Photoshop Magazin

PM Forum » Atölye » Karikatür

« önceki 1 2 sonraki »

Cevapla Önce yenileri göster

Dil yanlışları ile ilgili karikatür

aycaocal
 şu iki gün içinde dil anlatım dersi için sunum hazırlamam gerekiyor,dil yanlışları ile ilgili karikatür arıyorum ama bulamadım elinde olan var mı? aycaocal2008-04-11 21:17:40

grafiker2
biraz daha açıklayıcı olsan?

aycaocal

türkçenin yanlış kullanımı(imla hataları,anlatım bozuklukları vs) ile ilgili karikatür arıyorum aslında bulacağımı sanmıyorum tabi:)

grafiker2
bi ara bazı kurumlara bu işin üzerine yürüyordu ama kimse karikatürünü wermez sanırım kullanman için ama kullanma yerin önemli tabi bi sivil kurum içinse sorun olacağını sanmıyorum

concon
bence çizmeyi dene...

aycaocal
evet çizmek aramaktan daha mantıklı :)da çizemiyorum ,hadi diyelim çizdim aklımda hiç bir fikir yok neyse olmazsa koymam ben de ödeve

concon
ya bi fikir veriyim mesela bi bakkal ortamı yap müşteri isticeği şeyi yanlış dille sölesin bakkalcıda şaşırsın filan...

Silinmiş Hesap

hımmm, yanlış anlamadıysam mevzuyu yiğit özgür karikatürleri tam senlik... orda dil yanlışlarıyla ilgili falan çok mevzu oluyo... dur ben bulabilirsem sana birinci tekir şahıs ve ayak devam ediyo karikatürlerini yükliyim.... öyle bişi mi arıyosun bakmış olursun

emaile
concon ya bi fikir veriyim mesela bi bakkal ortamı yap müşteri isticeği şeyi yanlış dille sölesin bakkalcıda şaşırsın filan... 

Örneğin esatın kullandığın Bakkalcı gibi dil hatalarımı

bence genel yapılan hatalardan oluşan bir kaç kelimeyi dağınık bir şekilde kullan

aycaocal
evet bakkalcıda gibi. karışık kelimeler kullan derken karikatürde kullan demediniz  sanırım genel hatalarla ilgili bir sürü metin buldum onları kullanıyorum

aycaocal
concon ya bi fikir veriyim mesela bi bakkal ortamı yap müşteri isticeği şeyi yanlış dille sölesin bakkalcıda şaşırsın filan... 

onun biraz değişiğini buldum şimdi :D

dartanyan(bakkala):atos,portos aramisin nerede olduğunu biliyormusun?
demesinden sonra bakkalın teramisin anlaması şeklinde

emaile
Yani karikatürde kafası karışmış bir adam çiz ve kafasının çevresine bu gibi kelimeleri yerleştir karikatürden anlamam ama bu benim aklıma gelen bi fikir umarım yardımcı olabilmişimdir...

aycaocal
hmm bunu yapabilirim sanırım
ilgilenen herkese teşekkürler:)

concon
emaile

Örneğin esatın kullandığın Bakkalcı gibi dil hatalarımı

bence genel yapılan hatalardan oluşan bir kaç kelimeyi dağınık bir şekilde kullan

iyi yakalamışsın erkan...

axi

geçen ay yaptım bu afişi bir okulun isteği üzerine bir kaç slogan üstüne çıkan çalışmalardan bir tanesi
zaman kısıtlı olduğu için fazla verimli olamadım malesef Cry

örnek olarak yüklemek istedim umarım bi fikir veriri

uns

aycaocal
axi

geçen ay yaptım bu afişi bir okulun isteği üzerine bir kaç slogan üstüne çıkan çalışmalardan bir tanesi
zaman kısıtlı olduğu için fazla verimli olamadım malesef Cry

örnek olarak yüklemek istedim umarım bi fikir veriri

ilgilendiğiniz için teşekkürler..

aycaocal
uns  
teşekkürler:)

abckurt
konuyu nasıl oldu da geç gördüm.. hatta bayağı geç.. ama belki işinize yarar, saatlerce güldüğüm bir karikatürdür..

kreator
Smile

« önceki 1 2 sonraki »

Şuan Bu Başlığı Gezenler: