Photoshop Magazin

PM Forum » Grafik Programları » Masaüstü yayıncılık Programları

Cevapla Önce yenileri göster

indesign cs4 ve arapca destegi ACIL

klezer

merhaba arkadaslar, forum da da gördü bir arkadas daha arapca problemi yasamis.. bende de ayni sorun var..

arapca icerikli bir brous hazirlamam gerekiyor fakat.. sagdan sola dogru yazma olayini bceremedim indesign cs4 kullaniyorum ve ayarlarin nerden ypilacagini bulamadim... Programla mi yoksa fontla mi alakali anlamadim sorunu, font olarak times kulaniyoru arapca karakterlerde sorun yok, problem sagdan sola dogru yazmasi gerekirken, soldan saga dogru yaziyor. bunu nasil ayalayabilecegim konusunda yardimci olursaniz cook sevinirim.

klezer

forumlarda yaptigim arastirmada indesign ME sürümünü öneriyolar ve bir kac tane plug-in var bu isler icin ama ne kadar saglikli calisiyor bilmiyorum. önerebileceginiz baska bir program var  mi acaba ?

editor

Adobe Creative Suite ME (Middle Eastern) versiyonu ile arapça vb. dillere destek vermektedir. Sürekli bu tip desteğe sahip değilseniz bu versiyon ile çalışmak mantıklı değil. Yazdığınız üzere birkaç plug-in ile desteklemek mümkün... Bu anlamda Quark'ın XPress yazılımın verdiği destek benzeri Adobe'de çözümler üretmeli... Plug-in harici Arapça adına onlarca yazılım var internette arama yapın derim...

http://www.winsoft-international.com/en/

Şuan Bu Başlığı Gezenler: