Photoshop Magazin

PM Forum » Grafik Programları » Web tasarım Programları

Cevapla Önce yenileri göster

Actionscript 2.0 mı? 3.0 mı?

helvetica

Selamlar,

Uzuuuun bi süredir yoktum aranızda yoğunluklarından dolayı. Umarım herkes iyidir :)

Artık şu flash olayına ciddi asılma dönemine girme kararı aldım :) zamanında aldığım eğitimler vardı. En azından mantığını biliyorum ve basitçe idae edebilcek anmasyonlar yapabiliyorum. Fakat uzun zamandır istediğim şey profesyonel bir full flash site hazırlamaktı. Netten saatlerdir sörf yapıyorum fakat kafam çok karıştı.

1. sorum: Actionscripte başlamak istiyorum. Fakat 2 ile 3 arasında ciddi farklar olduğunu okuyorum. 2'den mi başlasam yoksa 3'den mi? 

2. sorum: Netteki makaleleri ve örnekleri inceledim. Kod kopyalayarak yapma niyetinde değilim. Ezbercilikle iş yapmak istemiyorum. Bi kodu anlayarak yazmaktan yanayım. Bununla ilgili olarak bir kitap faydalı olur mu? Olursa önerebilceğiniz kitap var mı? Buna göre eğitimi olan iyi bir flash sitesi var mı? En azından yazılan kodun türkçe karşılığını mantığıyla anlatabilen. Son olarak en sağlam olarak kitaptan mı öğrenilir yoksa netteki hazırlanmış flash templatelerin kodlarını inceleyerek mi?

Ne kadar faydası olur bilmiyorum ama genelde bişey sorarken kullanılan şeylerin bilgisi verilir. Mac ortamında Flash cs3 kullanıyorum.

Çok soru sordum farkındayım :)

Şimdiden teşekkürler.

Şuan Bu Başlığı Gezenler: