Photoshop Magazin

PM Forum » Duyduk Duymadık Demeyin » Duymayan Kalmasın

« önceki 1 2 3 4 5 9 sonraki »

Cevapla Önce yenileri göster

HyperX Girl Tasarım Yarışması

bariskaplan
En yenilikçi ve çarpıcı “HyperX Kızı”nı sen tasarla, ödülü sen kazan! Kingston “HyperX Girl” grafik tasarım yarışması Türkiye ayağı başladı. Tasarımcıların Kingston Web sitesine yüklediği HyperX Kızları’nın birincisini Web sitesi üzerinde yapılan oylama ve Kingston Amerika Ofisi Çalışanlarından oluşturulan jüri belirleyecek. Nasıl Katılacaksınız? Nasıl Kazanacaksınız? 8-28 Haziran 2009 tarihleri arasında www.kingston.com/turkey/hyperxgirl Web sitesine upload ederek yarışmaya katılabilirsiniz. Her bir yarışmacı bir e-mail adresi üzerinden maksimum 3 tasarımla yarışmaya katılabilir. Yaptığınız tasarımlar 29 Haziran – 12 Temmuz 2009 arasında yine www.kingston.com/turkey/hyperxgirl üzerinden on-line oylanacaktır. Her bir e-mail adresi için en fazla bir oy kullanılabilecek. Verilen oylar ve Kingston Technology Amerika ofis çalışanlarından oluşturulan Jüri, yarışmanın kazanan ilk 3 tasarımını belirleyecek. 17 Temmuz 2009’da kazanan tasarımlar Web sitesinde duyurulacak ve ödüller kendilerine ulaştırılacak. Not:Oy verdiğiniz tasarım dereceye girerse 4 gb bellek veriyorlar.Detayları sitede http://www.kingston.com/turkey/hyperxgirl/

kocc
örnek var başka ülkelerde zaten yarışılmış bitmiş şimdi sıra Türkiyede.. (çok heyecanlandım Türkiyeden neler çıkacak) http://farm4.static.flickr.com/3134/2688191753_3123fafe62.jpg

acdc

/haberler/kingston_technology_turkiyede_lk_hyperx_kizi_tasarim_yarismasini_duzenliyor.html

Güzel işler çıkacak gibi

angel_shadow

türkiyeden de çok güzel tasarımlar çıkacaktır eminim...yalnız yapılan kızlar da çok güzelmiş yaa....

mesutdurmus
mesutdurmus tarafından 11-06-2009 tarihinde güncellenmiştir

Bu tür yarışmalar bana biraz iki yüzlü gelmekte. Neden derseniz, şu olaya bakın ki ; birinci gelen 2000$ verilecekmiş. Eee?.. Sonra?.. Sonrası yok işte genelde bu tür şeylerin. "Hiç olur mu, büyük reklamın olur" dersiniz şimdi. Diyelim ki bu yarışmaya girdiniz ve ilk üçüncüden biri siz oldunuz. Tabiki böylesine bir yarışmada dereceye girmek için iyi olmanız gerekir kanımca. Bir de sadece bu yarışma değil, benzeri bir sürü yaışmaya da girdiniz...Diyelim ki hepsinde de dereceler yaptınız, ödüller kazandınız. Peki ya uzun vadede getireceği şey nedir bunların?.. İyi bir ajansa başvuracağınız zaman referans mı?.. Alacağınız üç kuruş maaş için?.. Size 2000 dolar ödeyen firmalar yüzlerce milyon dolar içinde yüzmekte... 2000 dolar... Ne büyük iş...

salih_er

Benim çalışmam yolda geliyor :)

salih_er

Bu benden :)

heakmeat
heakmeat tarafından 11-06-2009 tarihinde güncellenmiştir

Tebrikler salih çalışman gayet başarılı olmuş... Umarım kazanırsın, Bol şanslar..

salih_er

Teşekkürler Hikmet abi sendende bekliyoruz :)

mezarkabul82
Eline sağlık Salih umarım başarılı olur. Başka biri yollamasın da snn çalışmayı (:

areteas
güzel çalışma

Silinmiş Hesap
brokensword tarafından 16-06-2009 tarihinde güncellenmiştir

arkadaşlar daha bu işlerde yeniyim biliyorum. belkide bir bayan olarak biraz alıngan davranıyorum... fakat EN YENİLİKÇİ VE ÇARPICI KADIN figürü bumudur yani.... alevler içindeki bikinili kadın.. evet gördüğüm kadarıyla "teknik anlamda" güzel bir iş. ancak yenilik ve  fikir bu işin neresinde bana anlatırsanız çok sevinirim...

salih_er

brokensword

arkadaşlar daha bu işlerde yeniyim biliyorum. belkide bir bayan olarak biraz alıngan davranıyorum... fakat EN YENİLİKÇİ VE ÇARPICI KADIN figürü bumudur yani.... alevler içindeki bikinili kadın.. evet gördüğüm kadarıyla "teknik anlamda" güzel bir iş. ancak yenilik ve  fikir bu işin neresinde bana anlatırsanız çok sevinirim...

Sayın brokensword

Çalışmayı oluşturduğumuz ürün bir bilgisayar RAM i, RAM in adı Hyper X, bir maskot arıyorlar. Benim yaptığım maskot çalışmasıda bu. Bu sadece benim yaptığım. Bana göre hızı ve sürati açıklaması için alevli bir çalışma... Bende manga çizimli robotlardan hoşlanmıyorum şahsen.  Sana anlatmak gibi bi zorunluluğum yok ama işlerde yeni olduğun için söyleyeyim dedim... Eğer ödülü kazanırsam bu yorumunu dikkate alırım :)

salih_er

+ o kadın bikinili olup olmaması ne alaka anlayamadım o kadar alevin içinde pantolon gömlek mi giyseydi :)

Silinmiş Hesap

hız ve sürati belirtmek için kullandığın kadın figürü BURAM BURAM (!!) kadın kokuyor :) ... oysa seninde söylediğin gibi "ürün bir bilgisayar RAM i, RAM in adı Hyper X, bir maskot arıyorlar". :))))

üstelik ödülü almanı isterim tabiii.... :)))  hatta ödüllerin hepsi senin olsun :)))

salih_er

brokensword

hız ve sürati belirtmek için kullandığın kadın figürü BURAM BURAM (!!) kadın kokuyor :) ... oysa seninde söylediğin gibi "ürün bir bilgisayar RAM i, RAM in adı Hyper X, bir maskot arıyorlar". :))))

üstelik ödülü almanı isterim tabiii.... :)))  hatta ödüllerin hepsi senin olsun :)))

Bak açıklamada ne diyor; “HyperX Kızı” Yaniiiiii demem o ki bayan kadın kız herneyse bir dişi olması gerekiyormuş. Bununla ilgili problemini yarışmayı düzenleyen ajansa ilet bence ren geyiği, kaplan, sırtlan falan yapsınlar. Ürünün bilgisayar RAM i olması ve BAYAN görseli istemeleri onların problemi, benim değil. :))) Sen yorum yapmadan önce koşulları okumalısın bence.

Silinmiş Hesap

bence senin bu gülücük effectinin altındaki sinirlenme katsayın hızla artmakta.. üstelik ne dediğimi anlamadığın gibi sadece savunma halindesin... o yüzden sana başarılar... :)

heakmeat
heakmeat tarafından 16-06-2009 tarihinde güncellenmiştir

brokensword

brokensword

sayın brokensword, sizin anlamamanız zaten sizinde belirttiğiniz gibi bu işte daha yeni olmanız zaten.. Fakat ilk cümlenizde "arkadaşlar daha bu işlerde yeniyim biliyorum" değilde, "bu işlerde yeniyim bilmiyorum" demeniz olmalıydı.. zaten bu işte eski olsaydınız bu güzel çalışmaya böylesine anlamsız bir yorumlar getirmiyor olurdunuz.. Benim de sizin yorumunuzdan anladığım kadarıyla, siz bir bayan olarak, çalışmadaki kadının bu şekilde lanse edilmesi sizi rahatsız etmiş olmalı.. Bence çalışma gayet başarılı ve anlatım olarakta yerinde bir çalışma olmuş.. Bu işlerde yeni olmanız, yorum yapmadan önce araştırmamanızı gerektirmez.. Herkesin düşüncesi anlayışı ve bakış açısı farklıdır.. Umarım sizde bu işte eskidiğinizde daha iyi anlayacaksınız.. Başarılar..

salih_er

Amacın ne kişilik analizi yapmak mı, çalışmayı yorumlamak mı? Bence burayı böyle entrylerle doldurmak pek mantıklı değil. Ne dediğini anlatmak istersen özelden yazarsın.

Silinmiş Hesap

heakmeat

brokensword

[URL=/salih_er/portfolyo ]
brokensword[/URL ]

sayın brokensword, sizin anlamamanız zaten sizinde belirttiğiniz gibi bu işte daha yeni olmanız zaten.. Fakat ilk cümlenizde "arkadaşlar daha bu işlerde yeniyim biliyorum" değilde, "bu işlerde yeniyim bilmiyorum" demeniz olmalıydı.. zaten bu işte eski olsaydınız bu güzel çalışmaya böylesine anlamsız bir yorumlar getirmiyor olurdunuz.. Benim de sizin yorumunuzdan anladığım kadarıyla, siz bir bayan olarak, çalışmadaki kadının bu şekilde lanse edilmesi sizi rahatsız etmiş olmalı.. Bence çalışma gayet başarılı ve anlatım olarakta yerinde bir çalışma olmuş.. Bu işlerde yeni olmanız, yorum yapmadan önce araştırmamanızı gerektirmez.. Herkesin düşüncesi anlayışı ve bakış açısı farklıdır.. Umarım sizde bu işte eskidiğinizde daha iyi anlayacaksınız.. Başarılar..

sayın heakmeat, ilk cümlemde belirttiğim "bu işlerde yeniyim biliyorum" lafından kastım; "iş" olarak tasarımcılık adını kullananlara, emeğe,bilgiye ve yaratıcılığa duyduğum saygımdan dolayı haddimi bilmemden kaynaklıdır. evet haklısınız bir bayan olarak "kadın", geçtiği pekçok yerde, bir sex objesi olarak kullanılması rahatsız ediyor. en azından yaratıcılık adına figürün içeriği daha farklı donelerle doldurulabilirdi. yine tasarımcılk adına büyüklerimden farklı şeyler beklerdim diyelm :) sizinde söylediğiniz gibi "herkesin düşüncesi, anlayışı ve bakış açısı farklıdır".

şunuda söylemek isterimki hiçkimsenin kişilik analiziyle uğraşmıyorum. muhattap olarak size "salih-er" çalışmanız hakkında birşey sordum. sizde bana cevap verdiniz. niyetim sizi kötülemek değil sadece çalışmanız hakkımda fikrimi söylemekti.. hepsi bu...

« önceki 1 2 3 4 5 9 sonraki »

Şuan Bu Başlığı Gezenler: