Photoshop Magazin

PM Forum » Atölye » Çizgi Film, Animasyon

Cevapla Önce yenileri göster

Çizgi Film Nasıl Yapılır?

bariskaplan
Ben photoshop u yeterince biliyorum.Çizgi filmi yapmak istiyorum.Karakterleri kendim oluşturabilirim.Ama onu video gibi nasıl yapıcam ve nasıl ses ekleyebilirim.Bunun için sadece ps yeterli mi?

semikz
renklendirme ve benzer işlemler için kullanabilirsin ama photoshop olmadanda çizgi film yapabilirsin. en basitinden şöyle diyebiliriz sanırım çizgi film arka arka yapılmış birbirinin devamı çizimlerden oluşur. yaptığın çizimleri tarayıcı veya bir kamera aracılığıyla bilgisayar ortamına aktarman yeterli.

mboran
adobe flash cs programiyla soylediklerini aynen yapabilirsin

kocc

Bu dalda gerçekten profesyonel olmak istiyorsan ustalarin kullandigi programla basla ilerde belkide büyük prodüksiyonlara imza atarsin ..Dünyada  bir çok animasyon (çizgi film) bu programla yapiliyor TOON BOOM  ,  siteside burda :

burda örnekler var bir bak derim..

Silinmiş Hesap
kocc

Bu dalda gerçekten profesyonel olmak istiyorsan ustalarin kullandigi programla basla ilerde belkide büyük prodüksiyonlara imza atarsin ..Dünyada  bir çok animasyon (çizgi film) bu programla yapiliyor TOON BOOM  ,  siteside burda :

burda örnekler var bir bak derim..

bilgi için teşekkürler kocc Smile

bariskaplan

hepinize teşekkür ederim.

maddogtwo
basit bişi ve kolay olsun dersen image ready de veya cs4 te yap.yalnız ses ekleme olayını bilmiorum.elbette onunda bir programı vardır.yalnız sıralamanı iyi yapman gerekli.

yesimm021
bend e flash die bılıorm anımasyon  flan yapabılırsn bence ilk kagıt ta basla sonra pc de flan yap

rapthecep
macromedia flash dene bundan 4 sene önce müzik işine girmeden önce yani sürekli yapıyodum... ama haftalarca uğraşıyodum mouse ile çizme seslendirme felan ...

Silinmiş Hesap

koc bu sıteyı ve progamı paylasman super oldu bence:)

alokatalog

[URL=

alokatalog

[URL=

alokatalog

[URL=

alokatalog

[URL=

crashcrash
bu animation pro programını aldık diyelim ki çok pahalıymış:)bi şekilde tutoriol fln bulabilrmiyiz acaba?

yigitatlay

http://cizgifilmciler.net/forum/index.php?PHPSESSID=b6c3a375a016993276da2828248d5d73

buranın forumundan bilgi alabilirsin çeşitli konularda..

hero125

kocc verdiğin toonboom sitesi, sanırım düzgün çalışmıyor. yani, programı indirdim kurdum ama ı-ııh..

kocc

Indirdim kurdum ama ??  ama ne?  problemin ne yazarsan bizde sana yardimci oluruz bu arada ordaki Toon boom studio ve pencil check  full sürümünü kullanmaktayim hiçbirsekilde hata görmedim üstelik deneme (trial) olanini'da denedim onlarda iyi çalismakta sanirim senin bilgisayar'la alakali ... hata'yi detayli yazarsan yardimci oluruz...

Şuan Bu Başlığı Gezenler: