Photoshop Magazin

PM Forum » Grafik Programları » Masaüstü yayıncılık Programları

Cevapla Önce yenileri göster

illustrator de şeklin içine fotoğraf yerleştirme ( gömme ) nasıl yapılıyor ?

axi

cs4  kullanıyorum gerçi diğer versi,yonlarında da keşfedemedim bu işlemi bilen varsa insanlık namına bizede öğretsin

paste in front  

paste in back   bir işe yaramıyor fot. seçiliyken sağ tuştan bunun la ilgili bir sekme çıkmıyor yardım ederseniz sevinirim

şimdiden teşekkürler

ser_dar
maskele olarak yapılıyor...eda...gömme yok..maskeleme var ..sağ tuşu takip et.. make clipping mask

axi

yok ki olsa yapacağım

ser_dar
hmmm benimde şimdi tikatimi çekti..bende de cs4 yok.....ama illustratorde gömme değilde maskeleme olarak çalıyor..bence yukarıdak menülerden ara onu...

axi

buldum   öğrenmek isteyen arkadaşlar için önce maskelemek istediğimiz fot. alıyoruz bir güzel yıkıyoruz

sonra üzerine alanımızı belirleyip ( kare daire vs sv ) çiziyoruz sonra ikisi seçiliyken sağa tıklayıp make clipping mask diyoruz

ser_dar
:S valla bende öle dedim :D

axi

tek obje seçili iken mask sekmesi çıkmıyor ki sen öyle söyledin sağ tuşu takip et

iki obje seçiliyken var hani olurda aktif olamaz vs ama hiç çıkmıyor bu sekme iki nesne seçiliyken çıkıyor oda transparan gölge yapımından aklıma geldi ;p

ser_dar
hayret sen son zamanlarda hiç axilik yapmıyon..sürekli gülmsüyün millete...

angel_shadow

YA BANA YARDIMCI OLUN NE OLUR ABLALARIM ABİLERİM  İLLÜSTRATÖRDE NORMAL BASİT Bİ BAHÇELİ ARKA FON YAPMAK İSTİYORUM LÜTFEN ACİL  PROJEME FAYDASI OLACAĞINI DÜŞÜNDÜM YAPMAYA ÇALIŞDIM AMA YAPAMADIM TAM BİLMİYORUM 

axi
axi tarafından 27-03-2009 tarihinde güncellenmiştir

ser_dar hayret sen son zamanlarda hiç axilik yapmıyon..sürekli gülmsüyün millete... 

nasıl yani ben şimdiye kadar kime axilik yaptım ki kime bağırıp çağırdı kiminle tartıştım kimi kırdım ( bilerek ) serdarcım sen ilk olabilrisin ama  şeytan

zaten duygusal semptomlar yaşıyorum şeytani çıldırma

ve angel sana gelince illüstratörün brus ve sembol kısımlarında kullanabileceğin çizimler var eğer çizemiyorsan onlardan yararlanabilirsin ev kedi köpek çit bulut çim vs işte

angel_shadow

çok teşekkür ederim buldum 

ser_dar
:))) pardon axicim....:)))

Şuan Bu Başlığı Gezenler: