Photoshop Magazin

PM Forum » Reklam Dünyası » Çizgi altı

« önceki 1 2 3 4 5 sonraki »

Cevapla Önce yenileri göster

Kartvizit

Silinmiş Hesap
Bence kartvizit en önemli tasarımlardan biri heryerde ardımızdan bizi hatırlatan nesne. O yüzden bu topiki açtım. biraz tartışalım isterseniz.

Kartvizit

Genel olarak sahibinin adı ve soyadı, bağlı bulunduğu kurum, unvanı ve iletişim bilgilerinin yer aldığı tasarımlardır.

Çoğunlukla kartvizit baskıları bristol kartona yapılmaktadır. Kartvizitler için sıklıkla kullanılan ebatlar: eni için 5 -5,5 cm , boyu için 8-9 cm dir.

Kartvizitler, kurumsal kimliğin ayrılmaz bir parçası olduğu için bu doğrultuda hazırlanması gerekmektedir. Firma logoları için belirlenen renklerin pantone numaraları matbaa ile paylaşılmalıdır. Kartvizitler, profesyonelliğin kısa bir ifadesidir. İş görüşmelerine başlamadan önce kartvizitlerin değişimi son derece önemlidir.

marjinal2006-08-16 11:27:48

lk_yilmaz
Clap  tebrikler güzel konu

ve bence diyerek devam edeyim
kurumsal kimliğin en önemli parçalarından olan kartvizit logo tasarımı açısındanda çok büyük önem taşır. yapılan logo çalışması kartvizit boyutu düşünülerek yapılmalı ve uygulanmalıdır. ( bu nedenledirki çok renkli kartvizitlere son derece karşıyım alttaki resimden şahsın ismi ve iletişim bilgileri okunmuyor bile) bide her iş İTİNA İLE YAPILIR diye bitiyor Big

Silinmiş Hesap
LOL

Silinmiş Hesap
marjinal LOL

iyi denk geldi çünkü googledan kartvisit
örnekleri araştırıyordum tamda
kartvisit bence yapanıda yansıtır
mesela güzel bi kartvisit tasarımı
gördüğümüzde aaa ne güzel olmuş
kim yaptı veya sen mi yaptın deriz ya
onun gibi bişiy sahibinden çok
yapan tasarımcıyı yansıtır bence bilmem
siz ne dersiniz

bu arada konuyu açan arkadaşa tebrikeler

lk_yilmaz
sektörel anlamda evet
( kartvizit bence yapanıda yansıtır
mesela güzel bi kartvisit tasarımı
gördüğümüzde aaa ne güzel olmuş
kim yaptı veya sen mi yaptın deriz ya )

ama kartvizit kullanıcısını yansıtır sen yaparsın güzel bir tasarım müşteri gelir suratını buruşturur orasına o burasına bu derken tasarım tasarımlıktan çıkar ve sonuçta PARAYI VEREN DÜDÜĞÜ ÇALAR...

Silinmiş Hesap
lk_yilmaz sektörel anlamda evet
( kartvizit bence yapanýda yansýtýr
mesela güzel bi kartvisit tasarýmý
gördüðümüzde aaa ne güzel olmuþ
kim yaptý veya sen mi yaptýn deriz ya )

ama kartvizit kullanýcýsýný yansýtýr sen yaparsýn güzel birtasarým müþteri gelir suratýný buruþturur orasýna o burasýna bu derkentasarým tasarýmlýktan çýkar ve sonuçta PARAYI VEREN DÜDÜÐÜ ÇALAR...

evet işin birde o boyutu varki hiç sorma

Silinmiş Hesap
Benim kanaatim ülkemizde tasarımların kalitesinin düşük olması. ve insanlara bizim mesleğimiz angarya işmiş gibi gelir. En basiti marjinin açtığı topikten kartvizit denildiği zaman bizim insanımıza rengarenk, parlak selefonlu pideci kartvzitleri gelir.. Arka planda kareler halinde 5-6 fotograf, yapuk yumuk dekupe edilmiş yemek resimleri ve bunlar gibi.... İnsanlarmız için nedense tasarımın bir değeri yok.. Sadelik ve estetikten genel anlamda malesef yoksun bir toplumuz... :(

Silinmiş Hesap
doðukan Benimkanaatim ülkemizde tasarýmlarýn kalitesinin düþük olmasý. ve insanlarabizim mesleðimiz angarya iþmiþ gibi gelir. En basiti marjinin açtýðýtopikten kartvizit denildiði zaman bizim insanýmýza rengarenk, parlakselefonlu pideci kartvzitleri gelir.. Arka planda kareler halinde5-6 fotograf, yapuk yumuk dekupe edilmiþ yemek resimleri vebunlar gibi.... Ýnsanlarmýz için nedense tasarýmýn bir deðeriyok.. Sadelik ve estetikten genel anlamda malesef yoksun birtoplumuz... :( 

benim aklıma birşey geldi
herkes kendi beğendiği kartvizit
çalışmasını koysun

Kartvizit deyip  geçmeyelim üstünde
tartışalım ne dersiniz

angel02007-08-02 10:21:28

Silinmiş Hesap
Bana uyar esra güzel fikrin için saol ;)

Silinmiş Hesap

Silinmiş Hesap
benim okul işim ve kullandım
özellikle e ve ö nün birleşimi çok
beğenil mişti

haydi bakalım gelsin kartvisitler

Silinmiş Hesap
Bende en eski kartlarımdan başlayim o zaman ;)

Silinmiş Hesap
evet bu kartvisit iyi olmuş
bu tarzı çok severim
sade ve kolay anlaşılır güzel

Silinmiş Hesap

Silinmiş Hesap
Teşekkür ederim esra seninde renk seçimin çok hoşuma gitti.. doğukan2006-09-21 21:15:37

Silinmiş Hesap
doðukan Teþekkür ederim esra seninde renk seçimin çok hoþuma gitti..  

renk seçimin çok hoşuma gitii... demişsiniz
hoşa gitmeyen nedir_?

hani eksiğin nerde öğrenmek istiyorum

Silinmiş Hesap

Silinmiş Hesap
düzeltme : benim eksiğim olucak

Silinmiş Hesap
Hoşuma gitmeyen herangi bi yer yok sadece ilk bakışta gözüme çarpanın renk seçimin olduğunu söylemek istedim..
Tasarım olarakta güzel yanlış anlama :)

Silinmiş Hesap
hayır yanlış anlamam
ben her türlü eleştiriye
açığım

« önceki 1 2 3 4 5 sonraki »

Şuan Bu Başlığı Gezenler: