Photoshop Magazin

PM Forum » Atölye » Güzel Sanatlar

« önceki 1 2 sonraki »

Cevapla Önce yenileri göster

Bir kaç karakalem çizimim

ilhnklv
ilhnklv tarafından 07-10-2011 tarihinde güncellenmiştir

(photoshopta çizdim.Alıntı bir resimdir).
Alttakilerde son zamanlarda çizdiğim resimler;

/uploaded_files/d183a7bdcbc0317c2fb630f6bafc32f408_0fa6a.jpg/uploaded_files/1ee14a7de971a13_6c4c2417ed4b17ea981c3da5.jpg(PSCS3)/uploaded_files/38a3109c77355719be546c5024e9af76f9_b4875.jpg

/uploaded_files/3d03ea812cfc48b8dca2dae0816a17_4f70a698c.jpg

/uploaded_files/2696189f268c38e9f2ebf121f20693810b7_2fe6.jpg

/uploaded_files/d7db5054fefc36365a3_606c2aeede44a7a7100c.jpg

/uploaded_files/4c6f4873300bde57b57427_0c455892b12ec886b.png PSCS3

Silinmiş Hesap
güzel çalışmaların var ama o perspektif çiziminde hata  var gibi geldi bana

medyaplan
bir resmin üzerinden gitmiş gibi görünüyor... Bildigim kadarıyla karakalem böyle görünmez...

caner_m
hepsi çok hoş görünüyo karakalemden fazla anlamdığım çin bukadar söyliyebilirim

Silinmiş Hesap
Şu dragonlu çalışmanı renklendirsen çok güzel olurdu heralde. Ama favorim dragonlu çalışmanın altındaki adam kesinlikle.
iyi çalışmalar

sonbahar
güzel çalışmalar emeğine sağlık...

ilhnklv
Teşekkür ederim yorumlarınız için.Üzerinden geçilmiş(tabiri cayizse kopya) bir çalışmam yok.

Silinmiş Hesap
ilhnklv Teşekkür ederim yorumlarınız için.Üzerinden geçilmiş(tabiri cayizse kopya) bir çalışmam yok. 

güzel çalışmaların var emeğine sağlık kim diyor kopya çizilmiş diye

o koltuktaki uzanmış adamı hayaldenmi çizdin bir yerdenmi alıntı

neoberg

eline sağlık güzel çalışmalar, kalem tekniğin iyi fakat genel olarak açısal/perfektif hataların var gibi. Bunların üzerine daha çok gidersen çok daha güzel işler çıkaracağın belli.

Silinmiş Hesap

vayy hepsi güzel tebrikler.

Silinmiş Hesap

Karakalem çizen biri değilim fakat perspektif, açı ve büyüklük konusundaki hatalar göze batıyor.. Örneğin kız kulesi.. Genişletilmiş bir görüntüsü var.. yinede başarılı çalışmalar.. Tebrik ederim..

quar

Güzel çalışmalar.Başarılar...

mayonez

emege her zaman saygılıyız tabi ellerine saglık :) ama bi tavsiyem olucak daha çok karikaturize etme konusunda geliştirmeni isterdim. daha çok soft çalışmayı seviosun ama yetenegin karikatürize etmek bence üzerine git derim :) başarılar.

Silinmiş Hesap

Calismalar guzel gozukuyor ancak bazi eksikler var. Ozellikle bazi calismalarda buyuk bir eksiklik var, cok fazla goze hitap etmiyor. Yinede ellerinize saglik  bir sey merak ediyorum, bu konuda herhangi bir egitim aldiniz mi?

trapdoor

çalışmalarınızın gözdoyurucu yanı olduğu kadar hatalarıda çok

özellikle iki hata çok göze batıyor

1. arkadaşlarımında dediği gibi perspektif çok kaçmış, ona biraz daha özen göstermelisiniz.

2. çizgi tonlarınız hep aynı olduğu gibi, sanırım çok bastırmışsınız. heryerde aynı çizgitonu iyi gözükmez.

ben çalışmaya devam derim =)

ilhnklv
Arkadaşlar eleştrileriniz için teşekkür ederim.Hatalarımın bende farkındayım özellikle perspektif konusunda.Eğitim alıp almadığıma gelince; hiçbiyerden veya okulundan eğitim almadım.Olumlu veya olumsuz eleştirileriniz için teşekkür ederim.

hmtgrphc

selam öncelikle ellerine sağlık   igraşmaların güzel  üstüme düşmeden bazı şeyler söyleme gereği duydum şimdiden kusura bakma .Sanırım perspektif te biraz sorun yaşıyorsun bununda  nedeni çoğu kez çizim yaparken fotoğraftan çalışmandır bence  yada bazı ressamların resimlerini röpröduksiyon etmissiniz . bence bu sekilde çalısman seni ileriye götürmez yerinde sayarsın gözün birkere hataya  alısırsa sürekli hatalı çizimler yaparsın .SANA BİR TAVSİYE BİR AY OTUR KİBRİT KUTUSU VE KÜP ŞEKER ÇALIŞ bu seni biraz daha ileri atacaktır  bu basit gelebilir ama baslayınca çizmeye anlayacaksındır. kusura bakma  eleştirmek değil niyetim resimlerini elestirmedimde yalnız  yanlıs çalısmıssın.tekrar tekrar özür .devamını bekleyoruz ..

anise
Eğitim alıp almadıgınızı merak edip tüm yorumları okudum ve almadığınızı öğrendim.. ßu sizin için iyi bir durum zira hiçbir eğitim almamış birine göre gayet başarılı çalışmalar.. Tebrik ediyorum.. Sıkıntılara gelince perspektif konusundaki hatalardan bahsedilmiş zaten, zamanla çizerek ve gözlemleyerek bu hataların düzeleceği kanaatindeyim.. Ve aynı şekilde tek ton değil, açık-orta-koyu tonları da zamanla yerleşecektir resimlerinize.. Kaldı ki Atatürk resminde de biraz görebilmişiz bu tonları.. (: ßir arkadaşımızda yorumunda resimleri karikatürize etmenizi önermiş.. ßende onunla aynı fikirdeyim.. ßu yeteneği fazlasıyla gözlemledim sizde.. Tabi bu benim nacizane fikrim.. Size çalışmalarınızda başarılar diliyorum.. Kolay gelsin..

scarhand
öncelikle ellerine sağlık ve bu kadar eleştirel gözle bakan insan çizimlerin için bişeyler yazmış olması çok değerli bence dost acı söyler demişler.Gerçekten perspektif çalışmalısın diye düşünüyorum ve arkadaşların bazısının dediği üzere çizgi tonlarına dikkat ! öne çıkacak kesimlere kalemine yüklen daha siyah olsun ama bakış açınında gayet iyi olduğunu söylemek gerekiyor :) devamı gelsin

bengisu

Güzel çalışmalar emeğine sağlık.  Tonlara dikkat edersen daha orjinal çalışmalar ortaya çıkarırsın.

« önceki 1 2 sonraki »

Şuan Bu Başlığı Gezenler: