Photoshop Magazin

PM Forum » Photoshop » Brush

Cevapla Önce yenileri göster

İstediğim Brushı yapamıyorum

baranserdar

arkadaşlar yüklediğim resimdeki sol alt köşedeki conversi yapan kişi brushlamı yapmış acaba,ben bir türlü yapamadım sade converse değil başka şeyler içinde aynı onun gibi kullanacağım eşyalar var...bunu nasıl yapabilirim...

baranserdar

sağ alltaki tramvayda buna dahil

angel_shadow

evet normal bi resmnizi de brush yapablrsnz şöyle ki: edit menüsünden "define brush preset" ' e tıklayınca brush olur 

baranserdar

ben zaten brush yapabiliyorum,istediğim brushı yapamıyorum örnek bu resimdeki gibi

baranserdar

ben zaten brush yapabiliyorum,istediğim brushı yapamıyorum örnek bu resimdeki gibi

designever
designever tarafından 04-07-2009 tarihinde güncellenmiştir

Resimdeki brushların çoğu dış konturlardan oluşan grafikler. Bu yüzden aslında soruyu bir imajın dış hatlarını nasıl çıkartabilirim olarak değiştirirsek daha doğru olur. Yani resmi alıp siyah beyaz yaparsan renk çeçişleri olacatır. Sana lazım olansa bu renk geçişlerinin hiç olmaması, imajın sadece kenarlarının olması. Şimdi bunu elde etmenin bir çok yolu olabilir. İmajların vektörel bir programda konturlarını çizebilirsin. İllustratorde live trace özelliğini kullanabilirsin. Ama imajlara tekrar baktığımda özel bir pluginle yapılmamışsa hepsinin zaten eldeki vektörel çalışmaların sadece dış kontrulerinin alınmasıyla oluşturulduğunu görüyorum. Yani elinde bu şekillerin vektörleri varsa işin daha kolay. Illustratorü yada freehandi açıp dış hatlarını alıp içlerini silip ps de brush yapmaktan ibaret. Eğer vektöreli yok dersen bu sefer dış hatları kendin çizebilirsin. Çizerken çok düz çizmeye çalışmadan çizersen daha güzel olabilir. Farklı metodları olabilir ama ben bu bahsettiğim yolu seçerdim ve kısa sürede de biterdi. Kolay gelsin.

baranserdar

cevap için sağolasın,hemen deniyeceğim....

Şuan Bu Başlığı Gezenler: