" ve "u" üzerine yapılmış logoları bulabileceğim bir yer var mı? 
Laiklerin hoşuna gitmez derken??? Hiçbir laik vatandaşın minare karşıtı olduğunu sanmıyorum. Bizim karşı olduğumuz aşırı ve sapkın dincilik. Konuyu başka yerlere çekmeyelim.

4494

Peki tamam kusura bakmayın. Benim kastettiğim de zaten sizinde dediğiniz gibi işi aşırı boyutlara taşıyan laikler. Kusura bakmayın, özür dilerim. Sonuçta minare dini bir sembol olduğu için öle düşünüyorum.

Son olarak ben de konuyu saptırmamak gerektiğini düşünerek bir soru daha sormak istiyorum; acaba logoda yörünge yerine "i" harfinin "." sını galaksi şeklinde yapmak daha mı hoş durur, yoksa daha laubali mi olur? 

erkan_nehir

olabilir fakat bence üniversal veya ekseni çağrıştırma olayına bağlı kalma. tabii tercih senin ama logonun ürünü veya yapılan işi çağrıştırması gerekmez. sade ve akılda kalıcı şık bir şekil olması önemli.

« önceki 1 2 sonraki »

Şuan Bu Başlığı Gezenler: