Photoshop Magazin

PM Forum » Atölye » Karikatür

Cevapla Önce eskileri göster

Zihni Sinir Proceleri

grimaldilines

iyi fikir

caner_m
süper bunlar ya eline sağlık =)

Silinmiş Hesap
çok güzeller bende sitesinden takip ediyordum bir ara aklıma gelmişken yine dalayım oralara:)

lazonina
süper paylaşımlar  teşekkürler...  :))
daha önceden de görmüştüm hatta kendi sitesinde  bu tip bir yarışma düzenlemişti yanlış hatırlamıyorsam...
bende teknoloji tasrım öğretmenliği yapıyorum benim çoçuklardan da bu tip komik ama hmm evet niye olmasın detirden  çalışmalar çıkabiliyor...
güzel örnekler...

:)

quar

Hımm bilmeyen varmıdır bilmiyorum ama yoksada öğrenmiş oldular

Çok güzel paylaşım..
Bende bunun kocaman bir ansiklopedisi var
Çok komik şeyler var : D

areteas
Clap hepsi biirbirinden güzelellerine sağlık

Silinmiş Hesap
kreator Güzel başlık olmuş umarım devamı gelir

teşekkürler.. vaktim oldukça bu başlık altında farklı sanatçıları ele almak istiyorum. böyle kısa bir özgeçmiş ve çalışmalarından örneklerle...

kreator
Güzel başlık olmuş umarım devamı gelir

Silinmiş Hesap
rica ederim concon..

concon
çok güzel..paylaşım için teşekkürler..

Silinmiş Hesap
İrfan Sayar(d.1951,Manisa) yarattığı Porof. Zihni Sinir karakteriyle tanınan teknoloji tutkunu bir karikatürist ve tasarımcıdır.

Güzel Sanatlar Akademisi Yüksek Dekoratif Sanatlar Bölümü, Sahne ve Görüntü Sanatları İhtisas atölyesinden mezun oldu. Akedeminin ikinci sınıfındayken Oğuz Aral’la tanıştı. Gırgır dergisinde profesyonel olarak karikatür çizmeye başladı. (5 Ocak 1975) Bu arada Porof Zihni Sinir tipini buldu.(30 Ocak 1977) 5 arkadaşı ile birlikte Mikrop dergisini çıkardı. Daha sonra Hıbır dergisi yönetiminde bulundu. Sarkis Paçacı ve Ergün Gündüz ‘le birlikte Hayal Mahsulleri Ofisi adıyla bir şirket kurup RR Resimli Roman dergisini çıkardı. Karikatür-heykel çalışmalarında bulundu. Sonra yine arkadaşlarıyla birlikte çıkardığı HBR Maymun dergisi kurucu ve yöneticisi olarak çalıştı. 100 orijinal karikatürden oluşan bir sergi açtı. Arnavutköy’deki atolyesinde procelerin 3 boyutlularını üretmeye başladı. www.zihnisinir.com sitesini yayına açtı. Vizontele filminin baş karakterinin bisikleti, atölyesi ve çeşitli elektronik ve mekanik aletlerini hazırladı. Çeşitli reklam filimlerine özel efektler ve çizgi filimler yaptı. Porof.Zihni Sinir ve proceler kitabı Tubitak popüler bilim kitapları serisinden yayınlandı. Arnavutköy’deki atölyesini Taksim de Lamartin caddesine taşıdı. Atölye, ofis ve showroom’u olan yeni yerinde çalışmalarına devam ediyor. Şu anda Bilim-Teknik dergisinde her ay Porof. Zihni Sinir’i çiziyor. En son mezun olduğu okul: Güzel Sanatlar Akademisi Yüksek Dekoratif Sanatlar Bölümü, Sahne ve Görüntü Sanatları İhtisas atölyesi

(kaynak: wikipedia)

Şuan Bu Başlığı Gezenler: