Photoshop Magazin

PM Forum » Grafik Programları » Web tasarım Programları

Cevapla Önce yenileri göster

<iframe> çerçevenin scroolbar rengi nasıl değişir?

harunsengil
merhabalar photoshop magazin kullanıcıları. ben yaptığım bir sitede <iframe> koduyla çerçeve oluşturdum ama o çerçevenin scroolbar rengini istediğim gibi ayarlıyamıyorum. gerekli ayarları yaptım ama sadece sayfanın scroolbarının rengi değişiyo? çerçevenin kinide nasıl değiştirebilirim?
yalnız biraz acil lazım site yarın yayına girebilir?
yardımlarınızı bekliyorum....

yener989
Arkadaşım bodynin içine bunu yazarsan halledebilirsin şu anda  maviye göre ayarlı sen istersen renklerle oyna! Kolay gelsin iyi çalışmalar.

<body style= scrollbar-darkShadow-Color:blue; scrollbar-Track-Color:#DEE3E7; scrollbar-Face-Color:#DEE3E7; scrollbar-Shadow-Color:#98AAB1; scrollbar-Highlight-Color:white; scrollbar-3dLight-Color:#98AAB1; scrollbar-Arrow-Color:#006699 >  

yidi

Merhaba,

Yener'in dediği işlem sadece sayfanın scrollbarını değiştirmeye yarar. Oysa ki soru iframe ile ilgili.

1. Cascade Style Sheet dosyan varsa içine aşağıdaki kodu ekleyebilirsin. Elbette ki : ; arasına istediğin renkleri hexedesimal olarak başında # olduğu halde yazmalısın.

iframe {
   scrollbar-3dlight-color: ;
   scrollbar-arrow-color: ;
   scrollbar-base-color: ;
   scrollbar-darkshadow-color: ;
   scrollbar-face-color: ;
   scrollbar-highlight-color: ;
   scrollbar-shadow-color: ;
   scrollbar-track-color:
}

2. Eğer css kullanmıyorsan <iframe style= scrollbar-3dlight-color: ;scrollbar-arrow-color: ;scrollbar-base-color: ;scrollbar-darkshadow-color: ;scrollbar-face-color: ;scrollbar-highlight-color: ;scrollbar-shadow-color: ;scrollbar-track-color:; ></iframe> şeklinde ekleyebilirsin. :; arasına renkleri koymayı elbette ki unutmamalısın.

tunba

bilgi için saolun benim çok işime yaradı

pherdy
iframe bilindiği üzere html sayfası çağırır kendi içinde dolayısıyla bu kodunda o iç sayfaya uygulanaması gerek. Ama ortak bir CSS varsa vidinin dediği yöntem daha kolay olur.

Şuan Bu Başlığı Gezenler: