Photoshop Magazin

PM Forum » Photoshop » photoshop örnekler

« önceki 1 2 3 sonraki »

Cevapla Önce yenileri göster

Uygulamalı manipülasyon dersleri..

heakmeat
heakmeat tarafından 19-11-2009 tarihinde güncellenmiştir

Sevgili dostlarım, bundan böyle Photoshopmagazin dergisinde, manipülasyon konusunda hangi araçların nasıl kullanıldığını ve uygulandığını anlatan sizlere yararlı olacağını düşündüğüm anlatımlarım olacak,  İsteyenler uygulamalı olarak bu bilgilerden faydalanabilirler.. Sevgilerimle.. Hikmet Aysel..

/heakmeat/paylasim/7944/game_helmet.html

1- Öncelikle herhangi bir kask imajını bulup etrafını pentool aracı ile dekupe ediyoruz. 

2- Daha ctrl+j kısayolu ile dekupe ettğimiz kısmı yeni bir layer'a taşıyoruz. 

3- Perspektife uygun bir kaplumbağa imajını ilk uygulamadaki gibi etrafını dekupe ediyoruz. 

4- Dekupe ettiğimiz imajı çalışma sayfamıza yapıştırdıktan sonra sonra imajı taşıdığımız' layer'a sağtuşla tıklıyor ve create cliping mask yapıyoruz. 

5- Duplicate layer diyerek layer'ın bir kopyasını daha alıyoruz. 

6- Kopyaladığımız imajı uygun bir şekilde açık kalan yerleri kapatacak şekilde kaplıyoruz.

7- Daha sonra Edit/Transform/warp uygulaması ile kaplama yaptığımız imajı objenin perspektifine göre düzenliyoruz. 

8- Şekilde görüldüğü gibi

9- Çalışmanın kompozisyonuna uygun bir resmi bulup kesiyoruz. 

10- Bu resmi kask'ın ön canıma uygulayacağımız için biraz şeffaflık vermemiz gerekmektedir, bunun için imajın opacity değerini düşürüyoruz. 

11- Daha sonra yine Edit/transform/warp uyglaması ile olması gereken perspektif düzenlemesini yapıyoruz. 

12- Çalışmayı zenginleştirmek için bir neon led imajına gerek duydum, yine yukarıda bahsettiğim gibi bu imajıda keserek çalışma sayfamıza

yapıştırıyoruz.

13- İmajı yapıştırdıktan sonra layer bölümünden screen efektini uyguluyoruz.. 

14- Bu led imajınıda yine warp uygulaması ile olması gereken şeklide ayarlıyoruz. 

15- Çalışmaya detay katmak istediğimiz bölgenin etrafını çiziyoruz. 

16- Ctrl+shift+c ile seçili imajı kopyalayıp yeni bir layer'a yapıştırıyoruz. 

17-Daha sonra yine kompozisyona uygun herhangi bir görseli alıp çalışma sayfamıza yapıştırıyoruz. 

18- Yine yukarıda bahsettiğim gibi create cliping mask ile bir alt layerdaki kalıba gömme işlemini uyguluyoruz 

19- Görseli istediğiniz gibi çevirebilirsiniz, fakat duruşa uygun olmasına dikkat edin. 

20- Dilerseniz ctrl+L kısayolunu  kullanarak renk ayarları ile oynayabilirsiniz.   

21-Yine diğer görselide kesip çalışma sayfamıza yapıştırıyoruz.. 

22- Perspektif açısı dahil, Şekli olması gerektiği gibi düzenliyoruz. 

23- Yine, dilerseniz ctrl+L kısayolunu  kullanarak renk ayarları ile oynayabilirsiniz.   

24- Çalışmaya detay katmak için bir diğer resmi yine olduğu gibi kesip sayfamıza yapıştırıyoruz.. 

25- Color balance ile (ctrl+b) kısayolunu kullanarak renk ayarı yapabilirsiniz. 

26- Lambamıza gövde oluşturmak için lasso tool aracı ile sekilde görüldüğü gibi alanı seçiyoruz. 

27- Warp uygulaması ile olması gerektiği gibi, seçtiğimiz kesiti esnetiyoruz.. 

28-Detayların belirgin olması açısından, ışık ve gölgeleri olması gereken şekilde yapıyoruz. 

29- Şekilde görüldüğü gibi.

30- Dolu bir görünüm için farları çoğaltabilirsiniz.

31- Farların önüne beyaz ışık vermek için yeni bir layer açıyoruz.. 

32-Şekilde görüldü farların önüne yumuşak brush ile beyazlık veriyoruz.. 

33-Işık hüzmesi için tekrar yeni bir layer daha açıyoruz.. 

34- Işığın yayılmasına göre öncelikle pentool aracı ile çizim yapıyoruz.. 

35- Ctrl+enter kısayolunu uyguladıktan sonra şekilde görüldüğü gibi, brush tool ile ışığı yayıyoruz.. 

36- Uygulamada bu işlem koyu olacağından opacity değerini düşürüyoruz.. 

37- Bu işlemde tamamlandıktan sonra diğer farlar içinde aynı işlemi uyguluyoruz.. İsterseniz uygulamaya gerek olmadan kopyalama işlemide

yapabilirsiniz..

/uploaded_files/3ed93a636dc54fcf7c3bc25ae90ab16a_f8d12ff.jpg

38- Ve sonuç.. Umarım yardımcı olabilmişimdir.. 

Sevgilerimle,

Hikmet Aysel.

ercin312

ellerine salık abicim.

Silinmiş Hesap
Hikmet abi video lu anlatım denedinizmi hiç?

heakmeat
heakmeat tarafından 06-08-2009 tarihinde güncellenmiştir

emirworksHikmet abi video lu anlatım denedinizmi hiç?

Dostum, bu tutorial aylık dergi için hazırlandı, ama ilerde teknoloji gelişirse videolarıda bundan sonra dergiye koyarız.. ;)

Farklı konularda videolu anlatımlarım olacak, onları hazırladığımda burda sizlerle paylaşacağım..

soner35
heakmeat çalışmalarını elimden geldiğince takip ediyorum arkadaş güzel bişey demiş artık yabancı siteleri seyretmeyi nezaman bırakıcaz :-) sizleri kendi dilimizle seyredip öğrensek hem herkeze faydalı olur...

ser_dar

helal hikmet abime :))

exkobe
exkobe tarafından 07-08-2009 tarihinde güncellenmiştir

hikmet abi ellerine sağlık:) güzel ve anlaşılır bir ders olduğu kesin.:) kimse kaçırmasın derim:) bende ders hazırlasam aslında. steoroskopik gözlük ve reald gözlük hakkında ders hazırlıcam bi vaktim olmadı:( en kısa zamanda başlayım bende hazırlamaya

editor
Hikmet Aysel, Yiğit Köroğlu vs.. portal üzerinden yakından tanıdığınız paylaşmayı seven değerli arkadaşlarımız dergi üzerinden de artık paylaşımlar yapmaktadırlar. Teşekkür etmek gerekir gerçekten bilgi paylaşımlarında gösterdikleri çaba için. Portal üzerinde aktif olan diğer üyelerimizede dergi sayfaları açıktır...

heakmeat
heakmeat tarafından 07-08-2009 tarihinde güncellenmiştir

ercin312

ellerine salık abicim.

Teşekkürler erhan kardeşim.. ;)

ser_dar

helal hikmet abime :))

Çok teşekürler serdar.. :)

soner35 heakmeat çalışmalarını elimden geldiğince takip ediyorum arkadaş güzel bişey demiş artık yabancı siteleri seyretmeyi nezaman bırakıcaz :-) sizleri kendi dilimizle seyredip öğrensek hem herkeze faydalı olur... 

Soner arkadaşıma teşekkür ediyorum,  yabancı siteleri nezaman seyretmeyi bırakıcaz cümlesine asla katılmıyorum.. eğer bilgi ve eğitim amaçlı ise hiçbir zaman..:) bakın hep şunu söylerim.. en cahil bir insandan bile öğreneceğiniz şeyler vardır... En azından siz ordaki anlatımlardan kapmış olduğunuz bazı teknikleri, burada veya başka bir yerde bu işle yeni tanışan arkadaşlarınızlada paylaşabilirsiniz.. Paylaşım çok önemli.. Tekrar teşekkürler..

" Paylaşılmayan bilginin, öğretilmeyen yeteneğin çevreye faydası olmadığı gibi kişinin kendisinede faydası olmaz.."

exkobe

hikmet abi ellerine sağlık:) güzel ve anlaşılır bir ders olduğu kesin.:) kimse kaçırmasın derim:) bende ders hazırlasam aslında. steoroskopik gözlük ve reald gözlük hakkında ders hazırlıcam bi vaktim olmadı:( en kısa zamanda başlayım bende hazırlamaya

Bakın işte arkadaşlar anlatmak istediğim buydu.. Paylaşımların en önemli yanı etkileşimdir.. Bu konuda bizlerle çalışacak ve kişilere yardımcı olmak isteyen arkadaşları şimdiden kutluyorum.. Öğretirseniz öğrenirsiniz.. Yardım ederseniz yardım alırsınız.. Severseniz sevilirsiniz.. vs.. ;)

evren arkadaşımızada teşekkürler..

heakmeat
heakmeat tarafından 07-08-2009 tarihinde güncellenmiştir

Paylaşımlarımı sizlere özellikle dergi aracılığıyla sunmama fırsat sağlayan PM Genel Koordinatörü sayın Ali ŞENER'e  ve bu fikri ortaya koyarak teklifini ileten sayın Hüseyin USTAYA teşekkürlerimi sunuyorum.. Bende özellikle bundan sonraki paylaşımları sıklaştırarak bu güzel platforma layık olmak için elimden geleni yapacağımı bilmenizi istiyorum.. ;) Sevgilerimle..

muglak

hikmet abi fotoğraflar biraz daha büyük olsa çok güzel olurdu,

ben yaşlıyım gözlerim seçmiyo burdan yapılan işlemleri (=

daha büyük görebilme imkanımız var mı abi?

heakmeat
heakmeat tarafından 13-08-2009 tarihinde güncellenmiştir
muglak

hikmet abi fotoğraflar biraz daha büyük olsa çok güzel olurdu,

ben yaşlıyım gözlerim seçmiyo burdan yapılan işlemleri (=

daha büyük görebilme imkanımız var mı abi?

Bunları dergide çok net ve büyük bir şekilde görebilme imkanın var muğlak.. :)

tsrm76
gerçekten çok güzel.

heakmeat
heakmeat tarafından 25-08-2009 tarihinde güncellenmiştir

Geniş anlatımını, eylül'de yayınlanacak olan dergiden takip edebilirsiniz..

ercin312

teşekkürler abicim ;)

heakmeat

ercin312

teşekkürler abicim ;)

Rica ederim, erhan kardeşim..

heakmeat
heakmeat tarafından 08-09-2009 tarihinde güncellenmiştir

/uploaded_files/bd1bacf6e1e9cd377d151618_b0a321d2a8be584.jpg

( Sandal-et ) isimli çalışmanın anlatımını, dergimizin ekim sayısından takip edebilirsiniz..

poseidon1985

Süper oLmuş Hepsi eLinize sağLık.

heakmeat
Teşekkürler murat..

heakmeat

( Pengucan ) isimli çalışmanın anlatımını, dergimizin KASIM sayısından takip edebilirsiniz..

Sevgiler..  

« önceki 1 2 3 sonraki »

Şuan Bu Başlığı Gezenler: