Photoshop Magazin

PM Forum » Atölye » Dijital Grafik

Cevapla Önce yenileri göster

giydirme

systemx
Arkadaşlar merhaba,

Ben G.S.F. öğrenciyim ve Photoshopda öğrenmem gereken önemli bir konu var ve bu konuda bilgili birilerinin desteğine ihtiyacım var.

Yaptığım kumaş tasarımını  özellikle kanepe üzerine giydirme yapmam gerekiyor Ve yaparkende profesyonel olması lazım. YAni dekupe edip uzerine yerleştirmek yerine mobilyanın aralıklarındaki yada golgelerindeki detaylara kadar vermem gerek ve de perspektifiyle ilgili sorunlarıda burada çözmem lazım...

Profesyonel detayda anlatırsanız sevinirim...  Teşekkürler şimdiden

_psychedelic_

bunu photoshop tam anlamıyla yapamassın....en iyi  3ds max de materyal atama yöntemiyle olur.......ve kusursuz bişekilde kanepeye giydirebilirsin bu yöntemle .....ama illede photoshopda yapmam gerekiyor diyosan biraz ince bi iş öncelikle hazırladığın kumaşı ve kanepeyi bizimle paylaş istersen

_psychedelic_2008-12-14 15:29:12

systemx
psychedelic tasarımı paylaşmak isterdim ama şu an bunu yapamam önemli bir proje burda paylaşmam mumkun değil. Photoshop programını orta düzeyin üzerinde kullanıyorum Kumaş tasarımlarımı ıstediğim gibi yapacak kapasıtedeyim ancak programı bu yönde kullanmayı biliyorum endustrıyel tasarımcılık konusunda kullanmıyorumyada fotografcılık ymnleriyle irdelemiyprum programı.

Giydirme konusunda photosopda çok basarılı işler yapıldığını biliyorum. Teknik olarak anlatmanız mumkunse sevınırım...

_psychedelic_
yemek tarifi değilgi bu systemx anlatarak olsun.....bu sitede ve diğer başka sitelerde bu konu ile ilgili videolu anlatımlar bulman mümkün......bunları araştırmanı öneririm.....kolay gelsin

systemx
çok yardımcı oldunuz teşekkür ederim

muratdemir
sevgili dostum eger cs3 ve uzeri kullanıyor ve tasarımın 3d hali var iğse photoshop ta acarak ustune istedigin metaryali kaplayabilirsinburadan anlatması uzun surer ama resim bir kanepenin de ustu kaplanabilir biraz emek harcayarak bu yuzden _psychedelic_ arkadasım dogru soyluyor ki buradan anlatmak cok zor

systemx

Murat bey cs2 kullanıyorum ve ben 3d kullanmayı bılmıyorum bılgısayarımda kurulu bıle değil. Ama sanırım ekstra program öğrenmenın zamanı geldi. Emek harcamaya hazırım sadece zamanım kısıtlı olduğu için deneme yanılma yoluyla yapmaktansa bilen arkadaşlardan yöntem sordum ben.  

Yinede yardımlarınız için teşekkür ederim.

Nezaketiniz için teşekkürler
systemx2008-12-14 17:22:57

muratdemir
slinda cogu ogrenme asamasında olan insanın yaptıgını yapma diye bir egitmen tavsiyesinde bulunmak istiyorum simdilik bu konu icin gercek hayatta bu isi nasıl yapardım diye dusun bir koltuk lazım once (bunu resim olarak phptoshop ta actık diyelim) ustune de bir kılıf ortecegiz (bunu da aldık resim olarak diyelim ama aynı pencerede bir birinin ustune koymamiz gerek yani ortuyu koltugun ustune koymak gerekecek ki bu da layer mantigi ile olacak simdi bu ortuyu koltugun ustune gore istedigimiz gibi ayarlıyabilecegiz bunu da ortunun oldugu layerin once saydamlıgını biraz arttırarak altta koltugu gordukten sonra elle sagını solunu cekistirerek yapacagiz hatta kısım kısım kesmemiz gerekecekher kestigimiz parcayı da ayrı bir layer yapmak akıllıca olur sonra bunlar layer oldukları icin kolayca evrilip cevrilebilirlerbiraz ugrasarak istedigin gibi bir hale getirdikten sonra transparanlıgı tekrar %100 e geri getirip bu sefer layer modlarindan calıasrak kaplamayı gerceklestireceksin mesela screen modu iyi bir netice verebilir tabi alttaki koltugun rengine gore digerleri daha iyi neticeler de verebilecektir biraz da deneme yanılma yapacaksın yani buradan bu kadarcık anlatabildim kusura bakma

systemx

Teşekkür ederim Murat bey açıkcası bende böyle yaparım diye düşünmüştüm. Ama yinede insan çalışmaya başlamadan önce zaman kaybını gidermek için bilen birilerinden de onay almak yada farklı yöntemleri varmı diye danışmak istiyor.

İyi bir moderatörsünüz,

Saygılarımla Murat Bey

muratdemir
zevk tir kolay gelsin

Şuan Bu Başlığı Gezenler: