Photoshop Magazin

PM Forum » Hukuk » Tasarım Hukuku

Cevapla Önce yenileri göster

Web Sitesine Reklam Almak

karahan
Diyelim ki bir Web sitesi hazırladım ve içine bazı firmaların reklamını aldım. Bunun vergisi var mıdır, vergi mükellefi olmak zorunda mıyız?
Gelir vergisi midir, basit usulde vergilendirmeye mi tabiidir, nedir?
Teşekkürler..

caner_m
Genellikle google adwordsten yapıldığını biliyorum reklam işlerinin onu bi araştır

art_river
karahan Diyelim ki bir Web sitesi hazırladım ve içine bazı firmaların reklamını aldım. Bunun vergisi var mıdır, vergi mükellefi olmak zorunda mıyız?
Teşekkürler..

vergisi yok. tabii reklam veren kişilere fatura kesiyorsan o ayrı. zaten fatura kesmediğin bişeyin vergisini ödeyemezsin.

karahan
art_river
karahan Diyelim ki bir Web sitesi hazırladım ve içine bazı firmaların reklamını aldım. Bunun vergisi var mıdır, vergi mükellefi olmak zorunda mıyız?
Teşekkürler..

vergisi yok. tabii reklam veren kişilere fatura kesiyorsan o ayrı. zaten fatura kesmediğin bişeyin vergisini ödeyemezsin.

Bazı hukuk sitelerinde her kazanç mutlaka vergilendirilir, vergi mükellefi olmak zorundasınız diyor.
Sitesine reklam almış olan birileri var mı acaba o anlatsa...?

mersindost
Bu reklaveren ile reklam alan taraflar arasında yapılan özel bir anlaşma ile yapılabilir.Örnegin ben bir siteme reklam aldım.reklamverene PC tamiri diye fatura kestim.Çünkü reklamveren böyle istedi.

Ama günümüzde bu tür işlerde vergilendirme çok az oluyo. tahminim %10  o da büyük web sitelerini kapsıyo.Ve internet öyle bir konuma geldi ki tutturabilirsen kavramı mevcut.Yanii internet kullanıcısı çok cahil.internet üzerinden iş yapanlarda çok kurnaz.Eee ne oluyor böyle olunca  kandırmalar,kazıklamalar,vergisiz iş yapmalar v.s v.s

Yanii kısacası Türkiye gibi bir ülkede internet reklam söktöründe vergi sistemi hep sabit kalacak.onu da az önce dedigim gibi büyük web siteler yapacak

Şuan Bu Başlığı Gezenler: