Photoshop Magazin

PM Forum » Atölye » Çizgi Roman

Cevapla Önce yenileri göster

Gölge çizgi roman özel sayısı AYDEDE

golge_edergi

Gölge'nin ilk Özel Sayısı çizgi roman... İbrahim Aydın veHakan Aydın kardeşlerin yazıp çizdiği Aydede'nin ilk macerası Korku çizgi romanokuru ile buluşuyor. 50 sayfalık bu çizgi romanı severek okuyacağınızdaneminiz..

Gece ve ay, ayrılmaz birer sevgiliye benzerler.Birbirini tamamlayan ama dışarıda kalanlar için çoğu zaman ürkütücü gelen biratmosfer... Dünya döndükçe ve güneş ışığını kaybetmedikçe ay bize her zamanyolumuzu gösterecek, tabii karanlık da öyle...

Aydede çok uzun zaman önce tasarlanan bir karakter.Çizgi roman sevenlere, bir film özel sayısı tadında değil, farklı bölümlerledevam edecek olan hikâyeler sunmak istiyoruz. Ne diyelim, umarım bir gün çizgiroman Türkiye’de hak ettiği ilgiyi görür ve bizlerde dünyaya kendi çizgiromanlarımızı okutabilir, karakterlerimizi sevdirebiliriz.

Pdf olarak indirmek için

siteden

/sources/sourceDetail.asp?ID=218&sourceID=3951

http://rapidshare.com/files/129335602/golgeaydede.pdf

Yüksek çözünürlükte pdf olarak indirmek için

http://rapidshare.com/files/129338690/golgeaydedeb.pdf

dergiyi Flash olarak okumak için

http://www.hayalsaati.com/index.php?option=com_flippingbook&Itemid=69

her türlü yorum, eleştiri ve öneri için [email protected] dan bizeulaşabilirsiniz.

http://Golgedergi.blogspot.com

siz de çizgi roman çizerek gölgeye destek vermek isterseniz buradan mesaj atabilirsiniz.

golge_edergi

sekroll123
güzel bir çalışma olmuş .EKİBİMİZ TURKCOMİCS ADINA İLK BEN TEBRİK EDİYİM DEDİM.

sekroll123
ELİNİZE SAĞLIK .ÇİZGİROMANINIZI OKUDUM VE BENDE AMATÖR OLARKA ÇİZGİ ROMAN ÇIKARMAYA ÇALIŞAN BİRİ OLARAK YORUM YAPMAK İSTİYORUM.Ben TURKCOMİCS DEN AYRI OLARaK BAŞKA BİR ÇİZGİ rOMaN PROJESİNDEYİM.ONDA BAŞTA 4 KİŞİYDİK VE SONRA 2 YE DÜŞTÜ.VE GERÇEKTEN ÇOK ZOR OLDU BİZİM İÇİN O YÜZDEn bu İŞİN NEKKaDAR zor OLDUĞUNU SİZİN KADaR BİLİYORUM.İŞTE BU YÜZDEN ELİNİZE SAĞLIK DİYORUM VE SİZE BU ÜLKEDEDE BÖLE İŞLERİN YAPILACAĞINI GÖSTERDİĞİNİZ İÇİN TEŞEŞKÜR EDİYORUM.
ŞİMDİ YAZACAKLARIM SADECE ELŞTİRİ OLCAK TIR LÜTFEN ALINMAYIN,HATTA HIRSLANIP DAHA ÇOK ASILIN BU İŞE BENCE,ARKADAŞLAR ,KEŞKE ÇİZİMLERE BİRAZ DAHa ÖZEN GÖSTERSEYDİNİZ.ARKAPLAN MEKAN KOMPOZİZYON OLARK SİZiNDE ÇOK YOLUNUZ VAR MALESEF ,VE MALESEF HİKAYE VE KONUŞMALR BANA BİRAZ HAVADA KALMIŞ GİBİ GELDİ.VE ÖNEMLİ BİR NOKTADA RENKLENDİRMENİN ÇİZİMİNİZİ SAKLAMIŞ OLMASI.BENCE HİÇ RENKLENDİRMESENİZ DAHA İYİ GÖZÜKÜRDÜ.ÇÜNKÜ BURDAKİ RENKLENDİRME SİZİN FARKLI VE SANTSAL ÇİZİM TARZINIZI ÖLDÜRMÜŞ MALSEF.BUNLARI SİZE TAMAIYLE YARDIMCI OLABİLMEK İÇİN SÖLÜYORUm.UMARIM İLERDE BUNLARI ATLATIP,BENİM VE EKİBİMİNDE İLERDE YAPMaYI PLANLADIĞI GİBİ ÜLKeMİZİ TÜM DÜNYAYA DUYURUSUNUZ.2.SAYINIZI BEKLİYOR OLACAĞIM.KOLAY GELSİN. (RENKLENDİRME İLE İLGİLİ İSTERSENİZ BİRAZ TÜYO VEREBİLİRİM BANA ULAŞ[email protected])

golge_edergi
yorum için teşekkürler yazar çizere ileteceğim.

bu arada dikkatli ol sen de bir forum kuralını ihlal ediyorsun ;)

Mesajınızıntamamını kapsayacak şekilde gereksiz yere renk, boyut, kalınlık, ifadegibi efektler kullanamazsınız. Mesajın veya başlığın tamamını büyükharflerle yazamazsınız.

concon
güzel bir kapak...

ilkeryuksel
Ahmet abi güzel bir işe el atıyorsunuz sizi yürekten tebrik ediyorum :) diger sayılarıda merakla bekliyorum :)
Emeği geçen herkezi tebrik ederim emeklerinize saglık :)

harryasin
kapağı benedim elinize saglık bana eski çizgi romanlardan zagor un kapagını hatırlattı başarılı Thumbs%20Up

golge_edergi
ilkeryuksel Ahmet abi güzel bir işe el atıyorsunuz sizi yürekten tebrik ediyorum :) diger sayılarıda merakla bekliyorum :)

teşekkürler ilker,
gölge ağustos sayısında da epeyce fazla çizgi roman yer alacak.
onu da seveceğini umuyorum ;)

harryasin kapağı benedim elinize saglık bana eski çizgi romanlardan zagor un kapagını hatırlattı başarılı Thumbs%20Up 

içeriği zagora pek benzemiyor aöa çizgi roman çizgi romandır ;)

sağol kapak yorumun için, okursan hikaye ve çizimler hakkında da yorumunu alamk isteriz.

ilkeryuksel
gölge e-dergi
ilkeryuksel Ahmet abi güzel bir işe el atıyorsunuz sizi yürekten tebrik ediyorum :) diger sayılarıda merakla bekliyorum :)

teşekkürler ilker,
gölge ağustos sayısında da epeyce fazla çizgi roman yer alacak.
onu da seveceğini umuyorum ;)

Benim karakterlerimin olduğu derginin çıkışını iple cekiyorum ;):) agustos sayısını da aynı şekilde dört gözle bekliyorum :) Geek
ilkeryuksel2008-07-15 12:49:54

hokkabaz
Bence çok güzel olmuş. Hikaye saglam. Çok uğraşıldığı belli. Ellerinize sağlık...

Silinmiş Hesap
sonunda çıkmış.. emeklerinize sağlık nice sayılara .)

golge_edergi

Gölge e-Dergi Okuruna Açık Teşekkür ve Ağustos Sayısı

Yaz geldi ve Gölge okuru sıcağa rağmen arttı. ÖncelikleGölge e-dergi okuruna ve yazar-çizerine teşekkür ederiz. Derginin sadece sonsayısı ya da özel sayısı değil hâlâ ilk sayıdan itibaren bütün sayılarıGölge’nin yeni okurları ile buluşuyor. Buradan Gölge e-Dergi’ye link vererekokurla buluşmasını sağlayan bütün site, blog ve mail gruplarına da teşekkürediyoruz. Temmuz ayında yaşanan bu okur patlamasının daha güzel bir Gölgeçıkartacağından eminiz.

Gölge’nin bu sayısının kapağı geçtiğimiz ay genç yaştakansere yenik düşen çizgi roman sanatçısı Michael Turner anısına Emre Çıldırtarafından çizildi. Dergide Hakan Buhurcu’nun yazdığı “Michael Turner” yazısınıda bulabilirsiniz.

Gölge’nin bu sayıdaki çizgi romanları; Mustafa Yavuz’unyazıp çizdiği “Kaç”, Volkan Kurut’un yazıp çizdiği “Büyücü” (2. bölüm), EmrahÇıldırın yazıp çizdiği “Zahiri” (2. bölüm), Utku Tönel’in yazıp, Burak Kara’nınçizdiği “Vahiy” ve yine Utku Tönel’in yazıp Gökhan Gültekin’in çizdiği “Avcı”.Ayrıca Gökhan Gültekin’in illüstrasyonları ile Robert E Howard’ın püritenkahramanı Solomon Kane’in Kemiklerin Tıkırtısı hikâyesini Funda Akkaya’nınçevirisi ile okuyabilirsiniz.

Bu sayıda Gaste’de her ay Uyuz’u çizen Yasemin Ezberci ilede özel bir röportaj yaptık.

Gölge’nin bu sayıdaki öyküleri Oğuz Özteker’inyazdığı “Çin Mahallesindeki Aydın” ve Ümit Kireççi’nin yazdığı “KaarmanınKarısı”. Gizem Ölgen de bu sayımız için “Fantastik Kurgu’da Özgünlük” testihazırladı.

Sinema yazılarında ise Cansu Korkmaz’ın “Clone Wars 3D”,Masis Üşenmez’in “Hellboy: Cehennemden Çıkan Çılgın Yaratık”, Barış Saydam’ın“Lonely Hearts” ve Fikret Karakurt’un “Alex Proyas Sineması”nı okuyabilirsiniz.Ayrıca Hasan Nadir Derin’in hazırladığı “2007-2008 Sezon Değerlendirmesi”ninson bölümü de bu sezon sinemaya gidemeyenlerin neler kaçırdığını bir kere dahagöz önüne koyuyor.

Yazar Bilgin Adalı ise kendi kelimeleriyle yeni kitabı“Kariye Hazinesi”ni anlattı.

Gölgee-Dergi'yi flash olarak buradan okuyabilirsiniz.

http://www.hayalsaati.com/index.php?option=com_flippingbook&Itemid=69

Gölgee-Dergiyi PDF olarak buradan indirebilirsiniz.

http://rapidshare.com/files/132524428/golge11.pdf

Şuan Bu Başlığı Gezenler: