Photoshop Magazin

PM Forum » Reklam Dünyası » Çizgi altı

« önceki 1 2 3 4 5 sonraki »

Cevapla Önce yenileri göster

Kartvizit

kariyervideocom
kariyervideo.com

Buda benden :)

falez
grafik tasarımcı diye bir şey yok bence arkadaslar başkaları grafik tasarımcı diye telafuz ediyor siz bari kartvizitlerinize böyle yazmayın
grafiker-grafik tasarım-graphic designer diye yazımalı bence ne öyle kırtasiyeci der gibi tasarımcı sonundaki cı çok kötü duruyor bence tabi herkez benimle aynı düsüncede olmayabilir.

lynxmaster
Bende aynı şekiLde düşünüyorum (= tasarımcı çok acayip geLio bana. Eskici geLdi hanııımmm der gibi :D

falez
dimi ya

moonrock
    kartvizite grafik tasarım yazmak bence de en güzeli ama sıfat olarak da tasarımcı dır arkadaşlar türkçesi budur yani designer mı diyeceğiz dilimize sahip çıkalım. bi de grafik dizayn diyenler var grafik in türkçesini bulamadık diyelim bari tasarımı ve tasarımcıyı kullanalım.

haruncnr
http://www.alokartvizit.com/kartvizit_sablonlari.php

işinize yaramı bilmem. Çeşitli Kartvizit görselleri için bu siteyi ziyaret

edebilir siniz.

tarik
bu link ibreti alem olsun diye galiba.

arigato
haruncnr http://www.alokartvizit.com/kartvizit_sablonlari.php

işinize yaramı bilmem. Çeşitli Kartvizit görselleri için bu siteyi ziyaret

edebilir siniz.

evet işimize yarar :)

bazen bir şeyin kötüsünü görmek daha iyisini yapmak için size yardımcı olur...

bu linktekiler gibi..

adorable_izmir
e.s.r.a herkesi çağırdın sen kayboldunnn nerelerdesinn bakalım arkadaşlar hepsi birbirinden güzell ellerinize sağlıkk yaratıcılıklarınızz içinn tebrikler kibkın sevgiyle kalınn

tbtasarim1
e.s.r.a

bu çok güzel olmş eline sağlık

escaldes
falez grafik tasarımcı diye bir şey yok bence arkadaslar başkaları grafik tasarımcı diye telafuz ediyor siz bari kartvizitlerinize böyle yazmayın
grafiker-grafik tasarım-graphic designer diye yazımalı bence ne öyle kırtasiyeci der gibi tasarımcı sonundaki cı çok kötü duruyor bence tabi herkez benimle aynı düsüncede olmayabilir. 

Grafik Tasarımcı diye birşey var... Olmaz olur mu? Bende bir grafikere grafik tasarımcı denmesi taraftarı değilim ama kullananlar var, dejenere olmuş yani. Örneğin Ihap Hulisi Görey grafik tasarımı yapıyordu. Bu ve bunun gibi bazı şeyleri aşmış sanatçılara grafiker mi denmeli yani? Bence Grafik Tasarımcı denmeli, yani grafik tasarımcı yakıştırması hakkaten bazı şeyleri aşmış kişilerce kullanılmalı.

grafik tasarım : Mevkii belirtirken departman adı gibi duran bir kelime kullanılmaz. tekil bir söylem değil yani bu. Müdür, Pazarlama Sorumlusu, Grafik Bölüm Şefi... gibi tekil kelimeler gerekir.

designer : kelime anlamı tasarımcı demektir, itiraz ederek önerdiğiniz graphic designer da Grafik Tasarımcı demek zaten. itiraz ediyorum hakim bey! ben bu adama git demedim go dedim demek gibi birşey olmuş. Bu kadar da ingilizce meraklısı olmamıza gerek yok bence, dilimizden utanmayalım diye bir kampanya bile var mesela sırf bunun için; http://ryd.org.tr/popup_yazarlik.html

Sevgiler.
escaldes2007-10-10 01:17:32

baglanti_yok

Dogukan abi buda benden olsun Tongue
baglanti_yok2007-11-08 00:35:23

muratdemir
falez grafik tasarımcı diye bir şey yok bence arkadaslar başkaları grafik tasarımcı diye telafuz ediyor siz bari kartvizitlerinize böyle yazmayın

graphic designer demek tam olarak cevrilirse grafik tasarimci demektir, yani boyle bir sey var! grafik tasarim=bir fiil ve onu yapan kisi de fiilin ci eki ile isim ya da sifat a donusturulmus sekli oluyor ki bunda bir yanlis yok ama carsafci geldi, simit ci filan gibi benzesmelerle sikinti yaratiyor ise grafiker diyerek kisaca ve benzesmesiz sornu halledeblirsin ayrica turkce karsiligi olan kelimeler bence yabanci dilde kullanilmamali dilimiz kirleniyor

mutluky
tarik bu link ibreti alem olsun diye galiba. 

LOLLOLLOL
LOLLOLLOL

mutluky
lk_yilmaz Clap  tebrikler güzel konu

ve bence diyerek devam edeyim
kurumsal kimliğin en önemli parçalarından olan kartvizit logo tasarımı açısındanda çok büyük önem taşır. yapılan logo çalışması kartvizit boyutu düşünülerek yapılmalı ve uygulanmalıdır. ( bu nedenledirki çok renkli kartvizitlere son derece karşıyım alttaki resimden şahsın ismi ve iletişim bilgileri okunmuyor bile) bide her iş İTİNA İLE YAPILIR diye bitiyor Big%20smile

IK_yilmaz burda logo çalışması kartvizit boyutu düşünülerek yapılmalı diye bir ifade kullanmışsın bence bu yanlış kartvize göre logo degil logoya göre kartvizit tasarlanmalıdır. Unutulmamalı ki bir kurum için logo çok önemli bir unsur.

muratdemir
evet ama tasarlanan logo da duruma gore esnetilemiyecegi icin tasarlayan kisi tum ihtimalleri dusunerek yapmali logoyu bu bir kartvizitte de kullanilabilir bir apartmanin duvarinda da ve hatta bir arac ustune islenebilir dahasi bir takim esantiyon esyalara da basilabilir ileride sorun cikmamasi icin logoyu tasarliyan kisinin gerekli bilgi, deneyim ve hatta zekaya sahip olmali ve tasarimini biraz sinirlandigini hissetse bile ona gore yapmalidir

**bu sebeple ilk_yilmaz arkadasim cok dogru bir noktadan bakiyor su anmuratdemir2007-11-08 09:50:45

mutluky
Haklısınız murat abi bu dedikleriniz hiçbirine karşı degilim ben orda olaya biraz farklı baktım sanırım. tabiki bu dedikleriniz hepsi düşünülerek hareket edilmeli ama benim demek istedigimde şu idi kartviziti çizip onun üzerine uyacak logo çizilmesinin yanlış olması idi. Başta dediginiz gibi logoyu çizen kişi kurumsal kimlikte falan logonun nasıl duracagını düşünerek çizmesi lazım ama tutup kartviziti hazırlayıp ona uygun bir logo çizilmesinin yanlış oldugunda bahsetmek istemiştim ben. Yoksa sizin dediklerinizde hem fikiriz. Smile

baglanti_yok

Sleepy

karakalemustadi
hepinizin ellerine sağlık:)

creaziz
henüz bastırmadığım, oldukça sade kartvizitim.

« önceki 1 2 3 4 5 sonraki »

Şuan Bu Başlığı Gezenler: