Photoshop Magazin

PM Forum » Atölye » Masaüstü Yayıncılık

Cevapla Önce yenileri göster

Logo için yorumlarınızı bekliyorum

emrullahe

yeni kurulmakta olan bir medikal firması için logo tasarlıyorum bir kaç  logo yaptım birde sizin önerilerinizive yorumlarınızı bekliyorum, bazı logolar firma yetkililerinin isteği üzerine tasarlandı yorumlayanların en çok hangi logoyu beğendiğinide dile getirmesı benım için onemlidir, yorumlarınızve eleştirileriniz için şimdiden teşekkür ediyorum

emrullahe
emrullahe tarafından 06-02-2009 tarihinde güncellenmiştir

/uploaded_files/94186b5cf2f7951bddc9832662ac6_971a0d640c.jpg

color

Hepsi guzel ama kuruma uygun olmadigi dusuncesindeyim. Daha sade ve yumusak kenarli logolar daha guzel olacagi kanisindayim.

emrullahe
emrullahe tarafından 06-02-2009 tarihinde güncellenmiştir

evet bende buna bi açıklık getıreyim, Müşterı isteği uzerıne hareket verdim, kurumsal bi şirket ama müşterı illa canlı olsun ıstıyor bende bi orantı kurmak açısından daha fazla açılamıyorum yorumun için teşekkür derim (color)

Silinmiş Hesap

11 ve 3 numaralı olan loglların amblem kısımlar hoş ama fontlar üzerinde birz daha ugrasılmalı die düşünüyorum.mesela 3 te o dikey çizgi gereksi yazı o kadar bold olmamalı ve yazı tek renk olabilir kanaatindeyim.

tarik

11 numara üzerinde devam edip biraz daha kafa yormalısın bence. Çizgi konusunda da oztasarim'a katılıyorum.

Silinmiş Hesap
inorax tarafından 06-02-2009 tarihinde güncellenmiştir

10 numaradaki logoyla 4 numaradaki fontun (kalp ekosuz) bir sentezi bence güzel bir logo ortaya çıkaracaktır.

Daha geniş bir font yelpazesi için www.dafont.com'a bakmanı öneririm.

dogukanaksu

- Renk konusunda seçimin klasik fakat olmsı gerektiği şekilde olmuş. Sadece bir kaç çalışmanda siyah ve kırmızı dengelenememiş... Kalp formuda fazlasıyla zayıf yani cılız kullanılmış. Kimi logolarda yinelen kalpler menekşe gibi bir etki yaratmış, kimisinde sigorta şirketlerinin yerverdiği konlar gibi. Kimiside digital görüntüleme cihazlarının logolarını andırır biçimde.(1 ve 8)Benim bu konuda görüşümüde soracak olursan, bu logoları göz önünde bulunduraraktan yeniden daha sade, daha dengeli ve daha yalın bir logo çalışması yapman yönünde olacaktır. İlk olarak logoda yer verilecek formlar üzerinde durabilir, sonrasındada logoya karakteristik yapısını kazandıracak olan font seçimi üzerinde durabilirsin. Font seçimi olaraktan her kesime hitap etmesi gerektiğide düşünülürse ilk olarak serifsiz fontlar üzeinde durman senin ve çalışmakta olduğun kurum açısından en doğrusu olacaktır. Renk seçimi konusundad siyah kırmızıya ek olaraktan %50, %60 gri ve kırmızıda dengeli kullanıldığında görsel ve algı açısından başarılı olabilir... Şimdiden kolay gelsin, eline sağlık...

hmtgrphc

selam ellerine sağlık öncelikle benim  tercihim 11   ve    4 kolay gelsin 

yigitatlay

Handikaplı bir marka ismi dolayısı ile..

çalışmalara genel olarak baktığımda bana bir sağlık kuruluşu olabileceğini hatırlatan 2/ 5/  7/  10/  12

arasından 2 5 12 kullanılamaz çok ince hatlı ve 12de efektli çünkü.

geriye 7 ve 10 kaldı

11 beğenmiş arkadaşlar o simge bana sağlığı anımsatmadı pek. bilişim sektörü için uygun olabilir baya modern ve güsel olmuş..

genel olarak eline sağlık..

Şuan Bu Başlığı Gezenler: