Photoshop Magazin

PM Forum » Reklam Dünyası » Medya Planlama

« önceki 1 2 sonraki »

Cevapla Önce yenileri göster

Freelance Fiyatlandırma

_psychedelic_
FSM Network Gönüllü Ekibi'nce hazırlanan
tavsiye edilen 2008 FREELANCE FİYAT LİSTESİ aşağıdadır:

• Kurumsal Kimlik/Marka Kimliği 2.500 ytl
• Kurumsal Kimlik/Marka Kimliği 2.500 ytl
• Storyboard (her bir kare için)  / Renkli 140 / SiyahBeyaz 120
• Basın/Dergi ilanı (advertorial dahil) 650
• Tek Kırım Insert/Körüklü Broşür 750
• Web sitesi (Proje bazlı fiyatlandırılır)
• Billboard/otobüs durağı panosu/maç panosu, diğer outdoor 650
• Araç üstü grafik düzenleme (Tümü yada bir bölümü) 650
• Faaliyet raporu/kurum tanıtım kitabı 1750
• Süreli yayın/Bülten (1-32 Sayfa Arası) 1450
• Logo 750
• Afiş/poster, pankart, dönkart (P.O.P) 450
• Ambalaj(Tek Parça) 850
• Antetli kağıt, kartvizit, zarf (mevcut logo ile en fazla 3 parça) 450
• Broşür/katalog
Tasarım 8 sayfadan az 950
8-24 sayfa 1450
24 sayfadan çok 1750
Uygulama 8-24 sayfa 25
24 sayfadan çok 15
• CD/kaset kapağı yada kitapçığı 750
• Değerli kağıt, çek, kredi kartı, kupon 450
• A4 Dosya 650
• Duyuru, uyarı tabelası, poster pano ya da bez afiş 350
• Etiket/sticker 450
• Fatura, makbuz, irsaliye vb. (mevcut logo ile en fazla 3 parça) 450
• Föy ya da el ilanı 550
• Fuar panosu, paneli ve ışıklı pano 350
• Kitap, dergi kapağı (ön ve arka yüz) 550
• Koli / Çanta 450
• Mönü 450
• Sertifika, onur belgesi 350
• Fuar Stand Giydirme 650
• Takvim 750
• Tebrik kartı, davetiye, zarf (mevcut logo ile) 350

Hazırlık giderleri (illüstrasyon, fotoğraf çekimi, dia kiralama, rötuş, dizgi, renk ayrımı, ofset film, dijital baskı, ofset ya da chromoline prova baskı, bilgisayar sistem çalışması, CD gibi taşıyıcı malzemeler vb.) ve KDV fiyatlara yansıtılmamıştır. Fiyatlar yalnız tasarım fiyatlarıdır. Uygulama ve uyarlama fiyatları tasarımcının insiyatifine bırakılmıştır.

Listedeki tasarım ücretleri sadece tek bir mecradaki (her bir gazete, her bir dergi, her bir televizyon, her bir radyo, her bir sinema, her bir açıkhava sözleşmesi ayrı mecra anlamındadır) yayın / kullanımları içindir. Birden fazla mecradaki yayın / kullanım halinde ödenecek ücret taraflar arasında ayrıca belirlenir.

Lütfen ilgilisi olabileceğini düşündüğünüz arkadaşınıza bu Fiyat Listesini yönlendiriniz. İyi çalışmalar...

Bilgiler facebook tasarımcı grafiker değil grafik tasarımcı   grubundan alınmıştır....

concon
paylaşım için teşekkürler..

axi
kağıt üstünde kalan fiyatlar bunlar şirket olsan bile vermiyorlar ki free olunc aversinler
free kelimesi insanımıza ucuz çağrışımı yapıyor  malesef  gerçi doğru olan ne varki bu yanluş olsun
Disapprove

_psychedelic_
rica ederim umarım faydalı olur.....

_psychedelic_

neden öyle düşündünki axi... benim'de freelance fiyatlarım bunlarla eşit ... örneğin ven Basın/Dergi ilan tasarımına 800 ytl alıyorum ama burada 650 demiş.......fiyat konusunda zorluk çıkaranlar oluyor tabi ama genel olarak ortalama fiyatlar......

_psychedelic_2008-08-14 17:04:56

axi
istanbulda mısın ?  ya da  ankarada  diğer illerde nasıl sence ?

emin ol bufiyatlar bunlar değil  free yi geç maaşlı çalıştığın yerlerde maaşlar komik düzeylerde

ben mersin ankara ve samsunda çalıştım fiyatlar arasında bariz uçurumlar var

özellikle küçük şehirlerde fiyatlar çok düşürülüyor

axi2008-08-14 17:08:32

_psychedelic_
ya orası öyle bunlar elbetteki istanbul için.... ankara, adana, mersin hatta  izmir gibi yerlerde dediğin gibi fiyatlarda çok büyük uçurumlar var..... onun herkes farkında....

ama şunuda unutma  istanbuldaki bir ev kirası ile   mersindeki bir ev kirası arasındaki fiyatlardada büyük uçurumlar var.... yani gayet normal bu farklar
_psychedelic_2008-08-14 17:23:23

axi
hayat şartları ne olursa olsun insanın emeğinin karşılığı verilmeli diye düşündüğümden olsa gerek şehir farkı o kadarda önemli değil benim için
sonuçta memur her yerde memur maaşı değişiyor mu değişmiyor
ekmek her yerde  aynı fiyat  ( 3-5 kuruş farkı oluyor semten semte bile farkederken şehirler arası fark etmemesi mümkün değil heralde :)

burada verilen emeğin hafife alınması benim kastım

çalıştığım şirket bu fiyatların yarısını alamıyor mesela

_psychedelic_
ya elbette haklısın sana sonuna kadar katılıyorum.... bu konu yu açarsak tartışması baya geniş bir konu. Nedenleri bir hayli fazla.. Ben sadece tek bir pencereden örnek verdim sana.......Bu birazda iş yaptığımız firmaların kalitesiylemi .....  yada piyasaya yeni giren grafikerlerin tecrübe kazanmak namına çok daha düşük fiyatlara çalışmayı kabul etmelerimi. Yada çalıştığımız firmaların iş alabilmek için piyasayı kırmalarımı.... Mesela bir önceki çalıştığım firmada logo tasarımlarını, Derği ve Gazete İlan Tasarımlarını ücretsiz yapıyorduk müşteri çekebilmek için. Böyle birkaç firma olursa bundan sonra kim logo ve İlan tasarımlarına para verirki.  _psychedelic_2008-08-14 17:50:44

axi
aynen 

harryasin
hmm Ermm

sukruyildiz
paylaşım için çok teşekkürler :)

pcpckontes
axi hayat şartları ne olursa olsun insanın emeğinin karşılığı verilmeli diye düşündüğümden olsa gerek şehir farkı o kadarda önemli değil benim için
sonuçta memur her yerde memur maaşı değişiyor mu değişmiyor
ekmek her yerde  aynı fiyat  ( 3-5 kuruş farkı oluyor semten semte bile farkederken şehirler arası fark etmemesi mümkün değil heralde :)

burada verilen emeğin hafife alınması benim kastım

çalıştığım şirket bu fiyatların yarısını alamıyor mesela

Thumbs%20Up

Bu fiyat listesinin Ankara piyasasına göre düzenlenmişi yok mu acaba? Burda herkes Başkenti kasaba sanıyo da LOL

Silinmiş Hesap
ehehehe bu konuda  pek bisey demek istemiyorum lakin fiyat listesi cok uçuk geldi bana..
eskiden olsa okey derim de şu zaman da bu kadar para kazanan arkadaşim yok benim açıkcasi.

_psychedelic_
zither ehehehe bu konuda  pek bisey demek istemiyorum lakin fiyat listesi cok uçuk geldi bana..
eskiden olsa okey derim de şu zaman da bu kadar para kazanan arkadaşim yok benim açıkcasi.

arkadaşım bu fiyatlar kaliteli çalışan arkadaşlar içindir. bu fiyatlarla çalışamıyosan bu senin sorunu.......

insanlar bu listeyi hazırlamak için oturup zaman harcamış.... emek vermiş..... 

lütfen bundan sonra benım açtığım forumlara böyle saçma şeyler yazıcaksanız hiç yazmayın.... anlayış için teşekkürler
_psychedelic_2008-08-15 19:56:22

Silinmiş Hesap

Bence bu listede öyle uçuk diyebileceğimiz aman aman fiyat yok ! Tamam tabiki illere göre farklılık gösterir ancak aşağı yukarı oynar ve işe göre değişen fiyatlardır...

Yani internette dolu ''150 ylt ye web sitesi ''gibi saçma sapan ilanlar var olduğu için millet bu fiyatları uçuk bulur...

Kısacası senin işi ne kalitede yaptığına bağlıdır....

birjin
süper valla böyle bi listeye çok ihtiyacım vardı paylaşım için çok teşekkürlerThumbs%20Up

pcpckontes
Ya zaten fiyatları düşürdüğümüz için bukadar düşmedi mi piyasa... Piyasayı biz bu duruma getirmedik mi? Müşterilerin istediği gibi olmuyo mu her şey... Eee nerde kaldı bizim emeğimiz, onca yılımız... Bence  eğitimli ve profesyonel bir tasarımcı için fiyatlar artırılabilir bile. Pahalı olan iyi ve kalitelidir. Kalitesine güvenen fiyatını düşürmez çizgisini korur. Bu kadar. 

ninguna

_psychedelic_ arkadaşım,

üzerinden oldukça zaman geçmesine zaman bu paylaşım öyle bir zamanda karşıma geçtiki, hayır dualarımı aldın...

eğer yaptıgın iş kaliteli ise kimse itiraz edemez, ediyor ise de çalışmasın. herkes seviyesine göre bir tasarımcıyla çalışmalı.

Tekrar teşekkürler

Silinmiş Hesap

psychedelic_ paylaşım için gerçekten çok teşekkürler çok yararlı oldu bende cd kapağı hazırladım daha doğrusu sanatsal çalışmam kapak olarak seçtiler bende ok dedim ilk defa iş yaptığım için 1000 dolar demiştim :) fiyatları bilmedğimden sonra onlarda çok fazla deiler bende 200 kadar indirdim onlar diğer sanatçılardan 100 euro aldık deyince bende 150 olsun dedim albümü bastılar paramı vermediler :( sonrada grup ayrıldı albümde kakltı siteleride iyide oldu ahımı aldılar :) herneyse çok faydalı oldu gerçekten..

« önceki 1 2 sonraki »

Şuan Bu Başlığı Gezenler: