Photoshop Magazin

PM Forum » Photoshop » İleri düzey Photoshop Dersleri

Cevapla Önce yenileri göster

Bir Eli Bu Şekilde Nasıl Kesebiliriz

tutsak_mstbrn

tutsak_mstbrn
Denedim ama beceremedim bir türlü.Bilgisi ve deneyimi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.Şimdiden teşekkürler...

apographic

ilk önce bir fotoğraf makinasını bir yere sabitleyeceksin kesainlikle yeri değişmeyecek 2 adet fotoğraf çekeceğiz

1. fotoğrafta el olmadan çekeceksin ama diğer objeler yerinde kalacak.
2. fotoğrafta da herşey yerli yerinde iken eli de oraya ekleyeceğiz

photoshop programında katmanları üst üste koyup gerekli yerleri silerekten . tabi gerisi programı bilmene bağlı maharetlerini konuşturmana bağlı yapılabilir bir çalışma kesinlikle zor değil.

tutsak_mstbrn

Teeşkkür ederim cevabın için.Tahmin ettim aslında tripod ile 2 adet fotoğraf çekilip elin diğer kısmını sileceğimizi ama şu bilek kısmındaki kesikler,çok profesyonelce yapılmış,kafamı karıştrdı biraz.Acaba bir plug-in v.s. yardımı ile mi o şekilde kesilmiş görüntüsü verilmiş orasını merak ettim

nekr
tutsak_mstbrn çok profesyonelce yapılmış,kafamı karıştrdı biraz.Acaba bir plug-in v.s. yardımı ile mi o şekilde kesilmiş görüntüsü verilmiş orasını merak ettim 

aynen bende merak ettim ve güncellemek istedim. bilen bir arkadaşımız yardımcı olursa seviniriz.

ilkeryuksel
Elde verilen kan ve kesik lekesi bana kalırsa brush yardımı ile ince bir işcilikle yapılmış... alltaki kan birikintisi ise oda bana kalırsa 2.bir fotograf olark oraya eklenmiş...

smooth fırcayı iyi kulllanan biri bence ;)

barkinkucuk
bence burda sadece el sonradan eklenmeli digerleri fotogra halınde elin kenarlı kesilip uzeri boyanmıs ve kesigie benzetilmis bide arkasına dıgru gradient seklinde golge verilmis buda gercekci durmasını saglamıs

gloom
manüpülasyon rlz :)

megatron
çok güzel

tutsak_mstbrn
Ben kağıttaki kan lekesini brush ile hatta kağıttaki elin ve kalemin gölgesini de yaptım kendi çektiğim fotoda.Ama bilekteki kesik çok acemice oluyo yaptığım.
Lütfen biri yardım etsin ya. Kimse bilmiyo mu ?
Ama rica ediyorum bilmeyenler de yazmasın sadece takip etsin. Brush ile yapılmaz o kesik ve manipülasyonsa da ordaki hali de sonuçta işlemden geçerek böle oldu yoksa kesik el çekmedler ya !!!

onr6nkoc
igi güzel bi manipluasyom yapmislar ama bi yorum yapmak istiyorumm... kesik bir ele biraz dik durmus gibi bi görüntü verilmi... biraz daha arkaya dogru yatmasi gerek...

Şuan Bu Başlığı Gezenler: